Ahtapot - Kısa film

Bir yaz günü, tek işleri boş vakit geçirmek ve haylazlık olan iki çocuk, yaşadıkları bir olay sonucu ilk defa yetişkinler dünyasının gerçekleriyle yüzleşirler.

HİKAYE
"Sıcak bir yaz günü, sahilde oyun oynarlarken tanıştığımız Ece ve Efe, o gün tekneyle denize açılacak babalarıyla birlikte balık avlamaya gitmek isterler. Henüz küçük oldukları için tekneye alınmayan iki arkadaş, yeterince büyüdüklerini herkese kanıtlamak için bir plan yaparlar. Fakat bunun için ödeyecekleri bedelden habersizdirler."

BİRAZ DAHA ANLAT.
Ahtapot, Temmuz 2019'da İstanbul yakınlarında yazlık bir sitenin sahilinde çekilecek, yönetmenliğini ve senaristliğini Engin Erden'in yaptığı bir kısa film projesidir.

Proje, Kültür ve Turizm bakanlığı "Sinema Destekleme Kurulu" 2019/1 sayılı kararıyla 12.000 TL yapım desteği kazanmıştır fakat bu meblağ filmi çekebilmemiz için yeterli değildir.

Projemizi hakkıyla gerçekleştirebilmek için sizin de desteğinize ihtiyacımız var.

YAPACAĞINIZ DESTEK NEREYE GİDİYOR?

Film yapmak pahalı ve zor bir iş. Özellikle kısa film ya da genel seyirci dinamiklerine hitap etmeyen bağımsız filmler yapmak, sonunda bi gelir beklentisi olmadığı için, daha da zor.

Öncelikle ekibimizin görüntü yönetmeni, sanat yönetmeni, yardımcı yönetmen, editör gibi bazı üyelerinin ücret almadan çalışarak projeye destek olduklarını belirtmeliyim.

Yapacağınız destek film yapımının temel harcamalarını karşılamamızı sağlayacak.
  • Oyuncu ve geri kalan ekip üyelerinin ücretleri
  • Kamera, ışık, ses ekipman kiraları
  • Yemek giderleri
  • Lojistik harcamalar (araç kiraları, yakıt masrafları vs.) 
  • Mekan kiraları (bir sahil bir de ev)
  • Kostüm ve sanat harcamaları

BAŞKA TÜRLÜ NASIL DESTEK OLABİLİRİM?

Projemizi paylaşıp fon toplamamızda bize destek olabilirsin. Eğer sen de bizim gibi film emekçisiysen, işin bir yerinden tutabilirsin:)

YÖNETMEN GÖRÜŞÜ:

Bir yaz ve büyüme hikayesi...


  • "Ahtapot" bir büyüme hikayesi. Büyüklerin dünyasının gerçekleriyle ilk defa yüzleşme, doğruyu ve yanlışı ilk defa sorgulama, vicdan azabı duygusuyla ilk defa tanışmanın hikayesi.

  • Filmimizde yaz mevsimi neredeyse ana karakterler kadar önemli. Okulların tatil olmasıyla çocuklar için boş zamanı, sorumluluk duygusu olmadan dilediğini yapabilmeyi simgeleyen yaz, karakterlerimizin motivasyonlarında da çok etkili oluyor.

  • Ahtapot, çocuk dünyasıyla yetişkin dünyası arasındaki sınırların nerede bitip nerede başladığını ve bu sınırın öteki tarafına ne zaman nasıl geçtiğimizi araştırıyor. Seyirciye de çocukluk zamanlarını hatırlatarak aynı soruları kendine sormaya davet ediyor.

EKİP

Yönetmen ve senarist: Engin Erden
Görüntü yönetmeni: Firar Güney Kayran
Yardımcı yönetmen: Aslı Çelikel

Grafik tasarım: Sevil Şimşek
Yapımcı: Mehmet Seçen
Yapım amiri: Adem Kuzey

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
18.250 TL TOPLANDI
Hedef 20.000 TL
%91
45 DESTEKÇİ
9 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Engin Erden
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.