Çekimleri Biten Nokta Filminin Animasyon Sahnesi İçin Destek Kampanyası

Çekimleri Tamamlanan ve Kaba Kurgusu Biten Kurmaca Filmimizin Animasyon Olarak Yapılacak Son Sahnesini Yapabilmek Adına Desteğinizi Bekliyoruz..."

 


 

(Siteye telefon ile girdiğinizde; destekleriniz karşılığında size özel hazırladığımız ödüller sayfanın en altında kalmaktadır.)

 

Merhaba sevgili dostlar. Hepimizin az veya çok yakındığı ama artık hayatımızın bir parçası olmuş akıllı telefonların günlük hayata yansımasını konu eden bir kısa film “Nokta”. Çekimleri Ekim ayında tamamlanan ve şu anda post prodüksiyon aşamasında olan bu filmimiz Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 12.000 TL destek aldı ve filmin çekim aşamaları bu destek ile tamamlandı. Filmin hikayesini zenginleştirecek ve bütüne hizmet edecek şekilde animasyon olarak tasarlanan bir son sahnemiz mevcut. Bu animasyon olan son sahneyi sizlerle birlikte canlandırabilmek için bu destek kampanyasını başlattık. Metrodaki son sahnede gerçek görüntü animasyona dönüşüyor. Bu animasyon sahne metrodan başlayarak dünyayı uzaydan görene kadar 2-3 dakika tek planda kesintisiz bir sahne olarak canlandırılacak.

 

 

Animasyon Olacak Sahnenin İlk Storyboard'ları

 

 

 

Projenin Yönetmeni

Karis Deniz Kara  2009 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema-Televizyon bölümüne girdi ve bugüne kadar yönetmen olarak 15 kısa film çekti. Çektiği filmler ile 2 Altın Koza adaylığı 1 Altın Koza ödülü aldı  ayrıca  bir çok ulusal festivalde yarıştı ve çeşitli ödüller aldı. Yurtdışında Amerika, İngiltere, Hindistan gibi farklı bir çok ülkede düzenlenen uluslararası festivallerde de aktif katılım gösterdi. EKAV Art Gallery’de 5 karma sergiye video-art çalışmaları ve fotoğrafları ile katıldı.  2017 yılında  Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteği ile Likya Yolu belgeselini çekti. Sanatsal çalışmalarının yanı sıra, farklı sektörlerde bulunan Google Global, Mastercard, Nestle, Unilever, Turkcell, Ford Mustang, Carrefour ve Garanti Bankası  gibi  bir çok markanın işlerinde görüntü yönetmenliği ve yönetmenlik yapmıştır.  
 www.karisdenizkara.com

 

 

 

Ubeyd Bayraktar'ın Yaptığı Önceki Çalışmalarından Birkaçı

Ubeyd Bayraktar'ın çalışmalarından biri

 

 

Animasyon Sahneyi Canlandıracak Kişi

Animasyon sahnemizi canlandıracak olan Ubeyd Bayraktar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Sahne Dekor Tasarımı okumuş ve aynı zamanda Game Of Thrones’un Knight King karakteri gibi birçok karakteri tasarlayan Onur Caylı’dan eğitim almıştır. Yerli bir Netflix yapımı olan “Hakan Muhafız” dizisindeki gömleği tasarlayan ekipte de yer alan Ubeyd, yine Semih Kaplanoğlu’nun “Buğday” adlı filmindeki distopik dünyanın tasarım ekibinde yer almıştır. Bunlar gibi farklı projelerde tasarım ve uygulama alanında çalışmaları mevcuttur ve başarılı işlerini farklı projelerde göstermeye devam etmektedir.

https://ubeyd.artstation.com/

 

 

Çekimlerimizden Bir kaç set Fotoğrafı

Çekimleri Tamamlanan Filmimizin Kadrosu 

Oyuncular: Selen Seyven, Aytuğ Civan, Fatih Zenginoğlu, Şükran Çağman, Burcu Ergin, Mehmet Bahadır Genç, Gökçe Şennur, Nilsu Yıldız Hazer, Abdullah Aksoy, Elif Nilsu Özbey, Sait Yüksel, Gazel Yüksel, Baran Yüksel
Görüntü Yönetmeni: Halil Tanışan, Mehmet Yağcı
Sanat Yönetmeni:  Gözde Gökalemi
Yardımcı Yönetmen: Burak Can Şen
Ses: Emir Köseoğlu
Kostüm: Sinem Karakaya
Prodüksiyon: Samican Altınçınar
Ulaşım: Samet Çakır
Ayrıca çekim aşamasındaki  yardımlarından dolayı isimlerini anmadan geçemeyeceğimiz Ömer Miraç Tunç, Fatih S.M. Şadoğlu , Furkan İlbay, Olcay Ergin, Murat Akdağ, Mehmet Çağatay Hunca, Hikmet Kerem Özcan, Aykan Burak Baybars, Özlem Yüksel'e teşekkürlerimizi buradan da edelim.

 

İhtiyacımız olan bu finansmanı ne için kullanacağız ve desteğiniz karşılığında nasıl ödüller var?

Son 8 aydır üzerine çalıştığımız  projenin buraya kadarında gereken bütçenin büyük kısmını bakanlıktan aldığımız destekle tamamladık. Hatta kurgusuna bütçemiz yetmediği için yönetmenimiz kendi yaptı kurgusunu. Şu anda filmin en önemli ve özgün detaylarından biri olan animasyon sahne başta olmak üzere ayrıca ses miksajı ve color corection gibi ufak son dokunuşlar için toplamda 25.000 TL bütçeye ihtiyacımız var. Sizler için projemizin anlatmak istediği hikayeye paralel ödüller hazırlamaya çalıştık. Ekiple gala, yemek, tanışma ve sosyalleşme gibi paketlerin yanında güzel insan Sergen Deveci'nin Stand-up gösterisine özel davetli olarak katılma gibi bir çok hediyemize sitenin sağ tarafından göz atabilirsiniz.


Günümüzde hepimizin muzdarip olduğu sosyal medya bağımlılığına fazlasıyla aşinayız. Bu filmi izleyecek herkesin bu konudaki farkındalığını arttırma amacındayız. Bu farkındalık kazandırma sürecinde senin desteğine de çok ihtiyacımız var. Maddi destek olmasa bile bu projemizi çevrenle paylaşman bizim için çok değerli olacaktır.

 

 

 

Ekip

Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
375 TL TOPLANDI
Hedef 25.000 TL
%1
7 DESTEKÇİ
28 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
karis deniz kara
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.