Coop Cool Sosyal Liseli-Bir Genç Girişimciler Projesi

2015'ten bu yana "Her Şey Türkiye'deki İnovasyona Aç,İlerlemeyi Gelişmeyi Öncelik Olarak Almış Biz Liseliler İçin" Türkiyenin ilk ve tek sosyal liseli platformu

Proje Adı: Coop Cool Sosyal Liseli

Projenin Hikayesi: 

Merhaba, ben Tuğçe Songül ÖZKAN. Düzce Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Liseli Bilişim Bölümü Mezunu, Şuanda hali hazırda Düzce Üniversitesi Uluslararası Ticaret İkinci Sınıf Öğrencisiyim. Düzcede İkamet Ediyorum ve Doğma Büyüme Düzce'liyim. Ekip Arkadaşlarımın Tümü Benimle Aynı Lise de Şuan Öğrenim Görmekte Olan Genç Kadın Girişimcilerden Oluşuyor. Her Sene Ekip Sayımız Bilişim Sınıfları Öğrencileri Tarafından Artıyor Ve Şuanda Kocaman Bu Projeye Gönül Vermiş Bir Aileyiz.

Sosyal Liseli Projesi 2015'te doğdu :) 
Bundan 5 sene önce henüz bana ve ekibime kimsenin güveninin olmadığı, "liselisiniz siz ne yapabilirsiniz?" diyerek geçiştirildiğimiz yıllarda. Aldığımız eğitim ve bölümün yeterli olacağına kimse inanmamışken o dönemki birbirimize olan güvenimizle yola çıktık. Gecelerimiz Gündüzlerimiz Birbirine Karıştı. Kah ağladık Kah Güldük.... Bazen Öyle Zamanlar Oldu ki Başaramayacağız Galiba Diye Tabiri Caizse Yelkenleri Suya İndirdik. Ama Her Defasında Aklımıza Şu Sözleri Getirerek Yolumuza Devam Ettik: Bir Adım Daha Atamayacak Kadar Yorulduğunuzu Düşündüğünüzde Hume'nin şu sözünü Aklınıza Getirin: "Eğer Burada Durup Daha İleri Gitmeyeceksek, Niçin Bu Noktaya Kadar Geldik? Yıllar Bir Bir Geçerken Okuldaki Öğretmenlerimiz Öğrenmemize, Daha Çok Hırslanmamıza Ve Türkiye'nin de Diğer Ülkeler Gibi Teknolojik Gelişmelere Ayak Uydurabileceğine; Hatta Teknolojiyi Elinde Tutan Ülkeler Arasına Girebileceğimize Dair İnancımızı Tazelediler. Bugün Sosyal Liseli Projesini, İnsanların -Bunu Söylerken Çok Üzülüyoruz-  Türkiye' den de Liselilerinden de Bir Şey Olmaz Diyenlerin Ülkesi Türkiye'nin Lise Öğrencileri Olarak Hayata Geçirdik.    

Amacımız:

Şuanda Üniversitelerde Verilmeye Çalışıldığı Çağa Ayak Uydurma Ve İlerisine Geçme Hareketini Lise Öğrencilerine Empoze Etmek. Aynı Zamanda Bizim Gibi Genç Beyinleri Diğer Sosyal Ağlardan Kopararak Canım Ülkemizin Kendi Öğrencileri Tarafından Yapılan Bir Sosyal Ağda, Türkiye'ye Katkı Sağlayacak Bireyler Olarak Yetiştirmek. Onları Grubumuza Katmak, İnançlarını Tazelemek, Kaybolan Güvenlerini Bulmalarını Sağlamak.

Neden Sizlere İhtiyacımız Var ve Neler Yapmayı Planlıyoruz? :

Birken Belki Küçüğüz, Ama Binken Büyük İşler Başarabiliriz ve Ülkemizin Birbirini Destekleyen, Bilime Sanata Teknolojiye İlgi Duyan Öğrencilere İhtiyacı Var. Siz Destekçilerin Yardımıyla Boyumuzu Aşan Server Maaliyetlerini, Yıllık Hosting Domain Giderlerini, Sitemiz için Gerekli Olan Profesyonel Yazılım Ekibi ve Çalışmalarını, Girişimimizin Uygulamasının Profesyonel Yapılmasını, İçerideki Liseli Genç Beyinleri Teşfik Edici Aktiviteler ve Etkinliklere Götürme Maaliyetlerini (Fuarlar, Teknik Geziler), Bu Projemizin İçinden Belkiden Yeni Doğacak Olan Başka Projelere Giriş Desteği Vermeyi Amaçlıyoruz. Daha bir Sürü Güzel Amacımız Varken Seni de Bizle Bu Uğurda Yolda Görmek İstiyoruz. Henüz Teknoloji Dünyasının Olabildiğince İçinde Olmak İstesekte Öğrenci Olduğumuz İçin Bir Çok Şeye Yetişemiyor, Elimizi Attığımız Yerden Geri Çekmek Zorunda Kalıyoruz. Önümüzde Yürüyen Dağlar Var Ve Bizim Bu Dağları Aşmamız İçin Tek İhtiyacımız Olan Şey Sizlerin Desteği... İnancımızı, Çalışma Azmimizi Yanımıza Aldık Sizlerin Gönüllerinize Konuk Olmak İstiyoruz. Bize Bu Şansı Verir Misiniz?

Buradan Elde Ettiğimiz Gelir İle Yukarıdaki Giderlerimizi Karşıladıktan Sonra Kalan Tutar İle Uygulamamız İçindeki Meslek Odalarından Çıkan Güzel Fikirlere Destek Olmayı Planlıyoruz. Meslek Odaları Bizler İçin Çok Önemli Çünkü Orandan Çıkan Her Fikrin Desteklenmeye İhtiyacı Var, Gerek Teknik Destek Gerekse Manevi Destek. Aramızdan Güzel ve Gerçekleştirilebilir Fikirleri Çıkaran Arkadaşları İlgili Alanda Yarışmalara Hazırlamak Adına Tüm Eğitimler Bize Desteğiniz İle Sağlanacak. Daha Yapmayı İstediğimiz Çok Şey Var. Fakat Buraya Sığmaz :)

Destek Sadece Maddi Midir? :

Biliyoruz ki herkes bize finansal destek veremeyebilir, bizde bugüne kadar finansal destek açısından çok zayıf hatta yok denecek kadar az bir para ile buralara kadar geldik. Sizlerin her türkü desteği bizler için, umutla bakan gözlerimiz için çok önemli. Bizlere finansal destekte bulunamayan tüm gönüldaşlarımızı sosyal medyalarda, kendi arkadaş eş dost çevresinde projemizi anlatmaya davet ediyoruz. Karanlıkta yaktığımız mumun ışığını izleyerek ve kendi mumlarınızı akabinde başkalarının mumlarınıda bizim ateşimizle yakarak ve yakmaya öncü olarak bize en büyük armağanı vermiş olursunuz. İnanıyoruz ki gerçek hayaller gerçekleşebilecek yerlerde çiçek açar.
Fongogo aracılığıyla bizlere çiçek açtırmak için desteğinizi dört gözle bekliyor olacağız... 

Hepinize Teşekkür Ederiz! Coop Cool Sosyal Liseli Ailesi.

Ekip

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
200 TL TOPLANDI
Hedef 35.000 TL
%0
6 DESTEKÇİ
30 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Songül Özkan
Düzce, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.