Nurdan Tümbek Tekeoglu

Antalya , Türkiye
Profil Fotoğrafı

1964’te İstanbul’da doğdu. Avusturya Lisesi'ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu ve Marmara Üniversitesi’nde Pazarlama Bölümü’nde doktora yaptı. 2010’da Orhan Tekeoğlu yönetmenliğinde çekilen TRT ödüllü İFAKAT belgeseli ve 2013’de Moskova Film Festivali'ne seçilen ve Kanada Film Festivali’nden en iyi yabancı film ödülü alan ÖYLE SEVDİM Kİ SENİ filminin yapımcılığını yürüttü. 2016’da Mehmet Tığlı’nın yönettiği İkiz Yıldızlar’ın yapımcısı oldu. 2016'da bir AB Sürdürülebilirlik Ödülü olan SUSY'i alan yine Orhan Tekeoğlu yönetmenliğinde çekilen SIRA DIŞI İNSANLAR, aynı yıl Evgenia Tirdatova ile RUDOLF NUREYEV:DÜŞLERİNİN ADASI adlı belgesellerinin yapımcılığını yürüttü. 2017’de ilk defa 3.kuşak mübadil olarak kendi ilk kısa filmi İki Yaka Yarım Aşk’ı yönetti.

Sonbaharda açar, ayrılığı ve mahsunluğu anımsatır. Geri gelmeyecek gençliğin acımasız anlatımıdır Vargit Çiçeği...

1924 yılında Mübadele Antlaşması çerçevesinde teyzesi ve ninesi ile Selanik'ten ayrılıp, İzmir/Karaburun'a gelmek zorunda kalan Cemil'in hikayesidir.

“Yıldızlar gerçekten sanıldığı kadar uzak mıdır ?..."

SIRA DIŞI İNSANLAR Karadeniz insanının pratik zekasını ve yaratıcılığını anlatacak bir belgeseldir.

1923 Türk-Yunan Mübadelesi sırasında, Girit Kandiye’den son anda gemiye binemeyen 12 yaşındaki kızının izini kaybeden kadın, 50 yıl sonra Mersin’de karşılaşır

Yeğeninin ölümünden sorumlu tutulan ve bu nedenle toplum dışına itilen Fatma Kayacı’nın hayata doğa sevgisi ile bağlanması anlatılmaktadır.

Henüz abone olmadı.
26.1.2015 tarihinde Fongogo'ya katıldı
29 proje destekledi
0 projeye abone
4 projenin sahibi
2 proje takımında