BALIKLARIN GÖLGESİ

Dünyanın zaman içindeki insanlardan kaynaklanan dramatik değişimini, bütün insanlığı ilgilendiren küresel ısınmanın tehlikelerini bir kısa filmle anlatacağız.

Projenin Kısa Bir Özeti

Herkese merhabalar, ben Bulut Özdemir.
Yaklaşık 2,5 senedir üzerine çalıştığım bir kısa film senaryosunu hayata geçirmek istiyorum. Günümüzün büyük problemlerinden küresel ısınmayı konu alan bu senaryo, bu defa Anadolu'nun en ücra köşelerinde bozkırlarla kaplı, sarı kırsallarda sorgulayacağız. Bana göre çok ilginç bir film olacak. Sıra dışı sahneleri, güçlü oyuncuları ve hikayesiyle hem bizi hem ülkemizi yurt dışı festivallerinde ilgi odağı yapacağına yürekten inanıyorum. Sinema kuramlarını göz önünde bulundurarak, farklılığı ve yaratıcılığı günümüzün teknolojisiyle kanıtlamayı adeta bir hedef olarak görmekteyim.

Filmin gerek çekim aşaması, gerekse post-production aşamaları neredeyse normal bir kısa film maliyetinin üç katından fazladır. Kültür bakanlığından yapım sonrası destek almayı hedefliyoruz. Dolayısıyla yapım öncesi fon sağlayıcıların yardımına ihtiyacımızın olduğunu belirtmek isterim. Ne kadar fazla fon desteği alırsak o kadar kaliteli ekip ve ekipman kullanmayı düşünüyoruz.

Giderlerimiz; oyuncular, ulaşım (uçak biletleri ve set ulaşımı), set yemek giderleri, otel, kostüm, dekor, kamera (arrı-alexa), ses, ışık, kurgu-montaj, color, müzik, festival giderleri ve gala olduğunu bilmenizi isterim.

İhtiyacımız olan finans ve sunduğumuz ödüller...

Film için 50.000 tl finans desteğine ihtiyacımız var. Finansmanlarımızdan bu rakamın tamamını veya yarısını ödeyenleri jenerikte yapımcı olarak yer vereceğiz. Diğer finansmanlarımıza ise verdikleri desteklere göre ödüller vereceğiz. Kampanyanın ödüller bölümünü inceleyebilirsiniz...

Yaptığımız iş neden farklı?

Çekeceğimiz bu film ile sinema diline yeni bir tarz getirmeyi hedefliyoruz. İzlemeyi isteyip de hiç izlemediğimiz bir film çekeceğiz çünkü. Bunun da farklılık getireceğine inanıyoruz. Sorgular üzerine kurulan ve bütün insanlığa fayda sağlayan bir sanat dili geliştireceğiz.
  Başka nasıl bize destek olunabilir?
 Finans gücü olmayan arkadaşlarımız sosyal medya üzerinden bizim kampanyamızı paylaşabilir ve destek isteyebilir. Bu oldukça bizi mutlu edecektir.

Ekip

Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
0 TL TOPLANDI
Hedef 50.000 TL
%0
0 DESTEKÇİ
46 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Bulut Özdemir
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.