Beste Yamalioglu

İstanbul , Türkiye
Profil Fotoğrafı

Yapimci, senaryo danismani / Ehemm Production

Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü mezunudur. Lisans dönemi boyunca Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatı tarafından verilen Film Sertifikası programını tamamlamıştır. Aynı zamanda kısa film ve fotoğraf üzerine çeşitli atölyelere katılmıştır. Birçok dergi ve sinema bloğunda film ve felsefe konulu yazılar yazmaktadır. Yüksek lisansını yine Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde tamamlamıştır. 2012 yılından beri İstanbul Film Festivali’nin ortak yapım marketi olan Köprüde Buluşmalar’da koordinatör olarak çalışmaktadır. Cinelink (Saraybosna Film Festivali), Producer’s Network (Cannes Film Festivali), Film TEEP (Romanya), Mannheim Meeting Place (Mannheim Film Festivali) ve When East Meets West (Trieste Film Festivali), Alternative Waves (Batum Uluslararası Film Festivali), Antalya Film Forum (Antalya Film Festivali) gibi pek çok ortak yapım marketine katılmıştır. 20. Saraybosna Film Festivali kapsamında düzenlenen Sarajevo Talents’ın yapımcılık bölümüne seçilmiş ve katılmıştı

Hayalleri olan, dayanıştıkça güçlenen, "ben de buradayım" diyen göçmen - mülteci kadınların hikayesidir.

Osmanlı İmparatorluğu ile ilgili bir televizyon dizisinde sanat asistanı olarak çalışan Cansu’nun setteki trajikomik bir günü.

Ondan Bahsetmiyorum, ergenliğin doruklarında el yordamı ile ilişki kurmaya çalışan iki gencin bir gününe tanıklık eder."

Henüz abone olmadı.
8.9.2016 tarihinde Fongogo'ya katıldı
11 proje destekledi
0 projeye abone
2 projenin sahibi
1 proje takımında