ruya nesrin

İstanbul , Türkiye
Profil Fotoğrafı

Rüya Nesrin: Ege Üniversitesi Felsefe Bölümü Mezunu / Psikoloji yandal sertifikası bulunmaktadır. 2012 ‘de Tarlabaşı Toplum Merkezinde gönüllülük yapmaya başladı.

Rüya Nesrin: Ege Üniversitesi Felsefe Bölümü Mezunu / Psikoloji yandal sertifikası bulunmaktadır. 2012 ‘de Tarlabaşı Toplum Merkezinde gönüllülük yapmaya başladı. 2015’ te Clowns Without Borders Turkey adlı gösteri topluluğu ile birlikte modern palyaço olarak Diyabakır ve Batman’da yapılan performanslarda çocuklarla buluşma fırsatı buldu. 2017 yılında Mardin Gençlik ve Kültür Evi’nin gerçekleştirdiği Mezapotamya Sirk ve Sokak Sanatları Projesi’de sirk eğitmeni olarak teknik ve pedagojik eğitim gördü. Mardin’de mülteci ve yerelde yaşayan çocuklarla sosyal uyum amacıyla düzenlenen sirk atölyelerinde eğitmenlik yaptı. Tarlabaşı Toplum Merkezi’nde 2 yıldır devam eden ‘Sirko Fantastiko Projesinin yürütücülüğünü yapmaktadır.

Çocukların bedenlerini ve düşünce yapılarını sosyal sirk aracılığı ile daha yakından tanımalarına ve sosyal uyumlarına destek olmak, özgüvenlerini güçlendirmek.

Henüz destek olmadı.
9.10.2019 tarihinde Fongogo'ya katıldı
0 defa destekledi
1 projenin sahibi
0 proje takımında