CENNETİN OLMADIĞI GÜN

Deneysel kısa filmime destek olmanızı gerçekten büyük bir içtenlikle istiyor ve bekliyorum. Bir şeyler çekmeden hayata tutunmak çok zor benim için. Sevgilerimle


KONUSU:  İşlediği büyük bir günahtan sonra ölen ve Araf'ta sıkışıp kalan bir kadının tinsel yolculuğu. Kadın bir cenaze aramakta ama bu cenazenin kendisine ait olduğunu bilmemektedir. Araf'ta sıkışan ruhları yönlendiren habercinin sayesinde Araf Bekçisi'nin yanına gider. Bekçi onu bir odaya sokar ve o odanın içinde kendi çocukluğuyla yüzleştirir. Geçmişinin bütün güzel anılarını gösterir, bu masum çocuk nasıl olurda çirkin bir Şahmaran'a dönüşmüştür. Kadın her gün bu işkenceyi yaşar ve bu kısır döngü hep sürer.

*** Çağlar boyunca dini öğretilerin bize dediği kabir azabı ya da arafta kalma gibi anlatıların hiç birinin bu filmin dramatik yapısı içerisinde olması söz konusu değildir. Kadının , Araf'ta her gün aynı döngüyü yaşaması ve Bekçi'nin, Kadın'ı bir çok şeyle yüzleştirmesi vicdani bir değerdedir. Çünkü Bekçi, halkın vicdanıdır ve asla "KADIN"  kimliğini zedelememektedir.

NOT: insan hayatında düzinelerce defa dibe vurabilir. Bende şu sıralar böyle bir dönem yaşıyorum ve gerçekten bu filmi hayata geçirmeyi istiyorum. Hiç bir şekilde maddi kaynak bulamadım ve bu sebeple değerli katkılarınıza ihtiyacım var..                                                                                                                                                          .

Talep Ettiğim Maddi Desteği Hangi Amaçla Kullanacağım?

Bu projeyi Ankara'da çekmek istiyorum, oyuncularım İstanbul'dan gelecekler ve istediğim maddi desteği; oyuncu masrafları, konaklama ve yemek giderleri, post-prodüksiyon masrafları, renk düzenleme işlemleri ve müzik tasarımı için kullanacağım.


Bu Filmi Neden Hayata Geçirmek İstiyorum?

Çünkü bu projeye inanıyorum. Saf kan deneysel bir film çekeceğime eminim. Bu filmin, önemli festivallerde iyi dereceler elde edeceğinden şüphem yok. 2015 yılında hayata geçirdiğim ve ulusal / uluslararası önemli festivallerde 30 derece elde etmiş olan Kaotika'dan sonra beni en çok heyecanlandıran proje bu diyebilirim. 


Her Şey Para mı?

Para olunca depresyondan çıkıyorsun bu bir gerçek ve bu filmi hayata geçirmem için maddi desteğe çok ihtiyacım var. Ama; maddi destek sağlayamayan katılımcıların öncelikle benim için iyi dileklerini istiyorum. Ayrıca sayfamı paylaşarak bana büyük destek verebilirler.

Teşekkür ederim herkese.


Yiğit KÜÇÜKKİBAR / Yönetmen 

www.yigitkucukkibar.com

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
170 TL TOPLANDI
Hedef 13.500 TL
%1
3 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Money Sonlandı
Avatar
Proje Sahibi
Yiğit Küçükkibar
Ankara, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.