Basın

milliyet

"Fongogo'dan "Yerli Patreon" modeli: Kumbara"

19.06.2020

Kumbara modeliyle birlikte proje sahipleri artık Fongogo üzerinden aylık olarak düzenli destek toplayabilecek, ürün, hizmet ve içerikleri için abone toplayarak aylık gelir elde edebilecekler. Destekçiler ise beğendikleri içerik üreticilerine ve hizmet sağlayıcılara destek olarak ayrıcalıklı ödüller kazanabilecekler!

https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/fongogonun-yeni-is-modeli-kumbara-6239032

webrazzi

"Fongogo'dan "Yerli Patreon" modeli: Kumbara"

18.06.2020

Fongogo, içerik üreticilerin hayranları tarafından aylık olarak fonlanmasını sağlayan Patreon benzeri bir model sunacağını açıkladı.

https://webrazzi.com/2020/06/18/fongogo-dan-yerli-patreon-modeli-kumbara/

milliyet

"KOBİ'lere cansuyu kampanyası!"

08.06.2020

Covid- 19'dan dolayı evlere kapandığımız bugünlerde belki de ekonomik olarak en büyük zararı küçük ve orta çaplı işletmeler görmektedir. Biz de Fongogo olarak işletmelerin hayatta kalma savaşı verdikleri bu zorlu günlerde işletmeleri kitlelerle bir araya getirerek önümüzdeki dönemde çalışanlara bir cansuyu olabileceğimizi düşünüyoruz.

https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/kobilere-cansuyu-kampanyasi-6229997

fintech

"Fongogo KOBİ’lere yönelik ‘Cansuyu’ uygulamasını başlattı"

20.04.2020

Covid-19’dan dolayı evlere kapandığımız bugünlerde belki de ekonomik olarak en büyük zararı küçük ve orta çaplı işletmeler görüyor. Biz de Fongogo olarak işletmelerin hayatta kalma savaşı verdikleri bu zorlu günlerde işletmeleri kitlelerle bir araya getirerek önümüzdeki dönemde çalışanlara bir cansuyu olabileceğimizi düşünüyoruz.

https://fintechistanbul.org/2020/04/20/fongogo-kobilere-yonelik-cansuyu-uygulamasini-baslatti/

webrazzi

"Corona virüs ile model değiştiren Fongogo'nun hedefi küçük işletmelere destek olmak"

08.04.2020

Kitlesel fonlama şirketi Fongogo, küçük işletmeleri desteklemek amacıyla "Haydi Hep Beraber İşletmelere Cansuyu Olalım!" kampanyasını başlattı.

https://webrazzi.com/2020/04/08/corona-virus-ile-model-degistiren-fongogo-nun-hedefi-kucuk-isletmelere-destek-olmak/

lepetitjournal

"Coronavirus : initiatives pour sauver le commerce en Turquie"

06.04.2020

En raison de leur fermeture à la mi-mars, de nombreuses petites entreprises souffrent déjà des conséquences de la pandémie de Covid-19 ; pour la plupart, leurs activités ont été mises à l’arrêt. La plateforme de crowdfunding (financement participatif) Fongogo a lancé la campagne Cansuyu (« élément vital») une « bouée de sauvetage » pour de nombreux commerces, qui pourront pré-vendre des produits et services à exécuter… à l’issue de la pandémie. Explications.

https://lepetitjournal.com/istanbul/coronavirus-initiatives-pour-sauver-le-commerce-en-turquie-277702

EGirişim

"Kitlesel fonlama platformu Fongogo, KOBİ’lere yönelik Cansuyu kampanyasını başlattı"

30.03.2020

Eğer bir işletmeniz varsa, Cansuyu kampanyası başlatıp ürün ve hizmetlerinizi satarak ihtiyacınız olan kaynağa ulaşabilirsiniz.

https://egirisim.com/2020/03/31/kitlesel-fonlama-platformu-fongogo-kobilere-yonelik-cansuyu-kampanyasini-baslatti/

Hürriyet

"7 kıta 69 ülke: Barkın Laçin Özdemir Özel Röportaj"

27.01.2020

7 kıta 69 ülkeye ayak basan en genç Türk olan "Dijital Göçebe" Barkın Laçin Özdemir ile Hürriyet'e özel çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

http://www.hurriyet.com.tr/aile/yasam/etkinlikler/7-kita-69-ulke-barkin-lacin-ozdemir-ozel-roportaj-41430235

Hürriyet

"Projem var ama param yok" diyenler için seminer

15.08.2018

Türkiye’de kısa film ve belgesel yapımına son yıllarda yoğun ilgi var. Üniversiteler, belediyeler, bankalar ve sivil toplum kuruluşlarının düzenledikleri kısa film ve belgesel festivallerinin sayısı her geçen gün hızla artıyor.

https://www.hurriyet.com.tr/projem-var-ama-param-yok-diyenler-icin-semine-40929391

News

Turkish films turn to crowdsourcing for funding

20.07.2018

The only systematic funding opportunity for filmmakers in Turkey has been the regular funding given by the Culture Ministry since 2005. Alternative resourcing is now becoming the go-to method for many filmmakers. Feature films, documentaries and short films were financed (and sometimes not) through online crowdsourcing channels Kickstarter and Indiegogo initially, and now through their Turkish equivalent, Fongogo.

http://www.hurriyetdailynews.com/turkish-films-turn-to-crowdsourcing-for-funding-100653

onedio

İmkansız Diye Bir Şey Yok! Üniversite Öğrencisinin Kurduğu Marka Türkiye'den Dünyaya Açılıyor!

02.07.2018

Ege Tütüncü, İstanbul'da bir üniversitede Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü öğrencisi. Hali hazırda okurken TUTUNJ isimli bir tişört markası kurmaya karar veriyor.Şimdi siz diyeceksiniz ki, bu tarz bölümler okuyan herkes aynı şeyi deniyor. Ege için durum aynı değil; O'nun hayalleri BÜYÜK!

https://onedio.com/haber/imkansiz-diye-bir-sey-yok-universite-ogrencisinin-kurdugu-marka-turkiye-den-dunyaya-aciliyor-829785

sabah

Genç girişimciler için online imece sistemi

22.06.2018

“Oyuncu arkadaşım Özge Özpirinçci ile Yalıkavak'ın popüler mekanlarından birinde laflıyoruz. Bir web sitesine bakıyor Özge, "Hayırdır kuzum?" diye soruyorum. Gençleri destekliyormuş. Fongogo diye bir site bu; imece sistemiyle online olarak gençlerin fikirleri için fon yaratmaya imkan sağlıyor”

https://www.sabah.com.tr/gunaydin/yazarlar/mert-vidinli/2018/06/22/genc-girisimciler-icin-online-imece-sistemi

Anadolu Ajansı

SPK girişimcinin hayalini paraya dönüştürecek

24.09.2017

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Torba Yasa'da yer alan, başta teknoloji odaklı olmak üzere tüm sektörlerle ilgili projesi olan ancak kaynağı bulunmayan girişimcilere finansman sağlayacak "kitle fonlaması"nın çok yakında hayata geçeceğini bildirdi.

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/spk-girisimcinin-hayalini-paraya-donusturecek/917996

Dünya

İnternetten kitle fonlama mevzuata giriyor

27.11.2016

ANKARA - Proje sahipleri ve girişim şirketlerinin iş fikirlerini veya şahsi projelerini gerçekleştirmek için Kitle Fonlama Platformu üzerinden halktan para toplamak suretiyle iş fikirlerine veya projelerine finansman sağlamalarına imkan veren, finansmana erişimde yaşadıkları sıkıntıları gideren yeni bir finansal araç olarak kitle fonlaması geliyor.

https://www.dunya.com/ekonomi/internetten-kitle-fonlama-mevzuata-giriyor-haberi-343300

News

Girişiminize fon yaratmanın detayları DKY ON’da

06.04.2016

“DKY On deneyim merkezinde bu hafta, ‘kitlesel fonlama platformu Fongogo’, girişimcilere projelerini nasıl finanse edebileceklerini aktaracak.”

http://www.hurriyet.com.tr/girisiminize-fon-yaratmanin-detaylari-dky-onda-40081637

Webrazzi

Çocuklara kod yazmayı öğreten CoderDojo Türkiye, vakıf olmak için desteğinizi bekliyor

06.04.2016

“2012 yılından bu yana sizlere haberleştirdiğimiz CoderDojo oluşumu, 6-17 yaş arasındaki çocuk ve gençlere ücretsiz atölyeler vasıtasıyla kod okuryazarlığı kazandırmak için ortaya çıkmış.”

http://webrazzi.com/2016/04/04/cocuklara-kod-yazmayi-ogreten-coderdojo-turkiye-vakif-olmak-icin-desteginizi-bekliyor/

Kelebek

Bu sene İkiz Yıldızlar parlayacak

21.01.2016

“Marmara Üniversitesi Pazarlama anabilim dalında profesör olan Mehmet Tığlı’nın İkiz Yıldızlar adlı kısa film projesinin basın tanıtımı dün akşam gerçekleştirildi.”

http://www.hurriyet.com.tr/bu-sene-ikiz-yildizlar-parlayacak-40043540

Anadolu Jet

Girişimde İmece Geleneği

01.11.2015

Kitlesel fonlama Türkiye için yeni ve çok bilinmeyen bir sistem. Sistem nasıl çalışıyor?

https://www.anadolujet.com/tr/kurumsal/anadolujet-magazin/2015/11/girisimde-imece-gelenegi

Jasss

Kitlesel fonlama ile alternatif film finansmanı oluşturma ve bir film analizi: Sıra Dışı İnsanlar

17.10.2015

Kitlesel fonlama, girişimcilerin projelerini pazarlaması, sosyal sorumluluk pro-jeleri, sivil toplum örgütleri, sanat projeleri ve son yıllarda özellikle filmler için önemlibir finansman araçlarından biri haline gelmiştir

http://www.jasstudies.com/Makaleler/382410443_22-Yrd.%20Do%C3%A7.%20Dr.%20Nurdan%20TEKEO%C4%9ELU.pdf

Radikal

Bu bir 'kavuşma' belgeseli: Canlar Ülkesi Abhazya

12.08.2015

“Damla Yolaç ve Denef Huvaj önümüzdeki eylül ayında bir 'kavuşma' için yollara düşüyor. 'Canlar Ülkesi: Abhazya' adındaki belgeselleri için ihtiyaçları olan parayı internette başlattıkları bir kitlesel fonlama süreci sonunda toplayan ikiliyle kendi hikâyelerini, yola düşme fikrini, belgeseli ve Abhazya'yı konuştuk.”

http://www.radikal.com.tr/kultur/bu_bir_kavusma_belgeseli_canlar_ulkesi_abhazya-1413406

aktivist

Aktivist Dergisi

07.07.2015

“Sizin de dikkatinizi çekmiş- tir, son zamanlarda internette bazı destek kampanyaları dolaşıyor, birbirinden değişik konularda. Bazı girişimciler, proje sahipleri ya da öğrenciler yapmayı planladıkları önemli işler için fon bulmak amacıyla kampanyalar başlatıyorlar ve bu kampanyalarını “kitlesel fonlama platformları” aracılığıyla yürütüyor, destekçilerine de projeleri kapsamında bazı ödüller veriyorlar. Bu platformlardan biri de Fongogo. Şirketin Pazarlama ve Projeler Yöneticisi Duygu Tarhan ile geleceğin hem yararlı hem de fonksiyonel yeni kaynak modelini konuştuk.”

http://www.aktivistdergi.com/9/#28

DHA

Melek yatırımcılar ‘melek’ arıyor!

07.05.2015

“Türkiye’de bu alanda faaliyet gösteren Fongogo, bugüne kadar desteklediği projelerin ardından bu kez kendisi için yeni bir kampanya başlattı. "Başarmaları için Başarmamız Gerek" sloganıyla başlatılan kampanya 17 Nisan tarihinde başladı ve 2 ay sürecek. Destek bekleyen yaratıcı projelerin, pazar araştırmalarının yapılabilmesi, kitleler tarafından kabul görmesi, farkındalık, pazarlama ve ön satış gibi konularda doğru planlama ve yol haritalarının çizilebilmesi için kendi projelerine fon desteği bulmaya karar veren Fongogo yöneticileri, hedeflerine ulaştıklarında pek çok kişiye yeni istihdam fırsatları sağlayabilecek yenilikçi projelerin hayata geçebilmesinde büyük rol oynayacaklarını dile getirdi.”

http://dha.com.tr/en-son-haber-melek-yatirimcilar-melek-ariyor-flashaber_927691.html

Yurt

Melek yatırımcılar ‘melek’ arıyor

29.04.2015

“Türkiye’nin ilk ve tek ‘kitlesel fonlama’ şirketi olan Fongogo, bu kez kendisi için ‘fon’ kampanyası başlattı. Fikri olup parası olmayanları destekleyen “melek yatırımcıların” ardından “kitlesel fonlama sistemleri”nin sayısı gittikçe artıyor. Türkiye’de bu alanda faaliyet gösteren Fongogo, bugüne kadar desteklediği projelerin ardından bu kez kendisi için yeni bir kampanya başlattı.”

http://www.yurtgazetesi.com.tr/kose-yazilari/kamu-memur-ve-isci-alimlarini-akp-binalarinda-yapiyor-h83494.html

AZ

Fongogo

22.04.2015

“Dünyada, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde, oldukça fazla sayıda başarılı örneğine rastladığımız topluluk destekli yatırım toplama platformlarının Türkiye’de bugüne kadar birkaç isim pazara girmeye çalıştıysa da henüz başarıyla ülkemizde işlediğini söylemek güç. Bugün ise sizlere pazarın yeni oyuncusu Fongogo‘yu tanıtacağız. Üç kurucu ortak (Ali Çebi, Ali Tirkeş, Louise U. Westerlind) olmak üzere 6 kişilik bir ekibe sahip olan Fongogo, bir süredir alpha olarak hizmet veriyordu. Ancak bugün platform üzerinde yeni bir kampanya yaratmak mümkün hale geldi, yani bir anlamda Fongogo resmi açılışını yapmış oldu.”

http://www.adanzyehaber.com.tr/genel/fongogo-h15764.html

DHA

Boğaziçi Caz Korosu Europa Cantat 2015’te Türkiye’yi temsil edecek

22.04.2015

“Boğaziçi Caz Korosu, her üç yılda bir düzenlenen ve bu yıl Macaristan’ın Pécs kentinde 100’den fazla koro, 3000’i aşkın katılımcı ile gerçekleşecek olan Avrupa'nın en büyük koro festivali Europa Cantat 2015'te Türkiye'yi gururla temsil etmeye hazırlanıyor.”

http://www.dha.com.tr/bogazici-caz-korosu-europa-cantat-2015te-turkiyeyi-temsil-edecek_914668.html

SG

Değişimin Bir Parçası Olun!

21.04.2015

“Projeleriyle farklılık yaratan yaratıcı fikirlerin arkasındayız. Daha büyük kitlelere destek verebilmemiz için projemize destek olun. Bir buçuk yılda 30’a yakın yaratıcı ve yenilikçi projenin fonlandığı ve hayata geçirildiği Fongogo, daha büyük kitlelelere ulaşabilme hedefiyle, kendi projesini 17 Nisan 2015 tarihinden itibaren 2 ay süre ile fonlamaya açtı.”

http://www.sosyalgundeminiz.com/Posts/PostDetail/2882

SB

Değişimin bir parçası olun

21.04.2015

“Başarmaları için Başarmamız Gerek” sloganıyla destek bekleyen yaratıcı projelerin, pazar araştırmalarının yapılabilmesi, kitleler tarafından kabul görmesi, farkındalık, pazarlama ve ön satış gibi konularda doğru planlama ve yol haritalarının çizilebilmesi için, kendi projelerine fon desteği bulmaya karar veren Fongogo yöneticileri, hedeflerine ulaştıklarında pek çok kişiye yeni istihdam fırsatları sağlayabilecek yenilikçi projelerin hayata geçebilmesinde büyük rol oynayacaklarını dile getirdi.”

http://www.siyasettebugun.com/?p=5454

Webrazzi

Kitlesel fonlama platformu Fongogo bu kez kendisi için destek arıyor!

17.04.2015

“Kitlesel fonlama sistemi ABD’de on milyonlarca dolarlık projelerin harekete geçmesine imkan tanırken Türkiye’de halen popüler bir sistem hayata geçmiş değil. Ancak Fongogo, bu işin peşini bırakmak istemiyor ve ‘Fongogo – Hayat Bulsun‘ adlı kampanyayla kendisi için destek topluyor.
Kısa bir bilgi vermek gerekirse; Ali Çebi, Ali Tirkeş, Louise U. Westerlind tarafından kurulan Fongogo, bugüne kadar 94 kadar proje yayına almış. Yaklaşık 1000 destekçiyle bu projelerin 26 tanesi başarıyla fonlanmış.”

http://webrazzi.com/2015/04/17/kitlesel-fonlama-platformu-fongogo/

HDN

Do you want to make a difference?

17.03.2015

“Crowdsourcing platforms like Fongogo have made it a lot easier for dreamers to realize their life-long dreams. These platforms are also empowering women like no others can. Many women I talk to usually say it is very difficult to enter certain circles where the big money is being distributed. In countries like Turkey where there are not enough women executives, it is even harder to enter the big boys clubs.”

http://www.hurriyetdailynews.com/do-you-want-to-make-a-difference-.aspx?pageID=449&nID=79526&NewsCatID=407

UC

From Sweden to Cambridge to Turkey to pursue a dream business

10.03.2015

“A Cambridge Judge alumna travelled around the world to ultimately pursue a crowdfunding business. Louise Westerlind (Cambridge MBA 2008) grew up in Sweden and is now co-founder of rewards-based crowdfunding platform Fongogo, based in Istanbul, Turkey.
Fongogo was launched in November 2013 and today it’s Turkey’s largest crowdfunding platform through funds raised and website traffic. Fongogo was founded by Louise, Ali Cebi and Ali Tirkes, and now has a team of six people.”

http://www.jbs.cam.ac.uk/media/2015/from-sweden-to-cambridge-to-turkey-to-pursue-a-dream-business/

SY

Fongogo.com : Hayalinizdeki Projeyi Hayata Geçirmek Sandığınızdan Daha Kolay

27.01.2015

“Fongogo yerli bir kitlesel fonlama platformu. Hayat vermek istediğiniz projelerinizi insanların beğenisine sunabildiğiniz, dileyenlerin de projenizi hayata geçirmeniz için ekonomik olarak katkıda bulunabildiği bir platform. Fongogo’nun üç kurucu ortağı var: Ali Çebi, Ali Tirkeş ve Louise Westerlind.”

http://www.sendeyap.org/2015/01/fongogo-com-hayalinizin-projesini-hayata-gecirmek-sandiginizdan-daha-kolay/

Bugün

Sermayesi yetersiz girişimciye "imece" usulü fon

13.01.2015

“ANKARA (AA) - BAHATTİN GÖNÜLTAŞ -  Kitlesel fonlama platformu Fongogo'nun Türkiye kurucu ortağı ve üst düzey yöneticisi Louise Westerlind, Türkiye’de kitlesel fonlamanın yeni bir sistem olduğunu belirterek, "Türk halkının 'imece' kültürüne benzeyen sistem daha bilinir hale geldiğinde genç, yenilikçi şirketler için çok daha değerli olacak" dedi. Westerlind, kitlesel fonlama sistemine Türk girişimcilerin ilgisine ilişkin AA muhabirine açıklamada bulundu.”

http://www.bugun.com.tr/son-dakika/sermayesi-yetersiz-girisimciye--haberi/1434181

Webrazzi

Intel Çözüm Kumbarası sosyal inovasyon odaklı 3 girişimi 50 bin TL ile ödüllendirdi!

26.12.2014

“İlk 3 girişime toplam 50 bin TL İlk aşamada 320 proje başvurusu 40 projenin seçildiği Çözüm Kumbarası projesinde finale kalan son 10 proje arasından en iyi 3 girişim belirlendi. İlk 3 girişim sırasıyla 25 bin TL, 15 bin TL ve 10 bin TL ödül kazandı. Birinci girişim internet alışverişlerinde küsuratı yukarı yuvarlayarak sivil toplum örgütlerine destek sağlayan Yuvarla.org, ikinci girişim duruş bozukluklarını önlemeyi amaçlayan giyilebilir sağlık cihazı Paó ve 3. girişim MENA-CIS bölgesini hedefleyen kitlesel fonlama platformu olan Fongogo.com oldu.”

http://webrazzi.com/2014/12/26/intel-cozum-kumbarasi-sosyal-inovasyon-odakli-3-girisimi-50-bin-tl-ile-odullendirdi/

Milliyet

Gerçekler destek arıyor!

01.10.2014

“Yönetmen Mustafa Nuri, yapımcı Ceylan Naz Baycan ve Zeynep Özbatur Atakan, “Gerçek Gizlidir Filmleri” adını verdikleri yeni projeleri için destek arıyor. Hazırlık aşamaları gibi gösterim ve tanıtımı da internet üzerinden yapılacak üç kısa filmin yer aldığı bu proje için fongogo.com’da bir sayfa açıldı. 40 bin lira toplamayı hedefleyen kampanyada henüz yaklaşık 9 bin liralık fon elde edildi. Kampanyanın sona ermesine ise 50 gün var.”

http://www.milliyet.com.tr/gercekler-destek-ariyor-/cumartesi/haberdetay/27.09.2014/1946403/default.htm

Vatan

Ödüllü sinemacı internetten destek arıyor

22.09.2014

“Bol ödüllü sinemacı internetten destek arıyor İlk filmi ‘Vücut’la önemli ödüller kazanan yönetmen Mustafa Nuri, 'Gerçek Gizlidir Filmleri' başlığı altında çekmek için hazırlandığı üç kısa filmi için online fonlama platformunda destek arıyor.”

http://www.gazetevatan.com/odullu-sinemaci-internetten-destek-ariyor-680130-yasam/

AA

5. İstanbul Finans Zirvesi sona erdi!

16.09.2014

“"Faizsiz özel şirket tahvillerinin daha da artarak gündeme gelmesi gerekiyor" "Yatırım Bankacılığı, Risk Sermayesi Fonları, Kitle Finansmanı, Melek Yatırımcılık ve Yelikçiliğin Finansmanı" konulu panel ise MRL Corporation Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Genel Müdürü Cornelia Meyer'in moderatörlüğünde düzenlendi. Panele, Hazine Müsteşarlığı, Mali Sistemle İlişkiler ve Kambiyo Genel Müdürü Ali Arslan, Turkcell Grup Finans Genel Müdür Yardımcısı Murat Doğan Erden, SPK Kurumsal Yatırımcılar Dairesi Başkanı Esra Ada Vural, Fongogo Kurucu Ortağı Üst Yöneticisi (CEO) Louise Weterlind ve Bahreyn Uluslararası Yatırım Bankası CEO'su Yönetim Kurulu Üyesi Aabed Al Zeera katıldı. "Türkiye'nin Yeni Sigorta Ekonomisi" konulu son panelin moderatörlüğünü ise Sigortayeri.com Üst Yöneticisi (CEO) Ali Erhan Tamer yaptı. Panele katılan Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, faizsiz emekliliğin ve finansal enstrümanların giderek öne çıkacağını düşündüklerini dile getirerek "Faizsiz özel şirket tahvillerinin daha da artarak gündeme gelmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi. Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin ise dönüşüm ve devrim yapılması gereken konunun, Y kuşağının dilinden anlayan kişileri oluşturmak konusunda gerçekleşmesi gerektiğini dile getirdi.”

http://www.aa.com.tr/tr/s/390278--5-istanbul-finans-zirvesi-sona-erdi

GH

Türkiye'nin Kitlesel Bazda En Fazla Fonlanan Projesi "Sarmaşık" Oldu!

04.09.2014

“Proje sahiplerine ve proje destekçilerine etkili, anlamlı ve eğlenceli bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedefleyen Fongogo, her türlü projenin hayata geçmesi için ihtiyaç duyulan sermayenin kitlelerin desteğiyle bir araya getirilmesine aracı oluyor. Fongogo'nun aracı olduğu projelerden biri olan “Sarmaşık” güzel bir başarıya imza attı.”

http://www.girisimhaber.com/post/2014/09/04/Turkiyenin-Kitlesel-Bazda-En-Fazla-Fonlanan-Projesi-Sarmasik.aspx

CT

Röportaj: Fongogo.com – Türkiye’nin en iddialı crowdfunding platformu

03.07.2014

“Crowdfunding dünyada gün geçtikçe daha hızlı ilerlemekte ve yine Türkiye’den çok iddialı bir platform ile karşınızdayız: Fongogo. Henüz 2013 senesinin sonlarında yayına girmesine rağmen kısa zamanda 11 projenin hayata geçmesini sağlayan, Ali Tirkeş, Ali Çebi ve Louise Westerlind’in İstanbul’da ortak kurduğu fonlama platformunu isterseniz önce yakından tanıyalım…”

http://www.crowdturka.com/roportaj-fongogo-com-turkiyenin-en-iddiali-crowdfunding-platformu/

Para

Kitlesel Fonlama: İmecenin En Teknolojik Hali

03.05.2014

“Yenilikçi ve yaratıcı ürünlerin ve başta filmler olmak üzere sanatsal projelerin özellikle başarılı olduklarını belirten Westerlind, “iyi bir hikayeye destek vermek, paylaşmak ve böylece özel bir şeyin parçası olmaktan gelen haz, bu projelerin viral olarak hızlıca yayılmasını sağlıyor ve başarılarını artırıyor” diyor.”

http://www.fongogo.com/content/press/pdf/para.pdf

YME

Saluting the naive and crazy – a no-nonsense startup roadshow

25.04.2014

“The Your Middle East Startup roadshow kicked off in style in the grand rooms of the Swedish Palace in Istanbul on April 14. More than 120 guests came to hear the distinguished group of Turkish and International entreprenurs and investors.”

http://www.yourmiddleeast.com/news/saluting-the-naive-and-crazy-a-nononsense-startup-roadshow_22988

GH

Ülkemizdeki Kitlesel Fonlama Sistemi Fongogo İle Büyüyor!

10.04.2014

“Dünyayı kasıp kavuran crowdfunding ülkemizde büyümeye devam ediyor! Fongogo ise Türkiye’deki markete hızlı giriş yapmış son aktörlerden. Aralık 2013’ün başından beri yayında olan Fongogo üzerinden şu anda kadar 5'i başarılı olmak üzere 24 projeye toplam 45.000 TL'den fazla fon topladı.Hayata geçirmek veya geliştirmek istediğiniz fikir ve projeleriniz varsa, crowdfunding - yani kitlesel destek / kitlesel fonlama – tam size göre!”

http://www.girisimhaber.com/post/2014/04/10/Kitlesel-Fonlama-Sistemi-Fongogo.aspx

ELLE

Fikir Kumbarası Fongogo!

01.04.2014

“Bir film projesi düşünün, çekimleri yapılmış ama montaj ve post-prodüksiyon için fon kalmamış. Filmin tanıtıma da ihtiyacı var. Veya bir müzik grubu, yeni albüm çıkarmak istiyor. Fongogo, bu projenin sonuçlanması için çalışıyor...”

http://www.fongogo.com/content/press/pdf/elle.pdf

VS

Bedava bütün Anadolu'yu gezmek ister misiniz?

12.01.2014

“Bana hayalini söyle sana parasını vereyim! Var hayalleriniz var. Paranın gözü kör olsun ki var! Panik yok! Aslında paranın gözünün kör olmasına falan gerek de yok, yeter ki sizin gözünüz açık olsun, okusun bu yazıyı. Okusun çünkü hani şu hayalini, buluşunu, projeni, çekeceğin filmi, gerekirse alacağın pembe panjurlu evi, videoyla, fotoğrafla, hikayenle internete sunup, dünyanın tüm güzel insanlarından maddi destek alabildiğin Kickstarter gibi siteler artık Türkiye’de!”

http://haber.gazetevatan.com/bedava-butun-anadoluyu-gezmek-ister-misiniz/600060/185/haber

KA

Fongogo – Kitlesel Destek ile Daha Çok Kadın Girişimci

04.12.2013

“Fongogo.com’ da hem girişimci hem de destekçi kadınları görmek bizi çok mutlu edecek. Hatta işgücünde kadın girişimcilerin artmasında rol oynamak ve Fongogo sayesinde “Made in Turkey” projeler ortaya çıkmasını sağlamak bizlere sonsuz keyif verecektir. Crowdfunding sadece fon toplamak için bir fırsat değil, aynı zamanda bir fikri test etmek ve projenin bilinirliğini sağlamak, hatta belki çok başarılı bir iş yolculuğuna başlamak için müthiş bir sebep. Aynı zamanda sosyal medya aracılığıyla projeleri desteklemek ve/veya paylaşmak için çok güzel bir yol.”

http://www.kadinlararasi.com/0001_guncel/fongogo-kitlesel-destek-ile-daha-cok-kadin-girisimci

UKC

Turkish Crowdfunding takes off with Fongogo

29.11.2013

“Fongogo (www.fongogo.com) offers anyone from individuals to companies to NGOs a marketplace to fundraise, seek feedback, and marketing projects. Anyone who finds a particular project attractive gets the opportunity to be part of making it happen and gets a reward in return. It’s a new way for project creators and project contributors to connect and increase the chances of realizing projects.”

http://www.ukcfa.org.uk/turkish-crowdfunding-takes-off-with-fongogo/news

unleashingideas

Kitlesel destek platformu Fongogo ilk 6 projesi ile yayında!

27.11.2013

“Fongogo birey, şirket ve sivil toplum kuruluşları gibi birçok proje ve fikir sahibinin fon bulması için fırsat yaratan bir pazaryeridir; projelerin/fikirlerin kitlelerle buluşmasına ve verimli bir şekilde pazarlanmasına yardımcı olur. Proje sahiplerini destekçilerle buluşturarak, projelerin geniş kitlelere ulaşmasını sağlar ve yepyeni bir yol yaratır. - See more at: http://tr.unleashingideas.org/tr/news/kitlesel-destek-platformu-fongogo-ilk-6-projesi-ile-yayinda#sthash.rlxrtKdS.dpuf”

http://tr.unleashingideas.org/tr/news/kitlesel-destek-platformu-fongogo-ilk-6-projesi-ile-yayinda

BEE

Fongogo beta

27.11.2013

“Fongogo olarak, proje sahiplerine ve proje destekçilerine etkili, anlamlı ve eğlenceli bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Perde arkasında kendini Fongogo üzerinden birçok harika projeyi hayata geçirmeye adamış bir Ekibimiz var!”

http://bluesyemre.com/2013/11/27/fongogo-birey-sirket-ve-sivil-toplum-kuruluslarinin-proje-fikir-ve-urunleri-icin-farkindalik-tanitim-ve-fon-saglayan-pazaryeri/

BO

Güzel bir haberimiz var: Fongogo

25.11.2013

“Gün geçmiyor ki bağımsız yapımcının ihtiyaç duyduğu fonu bulmasını kolaylaştıracak bir sistem çıkmasın. Fakat yurtdışında Türk bağımsız yapımları nedense istediği desteği bulamadan geri dönüyor. Bu noktada gözlerimizi Türkiye’ye çevirdiğimizde ise yurtdışındaki crowdfunding sistemlerine iyi alternatifler bulmakta güçlük çekiyoruz.”

http://indieregandi.co/guzel-bir-haberimiz-var-fongogo/

fundalinalogo

Fongogo beta versiyonuyla yayında!

25.11.2013

“Türkiye’nin en yeni kitlesel destek platformu Fongogo, birçok farklı alandan yaratıcı projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor. Girişimciler, büyük şirketler, hayalinin peşinden koşan bireyler, başarılı sanatçılar ya da sivil toplum örgütleri hayata geçirmek istedikleri projelerini Fongogo sayesinde kitlelerle buluşturuyor. Hikayelere ve fikirlere inanan çok sayıda insan küçük fon destekleriyle fikirleri gerçeğe dönüştürüyor!”

http://www.fundalina.com/fongogo-beta-versiyonuyla-yayinda/

Webrazzi

Türkiye’de yeni bir topluluk destekli yatırım toplama platformu: Fongogo.com

22.11.2013

“Dünyada, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde, oldukça fazla sayıda başarılı örneğine rastladığımız topluluk destekli yatırım toplama platformlarının Türkiye’de bugüne kadar birkaç isim pazara girmeye çalıştıysa da henüz başarıyla ülkemizde işlediğini söylemek güç. Bugün ise sizlere pazarın yeni oyuncusu Fongogo‘yu tanıtacağız. Üç kurucu ortak (Ali Çebi, Ali Tirkeş, Louise U. Westerlind) olmak üzere 6 kişilik bir ekibe sahip olan Fongogo, bir süredir alpha olarak hizmet veriyordu. Ancak bugün platform üzerinde yeni bir kampanya yaratmak mümkün hale geldi, yani bir anlamda Fongogo resmi açılışını yapmış oldu.”

http://www.webrazzi.com/2013/11/22/turkiyede-yeni-bir-topluluk-destekli-yatirim-toplama-platformu-fongogo-com/

FONGOGO KOBİLERE YÖNELİK CANSUYU KAMPANYASINI BAŞLATTI

30.03.2020

İşletmeciyseniz Cansuyu kampanyasi başlatip ürün ve hizmetlerinizi satarak ihtiyaciniz olan kaynağa şimdiden ulaşabilir, destekçiyseniz güzel günlerde kullanmak üzere ön ödemeli ürün/hizmet alarak işletmelere destek olabilirsiniz.

DETAY

Kitlesel Fonlama Semineri - 22 Eylül 2018

10.08.2018

1.Fongogo Kitlesel Fonlama Semineri alanlarında uzmanlaşmış profesyonellerin sunumlarıyla 22 Eylül Cumartesi gününde Taksim Feronya Hotel'in toplantı salonunda gerçekleşecektir.

DETAY

Sessizliğin Kardeşleri Engel Tanımıyor!

08.02.2016

Ahraz olan iki kardeşi, insanları ve doğanın içindeki dört mevsimlik zorlu hayat mücadelesini anlatan deneysel ve gözlemsel film projesi ‘Sessizliğin Kardeşleri’ destek ekliyor! 2008 yılından bu yana sinema ile ilgilenen ve ‘Sessizliğin Kardeşleri’ belgeseli ile hem yönetmen

DETAY

“Sıra Dışı İnsanlar” Belgeselinin Galası ve “İkiz Yıldızlar” adlı Kısa Filmin Lansmanı Cezayir İstanbul’da yapıldı

21.01.2016

“Sıra Dışı İnsanlar” Belgeselinin Galası ve “İkiz Yıldızlar” adlı Kısa Filmin Lansmanı Cezayir İstanbul’da yapıldı. Karadeniz insanının zorluklarla başa çıkmada öne çıkardığı pratik zekasını ve doğa ile mücadelesini konu

DETAY

Ünlü söz yazarı Mehmet Teoman, Aralık ayında “Yaş 71” albümünü çıkartmaya hazırlanıyor!

25.11.2015

Hafızalara kazınan “Kadınım” gibi nice kült şarkının söz yazarı Mehmet Teoman, Yaş 71 albüm projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor!

Mehmet Teoman Yaş 71 albümünde, kendi yazdığı şarkı sözlerinden seçme 6 eski, 5 yeni parçadan oluşan 11 yeni versiyon şarkıya yer veriyor. Bu albümde Meltem Özcan, Nükhet Duru ve ilk defa Mehmet Teoman’ın kendisi tarafından seslendirilen şarkılar; Cenk Taşkan, Yulduz Usmanova, A.Goreguer & J.L.Dabadie, Selim Atakan, Akın Ertübey, Osman İşmen ve Vedat Sakman besteleri ile buluşuyor.

Mehmet Teoman birçok sanatçının desteği ve katkısı olan bu albümü hayata geçirebilmek ve sizlerin manevi imzasını da albüme taşıyabilmek için desteklerinizi bekliyor!

DETAY

Boğaziçi Caz Korosu Europa Cantat 2015’te Türkiye’yi Temsil Edecek!

28.04.2015

“Avrupa’nın en büyük koro festivalinde bayrağımızı dalgalandıracak bir el de sen olmak ister misin?” sloganıyla yola çıkan Boğaziçi Caz Korosu, Fongogo’daki ilk projesiyle destek aramaya başladı! Geçtiğimiz 8 yılda uluslararası arenada iki Dünya Şampiyonluğu dahil olmak üzere sayısız başarıya imza atmış olan koronun, Europa Cantat 2015’te ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilmesi için desteğinize ihtiyacı var!

DETAY

İş Dünyasının Daha Fazla Kadına İhtiyacı Var!

06.03.2015

Dünya Kadınlar Günü’nü daha fazla kadın projesini hayata geçirerek kutluyoruz!

2-8 Mart arası her gün açacağımız kadın projelerine dikkat çekmek, farkındalık yaratarak onları hayata geçirmek istiyoruz.

Biliyoruz ki, iş dünyasının ve gelişmeyi hedefleyen vizyonların daha fazla kadına ihtiyacı var!

DETAY

New Turkish crowdfunding record: the “Gerçek Gizlidir” movie campaign secured 136% of its funding goal, reaching TL 54,410

18.11.2014

In less than three months after Fongogo announced the largest campaign - “Sarmaşık” movie - on a Turkish crowdfunding platform Fongogo reports a new record. The “Gerçek Gizlidir” movie campaign secured 136% of its funding goal, reaching TL 54,410. Not only was the campaign the largest campaign in terms of funds raised but also in terms of number of contributors.

DETAY

Yeni Bir Rekor: 54.410 TL Fon Gerçek Gizlidir Filmleri’ne!

17.11.2014

Gerçek Gizlidir Filmleri 40.000 TL hedefini de aşarak 54.410 TL topladı! Türk kitlesel fonlama platformları arasında en fazla fonlanan proje olarak en fazla destekçi sayısına ulaştı!

150 destekçi tarafından fonlanan Gerçek Gizlidir Filmleri sıradanlığa, dayatmalara ve geleneksel yöntemlere kafa tutan LOB ekibinin en çok konuşulacak başarı hikayesi oldu! Yönetmen Mustafa Nuri, yapımcı Ceylan Baycan ve projenin mentorü olan Zeynep Atakan Özbatur’dan oluşan ekibe; Hatice Aslan, Serhat Teoman ve Alican Yücesoy gibi ünlü isimler de proje boyunca destek verdi.

LOB Ekibinden Mesaj Var!

DETAY

En Fazla Fonlanan Proje: “SARMAŞIK”!

03.09.2014

Tolga Karaçelik’in ikinci uzun metraj filmi “Sarmaşık” için açılan projeyi sizlere Temmuz başında heyecanla duyurmuştuk. İki ay boyunca sürdürülen başarılı pazarlama çalışmalarının sonunda “Sarmaşık” 27.470 TL toplayarak bu güne kadar Türk platformları içinde en fazla fonlanan proje oldu!

Ünlü yönetmen bu başarıyı: “Filmimizi yaratma aşamasında en zorlandığımız bu dönemde fongogo bizi destekçilerimizle buluşturdu. Bu desteğin maddi anlamdaki katkısı dışında, filmimize değer veren bunca insan olduğunu görmemizi sağlamasından dolayı manevi anlamı da büyüktür.” sözleriyle yorumladı.

22 Mart’ta çekimlerine başlanan Sarmaşık Avrupa’nın en önemli festivallerinden Karlovy Vary Film Festivali’nin "work in progress" bölümünde tüm dünyadan seçilen on beş film arasına girerek başarısını kanıtlamıştı!

DETAY

Ünlü Yönetmenin Son Filmi Fongogo’da!

02.07.2014

Tolga Karaçelik’in son filmi “Sarmaşık” Fongogo’da! Ünlü yönetmenin 22 Mart’ta çekimlerine başladığı ikinci uzun metraj filmi şu an post prodüksiyon aşamasında. Tek mekanda 120 günün hikayesini anlatan film, Avrupa’nın en önemli ve en eski festivallerinden biri olan ve Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilecek Karlovy Vary Film Festivali’nin “Work in Progress” bölümüne kabul alarak tüm dünyadan seçilen on beş film arasına girdi!

Tolga Karaçelik’in yanı sıra, Bilge Elif Turhan filmin yapımcısı, Nuri Bilge Ceylan ve Çağan Irmak gibi başarılı yönetmenlerle çalışan Gökhan Tiryaki de filmin görüntü yönetmeni olarak ekipte yer alıyor.

“Alternatif birşeyler yaratmak isteyen insanların alternatif kaynaklara sahip olmadan bunu gerçekleştiremeyeceğini bildiğimizden, biz bize yan yana durmanın güzelliğini tattığımızdan Fongogo'dayız.” diyen ünlü yönetmen post prodüksiyon için destekleri bekliyor!

DETAY

Somalı Fotoğrafçı Çocuklar Atölyesi!

18.06.2014

Daha önce Fongogo’da başarılı bir proje gerçekleştiren Galata Fotoğrafhanesi, bu sefer de Somalı çocuklar için çalışıyor! Temmuz-Eylül 2014 arasında gerçekleşecek atölyelerle birlikte, Somalı çocukların yanında olmaya, onlarla beraber anlamaya ve anlatmaya hazırlanıyorlar! Maden faciasının çocuklar üzerinden yarattığı travmatik etkileri biraz olsun azaltmak için, Somalı Fotoğrafçı Çocuklar Atölyesi projesi destekçilerini bekliyor!

Galata Fotoğrafhanesi, 15 yılda İzmit’ten Diyarbakır’a, Van’dan İstanbul’a 30 kadar Fotoğrafçı Çocuk Atölyesi’ne önayak oldu. Fotoğraf yoluyla çocuklarla buluşup; onların hikayelerini anlatmalarına aracı olmaya çalıştılar. İmkanlara ulaşımı kısıtlı ya da doğal afetler, kazalar gibi nedenlerle travma geçiren yüzlerce çocuğun hayata tekrar katılmaları için fotoğraf dilini onlarla paylaştılar!

Şimdi de Somalı çocukların yaşadıkları bu zor süreçte yanlarında olmak ve kendilerini fotoğraf diliyle ifade edebilmelerine yardımcı olmak isteğiyle yola çıkıyorlar.

DETAY

Ünlü Kitlesel Destek Gurusu Jason Best Fongogo Danışma Kuruluna Katıldı!

16.03.2014

Principal of Crowdfund Capital'in kurucularından ve danışmanlarından Jason Best, Fongogo danışma kuruluna katıldı. (http://fongogo.com/Fongogo/Danismakurulu, http://fongogo.com/u/jason-best).

Jason dünyada en çok saygı duyulan uluslararası kitlesel destek liderleri arasında yer almakta olup, Forbes.com tarafından kitlesel destek konusunda en etkili 10 kişi arasında gösterilmiştir.

Çok tartışılan ve Amerika'da is kanununda yer alan kitlesel destek yatırım sistemi oluşturan ekip içerisinde yer almıştır. Kitlesel destek üzerine konuşma yapmış ve Beyaz Saray 'da gerçekleştirilen Başkan Obama'nın 2012'de yeni iş kanununu imzaladığı törene katılmıştır. Ayrıca, Jason SEC ve FINRA ile beraber çalışan kitlesel destek sanayi ticaret grubunun da kurucularındandır. Jason, melek yatırımcı gruplarla, özel sermaye ve girişim sermayesi şirketleriyle, Dünya Bankası da dahil olmak üzere hükümetler ve STK'lar ile kitlesel destek ekosisteminin ve basarili stratejilerin geliştirilmesi için çalışmaktadır.

DETAY

SineMASAL Festivali Fongogo ile Yeniden!

18.02.2014

İlki 2013 yılında gerçekleştirilen SineMASAL Festivali sinemanın büyüsünün kırsal kesimlerde yayılması ve farklılıkların aslında zenginlik kaynağı olduğu bilincini aktarmak için çalışıyor.

2013 yılında yapılan festival sayesinde;

Avrupa’nın 6 ülkesi, Güneydoğu’nun 6 ili ile buluştu.

Fongogo (www.fongogo.com) projelerin kitleler tarafından desteklendiği, "crowdfunding" fikri üzerine kurulmuş bir kitlesel destek platformudur.

DETAY

Fongogo’da Bir Başarılı Proje Daha!

22.01.2014

“Yok Devenin Pabucu” belgesel filmi hedefini de aşarak tam 10.450 TL topladı! Projenin yaratılmasından, sonra ermesine kadar geçen sürede çok iyi bir pazarlama çalışması yapan proje sahipleri tam anlamıyla bir başarı hikayesi yarattılar!

Proje sahipleri Sibel ve Gizem, topladıkları destekle Türkiye'nin batısında süregelen deve güreşleri kültürünü, devecileri ve develeri bir belgesel filmi ile anlatacaklar. Belgesel sayesinde, bu geleneği ve devecilerin develerine olan tükenmez sevgisini başta Türk halkına ve sonra tüm dünyaya değişik bir bakış açısıyla tanıtmayı amaçlıyorlar.

Projenin en büyük destekçilerinden ünlü yönetmen Tolga Karaçelik, kitlesel desteğin film sektörüne olan etkisini şu sözlerle anlattı: “Film sektörü için alternatif bir gelir kaynağı olabilecek bu oluşumun ülkemizde bu yöntemi daha çok tanıtmasının faydası en çok üretmek isteyen insanlara olacaktır.”

DETAY

Fongogo’nun İlk Başarılı Projesi!

08.01.2014

"Fongogo'nun başarıya ulaşan ilk projesi: "Fotoğrafçı Çocuklar Sempozyumu".

Türkiye'nin en yeni kitlesel destek platformu Fongogo, ilk projesini hayata geçirdi!

18 gündür Fongogo'da yayında olan ve 3000 TL'lik bir fon desteği bekleyen Galata Fotoğrafhanesi ve Fotoğraf Vakfı'nın "Fotoğrafçı Çocuklar Sempozyumu" projesi başarılı bir pazarlama çalışmasıyla hedefine ulaştı! Destekçiler ise sempozyuma davetiye ve teşekkür belgesi gibi ödüller almaya hak kazandılar.

DETAY

Türkiye’ye göre tasarlanmış, projeler için yeni bir pazar yeri!

22.11.2013

Fongogo (www.fongogo.com) birey, şirket ve sivil toplum kuruluşları gibi birçok proje ve fikir sahibinin fon bulması için fırsat yaratan bir pazaryeridir; projelerin/fikirlerin kitlelerle buluşmasına ve verimli bir şekilde pazarlanmasına yardımcı olur. Proje sahiplerini destekçilerle buluşturarak, projelerin geniş kitlelere ulaşmasını sağlar ve yepyeni bir yol yaratır.

Bir fikri beğenip, projeye destek vermek isteyen biri, inandığı projenin gerçekleşmesi için katkıda bulunur ve başarı hikayesine kendisi de ortak olur. Desteği karşılığında projeyle alakalı bir ödül alır. Bütün bunlar sosyal medyanın gücü ile gerçekleşir.

Fongogo proje ekibi son birkaç aydır, şu an sitede aktif olan birbirinden kaliteli ve yaratıcı projeleri karşınıza çıkarmak için çalışıyor!

DETAY

A new market place for projects, fit for Turkey

22.11.2013

Fongogo (fongogo.com) offers anyone from individuals to companies to NGOs a marketplace to fundraise, seek feedback, and marketing projects.

Anyone who finds a particular project attractive gets the opportunity to be part of making it happen and gets a reward in return.

It’s a new way for project creators and project contributors to connect and increase the chances of realizing projects.

DETAY