Baba Ben Geldim

Mükerrem'in yalnızlığı kızının ansızın ve nedensiz geri dönüşüyle son bulur. Bu dönüş Mükerrem'in cevabını aradığı soruları daha da karmaşık hale getirecektir.

 

Mükerrem, önce eşi sonra da kızı tarafından terk edilmiş bir adamdır. Lisede öğretmen olan Mükerrem, yalnızlığını daha az hissetmek ümidiyle memurluktan arta kalan zamanlarda günlere gider. Hayatı tek kişilik yaşamaya başlar ve kendine hem bir eş hem bir evlat hem de bir Mükerrem olmaya çalışır. Bir gün kızı Sıla çıkagelir ve  kızının gelişiyle hayatı değişir. Bu geliş, Mükerrem'in geçmiş ile şimdi arasında kurduğu köprüyle geleceğe atacağı adımı sorgulamasına sebep olacaktır.

Selamlar, ben Ekrem. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. İlk filmimi çektiğimde henüz 4 yaşımdaydım ve o gün, gelecekteki mesleğimi bulmuş olduğumu bilsem, bir sonraki filmimi çekmek için 11 yıl beklemezdim. Gerçi iki film arasında devasa farklar yoktu ama bu filmler benim hikaye anlatmayı keşfedişimde önemli adımlardı. Liseyi bitirdikten sonra ailemi önce karşıma sonra ardıma alarak RTS okudum ve eğitim hayatım süresince birçok işte kamera arkasında görev aldım. İlk profesyonel asistanlığımı 2015 yılında "Öyle Ya Da Böyle" adlı sinema filminde yaptım. Ardından okul bitene kadar Ankara'da olduğum sürede çalışmaya ve üretmeye devam ettim. Okul bitince de dizi kariyerim başladı ve bu sene mart ayının ortasına kadar dört güzel projede görev aldım, en sonunda da kendi projemi gerçekleştirmek için çalışmaya ara verdim. Bu projede çok değer verdiğim ve işini yürekten severek yapan sınıf arkadaşlarımla bir ekip olmaya karar verdik.

Bu proje öncelikle benim varoluşsal problemlerimin çözümü olacak. Uzun zamandır senaryomun film olacağı günün heyecanıyla yaşıyorum :) Bu tıpkı doğumunu bekleyen hamile birinin heyecanı gibi. Emrullah'sa projenin bizim için önemini şöyle yazmamı istedi: "2013 yılında Gazi Üniversitesi Radyo Tv ve Sinema bölümüne girdiğimde kamera ve kurguya dair hiçbir şey bilmiyordum. Yıllar içinde kısa film çekerek hem kamera kullanmayı hem de kurgu yapmayı öğrendim. Başkası için yaptığım her iş tecrübe olsa da hedefim kendi filmimizi çekmekti. Ekrem Levent’in yazdığı ve şartlar oluşursa da yöneteceği BABA BEN GELDİM filminin önemi o yüzden büyük. Bugüne kadar amatör olarak kendi filmlerimizi çektik ama burada profesyonel bir oyuncu kadrosu, filme inanmamızı sağlayan bir senaryo ve 4 yıl aynı sınıfta okuduğum, üretmekten hiç vazgeçmeyen Ekrem Levent var. Hep derler ya imkan yok diye, biz hep kendi imkanlarımızı kendimiz yaratmaya çalıştık. Yine öyle olacak ama bu sefer sizlerin de desteğine ihtiyacımız var."

Destekleriniz ile ortaya çıkacak film yurt içinde bizi yurt dışında güzel ülkemizi gururlandırabilir ki bundan büyük bir başarı var mıdır? Ben bilmiyorum...

şu ana kadar hayattaki  başarım; .... (10 dakika sonra) .... (1 saat sonra) ..... (.... sonra) ......
ama bu sizi etkilemesin, bu filmle bu algıyı yıkabiliriz.

İhtiyacımız olan finansmanın tamamını film için kullanacağız, eğer hedeflediğimizin üstünde bir meblağa ulaşırsak onu da filmimiz için kullanacağız. 

Bu proje gerçekleştiği takdirde uzun zamandır izlemediğiniz kadar güzel bir film izlemiş olacaksınız. Bu proje değerli çünkü benim için seyirci, güzel gözlerinin estetik değerden yoksun, yorgun beyninin boş, manasız hikayelerle dolduralamayacağı kadar değerli.

"Kiminin parası kiminin projeyi paylaşması" diyerek desteklerinizi bekliyorum. Gelin bu düşü, film çekmek isteyen bir çocuğun gülüşü yapalım... Hikayemiz, hikaye olmasın...

 

 

 

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
160 TL TOPLANDI
Hedef 7.500 TL
%2
3 DESTEKÇİ
15 GÜN KALDI
Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır.
Avatar
Proje Sahibi
Ekrem L.
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.