BİZ CANAVARIZ ÇOCUK MÜZİKALİ

Seyirciye yeni bir prodüksiyon anlayışıyla çocukların oynadığı bir müzikal izletmek ve çocuklara yeni ufuklar açmak."""

BİZ CANAVARIZ MÜZİKALİ'NİN SAHNELENME HAYALİ VE EKİBİMİZ

Türkiye’de sahnelenen oyunlar genellikle güçlü prodüksiyonların projeleri ve çoğunlukla profesyonel oyuncuların sahne aldığı müzikli çocuk oyunlarıydı.

Müzikal toplulukları birçok oyun sahnelediler fakat yalnızca çocukların oynadığı bir müzikal bugüne kadar sahnelenmedi.

Ülkemizde Çocukların erken yaşta müzikal disiplini içinde sanatı keyifle yaşayabilecekleri dans, tiyatro ve müzik ile buluştukları bir platform yoktu. İşte tam da bu noktada önermesi güçlü ve yurt dışında birçok kez sahnelenmiş olan 2013 yılı New York Çocuk Müzikal Festivali 1. si Biz Canavarız Müzikali konusu itibari ile de tam da aradığım oyundu.

Bu oyunu seçerken Türkiye de hiç sahnelenmemiş olmasına önem verdim. Hatta tüm teliflerini almış olduğum oyunun senaryosunu geliştirip,  sahne sunumunu daha önce bir müzikal ve sahne gösterisinde bulunmayan sahne teknikleri ile prodüksiyona dahil ettim.  Benim için en önemlisi, müzikalde oynayacak olan çocuklarımızın herhangi bir seçme olmadan müzikalimize dahil edilip kendi yeteneklerine göre rollerine yerleştirilmesiydi. Çünkü öz güveni erken yaşta deneyimlemenin önemini üçüz oğullarımla edindiğim tecrübelerle, kendini ifade etmek için platform arayan çocuklarımız için gerçekleştirmek istedim. 

SİNOPSİS

Vejetaryen Vampirler, Rock’n Roll Kurt adamlar ve Bilge Elfler’le yaşayan insanlar yine de farklılıkları yüzünden canavarları dışlarlar. Terk edilmiş bölgelerde yaşayan canavarlar her yıl aralarında bir kabare düzenlerler. Aralarına sızıp onları Youtube da ifşa ederek ünlü olmak isteyen insanlar yeni bir dönemin başlangıcı olacaklardır.

NEDEN PROJEMİZİ DESTEKLEMELİSİNİZ?

Sizleri de aramızda görmek istiyoruz çünkü;
*Projemiz Türkiye'nin ilk Çocuk Müzikali olmasının yanı sıra müzikleri ve farklı sahne tasarımları ile de ilk dijital müzikal olma özelliği de taşıyacaktır.
*Kostüm ve makyajlarıyla da son derece iddialı olacak bu projede amacımız sesimizi tüm Dünyaya duyurmaktır.
*Bizimle olmanız halinde daha başlangıç olan bu projemizle daha fazla güçlenip yeni tasarımları da sahneleyip klasik müzikal anlayışını çağımız görsel ve müzikleri le birleştirmek istiyoruz. 


NEYE İHTİYACIMIZ VAR?

İhtiyacımız olan ilk ve en önemli şey bizi sahiplenmeniz! 

Dostlarınızla, sosyal medya hesaplarınızla (instagram adresimiz: wearemonstersmuzikali) bizi anlatarak ulaşabildiğiniz kadar destekçiyle bu büyük prodüksiyona katkıda bulunmanız.

Bu projeye destek vererek bütçemizde kalan açığı kapatmamıza yardımcı olabileceksiniz. Ve bizde sizden aldığımız destekle projenin gelirinin bir kısmını Lösemili Çocuklar Vakfına Bağışlayacağız.

BEN KİMİM?

DİDEM BAYLAN- Proje Sahibi ve Yönetmen

Eğitimini Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Trompet Sanatçısı olarak tamamladı. Bilkent Üniversitesi Müzik Sahne Sanatları Fakültesinde Master Eğitimi aldı.  Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Devlet  Opera Balesi, Bilkent Senfoni Orkestrası ve daha birçok orkestrada Trompet Sanatçısı olarak yer aldı.

13 yaşından beri Trompet sanatçısı, dansçı, oyuncu olarak TV Show ve programlarında yer almıştır.

Pedagoji ve Yaşam Koçluğu Eğitimleri almış olan Didem Baylan üçüz erkek ve bir kız annesidir.

Oyuncusu ve Yapımcısı olduğu film ve Diziler

  • Beni Affet TV Dizisi (2014) Oyuncu
  • Antikacı (2015) Yapımcı – Oyuncu
  • Azap (2015) Yapımcı

EKİP OLMA HİKAYEMİZ :)

İlk olarak, oyunun çeviri ve müziklerini eski dostlarım olan Antalya Senfoni ve Opera Orkestrası Sanatçılarından Akça Acun Bilgin ve Çağla Bilgin ile beraber tamamen elektronik sound olacak şekilde yeniden aranje ettik.

Bu motivasyonla yakın dostlarımdan olan "Hayal Sahnesi" ortakları prodüksiyona destek verdiler ve Hayal Sahnesi ekibinden koreografide Seda İnanç, Almina Tanyıldız , Özgür Ayyıldız yanımda oldular.

Tüm bunların yanında yenilikçi bir anlayışı canlı bir sahneye uyarlamak için araştırmalar yaparken Coşku Türel ile tanıştım ve Coşku da bu projede bizimle yer almak istedi.

Senarist ve tiyatro oyuncusu Çağlayan Neyman ile birlikte senaryo karakterlerini geliştirdik.

Veli dostlarımdan çeşitli firmalarda yöneticilik yapmış olan İrem Ulusoy projemizin idari koordinatörü olarak ekibimize katıldı.

Son olarak hayalimi sadece anlatmamla projemi hayata geçirmeme destek veren oyuncularımızın velilerini de ekibimizin bir parçası olarak sevgiyle anmazsam olmaz.

PROJEYİ DESTEKLEYENLER

  • MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
  • HAYAL SAHNESİ
  • Pİ SPOR AKADEMİ
  • CY TASARIM

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
3.050 TL TOPLANDI
Hedef 28.000 TL
%10
7 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Money Sonlandı
Avatar
Proje Sahibi
Didem Baylan
Ankara, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.