Hülya Aras

Bursa , Türkiye
Profil Fotoğrafı

Sosyal girişimcilere, fikirlerini hayata geçirmeleri adına yürüdükleri yolda katalizör görevi üstlenerek projelerini sürdürülebilir kılmalarını sağlamak. Özel gereksinimli bireylerin yanlarında bir ebeveyne ihtiyaç duymaksızın zihinsel ve fiziksel yeterlilikleri doğrultusunda sosyal yaşama ve hatta istihdama katılımlarını sağlayarak bağımsız bireyler olarak hayatlarını sürdürme imkanı sağlamak.

4 kadın girişimci olarak “birlikte filizleniyoruz” sloganıyla işe koyulduğumuz ve kendi projemizin de bir sosyal girişim olduğu Simbiyoz Aktivite, girişimcilik potansiyeli taşıyan bireylere sosyal girişimciliği tanıtarak, fikirlerini işe dönüştürmek için fırsatlar sunan, ön program ve kuluçka programlarıyla sosyal girişimcilere her bir aşamada yol gösterici olma amacıyla kurulan bir aktivite merkezi. Sosyal girişimcilik ile birlikte en önemli amacımız da; özel gereksinimli bireylerin istihdama katılımını, sosyal girişimcilerle kaynaşmasını ve aktif vatandaş haline gelmelerini sağlamak. Bursa Nilüfer’daki aktivite merkezimizde sosyal girişimcilerin ofis ve çalışma alanı gereksinimlerini karşılayabilecekleri; hem ortak çalışmak isteyenler için co-working alanı hem de bireysel çalışma isteyenler için hazır ofis alanları oluşturduk. Bunların yanı sıra sanal ofis kiralama ve toplantı salonu hizmeti de veriyoruz. Leziz atıştırmalıklardan özel tariflere kadar birçok alternatifin bulunduğu cafe hizmetimiz de herkesin ziyaretine açık. Konuklarımız, ev yapımı menüye sahip cafemizde çay ve kahvelerini keyifle yudumlarken Simbiyoz Kütüphanemizden de faydalanabiliyorlar. En büyük heyecanımız ve derneğimizin de kuruluş amaçlarından biri olan özel gereksinimli bireylerin, ailelerinin hayatta olmaması durumunda onların yaşamlarına sağlıklı ve güvende sürdürebilecekleri bir “Sosyal Yaşam Köyü” inşa etmek.

Sosyal girişimcilerle özel gereksinimli bireyleri bir çatı altında buluşturup sosyal ve üretken hale getirerek toplumsal fayda odaklı hizmetler gerçekleştirmek

Henüz destek olmadı.
Henüz abone olmadı.
10.4.2020 tarihinde Fongogo'ya katıldı
0 proje destekledi
0 projeye abone
1 projenin sahibi
0 proje takımında