BOŞVER DİYARBAKIR (BELGESEL)

Bütün olanaksızlıklara rağmen müzikten kopmayan Diyarbakırlı Rock Grubunun hikayesi...

BELGESELİMİZ NEYİ ANLATIYOR ?

     10 yıldan fazla bir süredir Diyarbakır'da Rock müzik yapan "Grup Kumlu" hayat ve müzik arasında bir çatışma yaşamaktadır. Grup Kumlu Diyarbakır'a Rock müziği sevdirme gayretine girmiş. Birçok yatırımcıya da Diyarbakır'da Rock müzik kültürünün potansiyelinin olduğunu göstermiştir. Diyarbakır'da onların öncülüğünde canlı performans yapılan mekanların sayısında artış olmuştur.

       Kumlu grubunun bazı üyeleri müzik dışında farklı işlerle uğraşmasına rağmen, yaptıkları  müziği ve grubu asla ihmal etmemektedir. Diyarbakır'da çıktıkları mekanlardan aldığı ücretleri yine kendi gruplarına yatırım yapmaktadırlar. Bu paralarla kendilerine ait ufak bir stüdyo kurmuşlardır. Aile babası, öğretmen, eş gibi bir çok unvana sahip olan grup üyelerinin haziran ayında çıkacak olan özgün parçalarıyla imkansızlıklara rağmen Diyarbakır'da da bir şeyler başarabilme gayesindeler.

EE ANLADIK, BİZDEN NE BEKLİYORSUN ?

        Diyarbakır ve İstanbul'da çekimlerimizi tamamladık. (Grubun stüdyo kayıtları İstanbul'da gerçekleşti)
        Belgeselimiz yaklaşık 60-70 dk. arasındadır. Ben ve arkadaşım Adnan Yaşar herhangi bir yapımcıyla çalışmadan, herhangi bir yerden maddi destek almadan, Batman'da yaşıyor olmamıza rağmen yaklaşık 8 ay süren bu projede Batman - Diyarbakır arası cebimizden harcayarak bütün çekimlerimizi tamamladık.

         Şimdi Post Prodüksiyon (Kurgu-Renk Düzenleme, Ses Miksaj) için desteğe ihtiyacımız var. Bunu da İstanbul'dan bir yapım şirketine ücretli yaptıracağız. Bu çekimleri yaparken kendimize ayırdığımız bütçeyi de aşarak elde avuçtakini tükettik ama vazgeçmedik.
    Şimdi bize destek olarak belgeselimizin tamamlanabilmesi için desteğinize ihtiyacımız var.


PEKİ NEDEN BU PROJEYE GİRİŞTİK?

Sinema ile ilgilendiğimiz için "Grup Kumlu" ile tanıştığımız andan itibaren onların belgeselini yapma düşüncesindeydik. Grup Kumlu tüm imkansızlıklara rağmen müziğe olan sevgisinden asla kopmamış ve Diyarbakır'da da bu tarz müziklerin ve işlerin olacağını kanıtlamaya çalışmaktadır.
Biz de bu belgesi çekerek onların bu mücadelesini görünür kılmaya ve etnik müzikle sınırlı kalmış algıyı kırmaya çalışıyoruz.

PROJEMİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDAN DA PAYLAŞARAK BİZE DESTEK OLABİLİRSİNİZ.

ÖNCEKİ PROJELERİM


https://www.youtube.com/watch?v=UeGV5pi9acQ (Görüntü yönetmenliğini üstlendiğim kısa filmimiz, 4. Marmaris Kısa Film Festivali, Kurmaca Dalı, Yarışma Filmi. 2018)
https://www.youtube.com/watch?v=MvPTEuUr0tw (Yönetmenliğini yaptığım şarkı klibi, Anıl Uyaroğlu'nun,Kınay Production etiketiyle yayınlanan "Altın Yüzüğüm Kırıldı" isimli tekli çalışması, video klibiyle netd'de yayınlandı)

EKİP ARKADAŞLARIM
SES - SONER AKALIN
KAMERA - HİKMET AKAN
IŞIK - YASİN YUVA
SANAT YÖNETMENİ - GÖZDE USLU
ORTAK YAPIMCI - ADNAN YAŞAR
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ - ÜMİT BAYCAN

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
400 TL TOPLANDI
Hedef 10.000 TL
%4
4 DESTEKÇİ
25 GÜN KALDI
Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır.
Avatar
Proje Sahibi
Bekir Eta
Batman, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.