Bir Öpücük İçin (Hit List for Kiss)

Türkiye’nin eksik yanlarından biri olan aksiyon ve bilim kurguyu estetik bir yaklaşımla bir araya getirip ülkemizi farklı bir tarz ile temsil etmek istiyoruz.

Hepinize Merhaba

Filmin yönetmeni olarak kendimi size tanıtmak istiyorum. 27 yıldır Türkiye’de yaşayan bir Ukrayna vatandaşıyım. 10 senedir sinema ile yakından ilgilenip, üzerine birçok sertifika aldım. 5 senedir sahibi olduğum Arakat Sanat için film eleştirmenliği ve sinema yazarlığı yapıyorum. Hayatta kalmak için birçok sosyal medya projesi ve reklam çalışması yapmış olmama rağmen kader bana kısa film çekme şansı tanımadı. Takdir edersiniz, sinema pahalı bir sektör. Farklı renkler arayışında biri olarak sinemamın her daim coşkulu olmasını istedim. Aksiyonu, bilim kurguyu ve gerilimi çok sevdiğimden bir gün yönetmen olabilme şansı yakalarsam Türkiye’nin en büyük eksiklerinden biri olan aksiyonu yaşatmaya çalışanlardan biri olabilirim, olmaya çalışacağım. Beni tanıyanlar bilir, yönetmen olmaktan başka bir hayalim yok ve eğer filmimize destek verirseniz; belki de geleceği parlak, başarılı bir yönetmenin kariyerine adım atmasına yardım etmiş olacaksınız. Destek verseniz de etmeseniz de, hepinize teşekkür ederim.

Başrol Barlas Kartal kimdir?

İzmit Sanat Merkezi’nde iki yıl tiyatro eğitimi aldı. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu. Halen, İstanbul Aydın Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Yönetmenliği Programı’nda yüksek lisans eğitimine devam etmekte. Kendisi, geleceği çok parlak bir oyuncu ama maalesef bir türlü benim gibi istediği yerlere ulaşma şansı yakalayamadı. Eğer destek verirseniz, bu kendisi için de bir kariyer başlangıcı olacak.

Bir Öpücük İçin (Hit List For Kiss)

Jumper filmini izlediniz mi? Hikayemiz, zaman ve mekan arasında atlama yapma teknolojisi olan bir adamı anlatıyor. Dahil olduğu teşkilatın üst makamlarından biri, kahramanımızın sevdiği kadını kaçırıp kendisine 10 kişilik bir liste verdi. Filmimiz, kahramanımızın 10. kişiyi öldürmesi ile başlıyor. Listedeki son kişiyi de ortadan kaldıran kahramanımız telefon açıp listeyi tamamladığını söylese de kötü adam kadını bırakmayacağını söyler. Bunun üzerine yapacak tek bir şeyi kalan kahramanımız, teşkilata karşı gelip elindeki teknolojiyi izinsiz kullanarak sevdiği kadını kurtarmak için cehennemin içine atlar.

Tamamı tek plandan oluşacak kısa filmimiz tam bir aksiyon tufanı olacak. 15 dakika boyunca hiç kapanmayan kameramızda aşk, aksiyon, hüzün; her türlü çılgınlık olacak.

Filmin Amacı Nedir?

Kısa filmler ağırlıklı olarak bir meremi, bir derdi anlatırlar. Fakat sinemanın bir yandan da eğlence sanatı olduğunu unutmamak gerek. Filmimiz, Türkiye’nin eksik yanlarından biri olan aksiyon ve bilim kurguyu bir araya getirip bunu oldukça estetik bir şekilde anlatmaya çalışacak. Her yıl dünyanın birçok ülkesinde yüzlerce kısa film festivali düzenleniyor. Ülkemizden de birçok film bu festivallere katılıyor. Bu festivallerin bazıları, özel zevkler için düzenleniyor. Mesela: Aksiyon. Filmimiz ile birçok festivale katılmakla beraber “aksiyon festivallerini” deneyip, Türkiye’yi farklı bir tarz ile temsil etmek istiyoruz.

Desteklerinizle Ne Yapacağız?

Filmimizi daha önce 2 defa çekmeye kalkışmamıza rağmen bütçe yetersizliğinden yarıda bırakmak zorunda kaldık. Destekleriniz sayesinde, 2 gün sürecek çekimlerimizi yapabilmemiz için gerekli olan ekipman, ekip, oyuncular, ulaşım, yemek ve post prodüksiyon gibi giderleri karşılayacağız. Ardından filmimizi festivallere gönderip, sizlerle beraber sonucu bekleyeceğiz. Ekip olarak filme ve kendimize çok güveniyoruz. Yardımınız sayesinde, önce festivallerde sonra da sosyal medyada insanları etkileyecek, Türkiye’de “böyle işler yapılıyormuş” dedirtecek harika bir işe imza atacağız. 

Ekip

Yazan ve Yöneten: Valerii Ege Deshevykh

Yönetmen Asistanı: Mine Telli

Görüntü Yönetmeni: Valerii Ege Deshevykh

Başrol: Barlas Kartal

Oyuncular: (21) Kimi diyaloglu kimi diyalogsuz figüran

Kameraman: Batuhan Gün

Ses: Taha Volkan Çelik

Sanat Yönetimi: Büşra Bayar

Kurgu: Canberk Yılmaz, Mehmet Yusuf Karaca

VFX: Valerii Ege Deshevykh

Makyaj/Plastik: Hasan Kayhan

Grafik Tasarım: Osman Nihat Yayalar

Ekip

Şehirler

Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
0 TL TOPLANDI
Hedef 5.000 TL
%0
0 DESTEKÇİ
1 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Valerii Ege Deshevykh
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.