Cehalet

Ve her şeyin sonunda, ya tek bir renk varsa?

Sinopsis ve konu 

SİNOPSİS: Toplumlar, topluluklar ve bireyler sürekli etkileşim halindedir. Birbirlerinden öğrenirler. Birbirlerini etkilerler. İstemeden de olsa birbirlerine benzerler. Ahlaki yargıları birbiri içine karışır. Birinin yanlışı ötekinin doğrusu olur. Birinin başladığı yerde diğeri son bulur. Cehalet de böyledir. Toplumun ortak maktulüdür her cehalet mağduru. Kimse inkar edemez bu olaylardaki rolünü. Bu olaylarda ya tetiği çeken olursun ya da silahı veren. Genç bir polisi kendi adaletini sağlamaya iten de bu olaylardır. Gözleri bağlı bir adalet meleği olmak değildir belki çözüm. Belki de çözüm gözlerinin sorumluluğunda, cellat olmaktır. Kendi kararını kendi veren bir cellat olmak, genç polis Kemal’in adalete inanması için son aşama olacaktır. Dönüşü olmayan bu yolda ahlaki ikilemini çözmek için en aşırı yolu seçecektir.  Ölümü kendine jüri seçen Kemal’in akıbeti  de bu yolda belli olacaktır.

Hayal Ortakları

Mehmet Korcan BACAKSIZ.  1999 yılında İstanbul’da doğdu, hayatı boyunca ailesiyle birlikte farklı şehirlerde yaşadı. Halen Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünde eğitimini sürdürmektedir. Denizli Belediyesi Şehir Tiyatrosunda oyuncu kursiyer olarak birçok oyuna ve festivallere katıldı. Hali hazırda çeşitli tiyatro atölyelerinde faaliyet göstermektedir.

Barış Kekilli. Ekibimizin değerlisi 1999'da İzmir'de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Denizli'de tamamladı. Şu an Yıldız Teknik Üniversitesinde Mimarlık bölümü öğrencisi. İstanbul'un çeşitli yerlerinde tasarım projeleriyle uğraşmaktadır. Aynı zamanda amatör olarak fotoğrafçılıkla ilgilenmektedir.

Bedirhan CAN. Ekibimizin medarıiftiharı 2000’de Samsun’da doğdu. Halen Gazi Üniversitesi Fizik öğretmenliği bölümünde eğitimini sürdürmektedir.  Lise yıllarından itibaren müzik ile iç içe olup çeşitli enstrümanlar çalarak farklı orkestralarda bulundu. Aynı zamanda lise yıllarında başlamış olduğu tiyatro atölyesiyle beraber birçok oyunda faaliyet gösterdi. Bunların yanında konser ve etkinliklerde Tonmaister olarak görev yapmıştır.

MELİS GENÇ. Ekibimizin biriciği 2000 yılında Çorum'da doğdu. 2011 yılında Samsun'a taşındıktan sonra çeşitli tiyatro atölyelerinde eğitim aldı ve sahneye çıktı. Görev aldığı tiyatro ekipleriyle beraber çeşitli festival ve turnelerde bulundu. Şu an İstanbul Gedik Üniversitesi Görsel iletişim tasarımı bölümünde eğitimini sürdürmektedir. 


EMRE KARATEPE. Ekibimizin beyni. 1998 yılında Almanya’da doğdu. Ailesiyle beraber Türkiye’ye taşınmasıyla beraber liseyi Denizli’de tamamladı. Şu anda İstanbul Biruni Üniversitesinde Odyoloji bölümünde eğitimine devam etmektedir. Küçük yaşlardan itibaren sinema ve tiyatroyla iç içe olup amatör olarak ilgilenmektedir.DESTEKLERLE NE YAPACAĞIZ?

Çekimlere Ağustos ayında başlanacak olan filmimizin ekipman desteğini sponsorlarımız sayesinde hallettik. Ancak bazı ihtiyaçlarımız devam ediyor. Sizlerin desteğiyle başta ekip ve mekan olmak üzere; yeme içme, ulaşım, tanıtım gibi birçok giderimizi ve post prodüksiyonun bir kısmını karşılayacağız.


FİLM EKİBİ  

 Yönetmen Mehmet Korcan BACAKSIZ  Barış KEKİLLİ

Senaryo Mehmet Korcan BACAKSIZ  Barış KEKİLLİ  Bedirhan CAN

Yürütücü Yapımcı Bedirhan CAN 

Yapım Koordinatörü Emre KARATEPE 

Yardımcı Yönetmen Melis GENÇ 

Görüntü Yönetmeni Barış KEKİLLİ

Sanat Yönetmeni Melike Nur YOLCUOĞLU

Kurgu Emre KARATEPE

Set Asistanı Nazlı ÇALIŞKAN 

Set Amiri Yusuf ALAY 

Film Müzikleri KAM 

Projemizi paylaşmanız, destek verebilecek olan tanıdıklarınıza ulaştırmanız bizim için çok değerli. Biz buna inanıyoruz; güzellikler paylaştıkça çoğalır. 

Detaylı bilgi için:  cehaletfilm@gmail.com                                        

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
175 TL TOPLANDI
Hedef 1.500 TL
%11
2 DESTEKÇİ
3 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Mehmet Korcan BACAKSIZ
Ankara, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.