Renan Tan Tavukcuoglu

İstanbul , Türkiye
Profil Fotoğrafı

Puduhepa ve Kız Kardeşleri,geliri kız çocuklarının eğitimine aktarılacak, ilhamını bu toprakların başarılı kadınlarından alan bir bez bebek projesidir

Puduhepa ve Kız Kardeşleri Bu projedeki esin kaynağımız bu topraklarda doğmuş şahane kadınlar oldu. İstedik ki onların ilham verici hikayeleri aynı coğrafyada aynı kaderi paylaşan milyonlarca kadına ışık olsun, yol açsın. İşte Puduhepa ve kız kardeşlerinin hikayesi böyle başladı. Puduhepa kim derseniz. O bir Hitit Kraliçesi… Tarihteki ilk barış anlaşması olan Kadeş’e mührünü basan, sevgi ve barış sözcüklerini tabletlere ilk olarak kazıyan güçlü bir kadın. Puduhepa, aynı topraklarda doğduğu kız kardeşlerinin ve kızlarımızın geleceği için binlerce yıl sonra geri döndü. Büyük bir heyecanla hayata geçirdiğimiz Puduhepa ve Kız Kardeşleri projesinin amacı, ülkemizdeki kız çocuklarının kendilerine güvenen bireyler olarak büyümelerine destek olmak. Projenin geliri TOÇEV aracılığıyla aktarılacak. Bez bebeklerimizi biçen, diken, dolduran, işleyen kadınlara, evlerinde istihdam sağlayan projemizin büyümesi, herkesin ekonomiye katkıda bulunmasına aracı olacaktır.

Geçen sene başarı ile hayata geçirdiğimiz 'Puduhepa ve Kız Kardeşleri' projesi büyüyor.Bu fonlama ile Puduhepa'yı ilk kız kardeşi ile buluşturmayı hedefliyoruz."""

Gülriz Sururi, hayatı boyunca sanat ve kız çocuklarının eğitimi için çalıştı. Şimdi, Puduhepa'nın ikinci kız kardeşi olarak ilham vermek için yeniden aramızda!

Anadolu topraklarından çıkmış kadınların başarı hikayeleri yeni yetişen kız çocuklarımıza ilham verecek. Gelir, TOÇEV ile kız çocuklarının eğitimine aktarılacak

Henüz abone olmadı.
23.4.2018 tarihinde Fongogo'ya katıldı
4 proje destekledi
0 projeye abone
3 projenin sahibi
0 proje takımında