Dijital Bağımlılığa Karşı, 1 Adım da Sen At

Dijital bağımlılığa dikkat çekmek ve anne-babaların çocuklarıyla daha fazla vakit geçirmelerini sağlamak için ücretsiz eğitsel oyunlar kitabı dağıtmak.

DİJİTAL BAĞIMLILIĞA KARŞI 1 ADIM DA SEN AT!


Merhaba,
Teknoloji gelişti, dijital platformlar çoğaldı. Sosyal medya her anımızda, mobil cihazlar hep yanımızda. sabahtan akşama kadar cihazımıza baktığımız kadar bir kişinin gözlerinin içine bakmıyoruz, çocuklarımız da öyle.
Ben yıllardır öğretmenlik yapıyorum ve orta öğretim öğrencilerinin dijital ortama ne kadar bağımlı olduklarına canlı olarak şahit oluyorum. Konuşmalar, sohbetler, ilgi hep bu yönde ve her fırsatta kullanma eğilimindeler, maalesef.
Bunda, biz büyüklerin de payı çok fazla.
Çünkü daha oturmaya başlar başlamaz TV önüne yerleştiriyoruz.  
Daha elleri bir şeyleri tutar tutmaz bir telefon, bir tablet veriyoruz ki bizim yerimize onunla ilgilensin. Biz de kendi cihazımıza ya da TV dizimize bakalım, bizi rahat bıraksın diye.
Büyüdükçe de çocuğumuz cihazlara bağımlı oluyor, öğrenmesi gereken ne varsa iyi kötü ayırmadan internetten öğreniyor, insani duygulardan yoksun kalıyor ve biz de yıllar sonra neden böyle oldu bu çocuk diyoruz.
İşte bu kampanyanın da en önemli sebebi ve amacı budur; Anne- babalar ile çocukların birlikte vakit geçirmelerini sağlayabilmek, farkındalık yaratabilmek için.
Birbirinin gözünün içine bakarak, konuşarak, birlikte bir oyun hazırlayarak ve oynayarak, eğlenerek ve iletişim kurarak vakit geçirmelerini sağlayabilmek.
"En Eğlenceli Eğitsel Oyunlar" kitabımı bu sebeple 3000 adet özel olarak bastırıp 3000 çocuğumuza ÜCRETSİZ dağıtmak istiyorum. "YAPARAK-YAŞAYARAK-ÖĞRENME" felsefesine uygun şekilde aileleriyle kitap içerisindeki oyunları hazırlayıp oynamalarının onları "DİJİTAL BAĞIMLILIK"tan uzaklaştırıp "AİLE İLETİŞİMİ"ne yakınlaştıracağını düşünüyorum. Fakat 3000 kitabın baskı maliyetini karşılamak için de senin desteğine ve bağışa ihtiyacım var.
Ben bu kampanyayı başlatarak İLK ADIMI attım, SEN DE 1 ADIM AT ve 3000 öğrenciyi bu bilince eriştirelim.
Bu yola tek başıma çıktım ama eminim beni yalnız bırakmayacaksın...
1, 3,5,10 KİTAP ALARAK TANIDIĞIN YA DA TANIMADIĞIN ÇEVRENDEKİ ÖĞRENCİLERE, BİR SINIFA 30 KİTAP YA DA BİR OKULA 100 KİTAP HEDİYE EDEBİLİRSİN!!

(ELBETTE KİTABI ALIP EVDE KENDİ AİLENLE VE/VEYA ARKADAŞLARINLA KİTAPTAKİ OYUNLARIN KEYFİNİ ÇIKARMANIZA DA HAYIR DEMEM :)
YETER Kİ BİRLİKTE DAHA FAZLA VAKİT GEÇİRİN)

1 kitap alsam, hediye etsem, bir öğrenci gülümsese

1 öğrenciye bir kitap hediye ederek onu ve ailesinin birlikte oynayarak gülümsemesine sebep olduğun için TEŞEKKÜRLER...


3 KİTAP ALACAĞIM, ARKADAŞLARIMA VERECEĞİM..

Seni ve arkadaşlarını çok eğlenceli saatler bekliyor. Kampanyaya desteğin için MİNNETTARIM. Çok teşekkürler.


5 kitap almak isterim, KOMŞU ÇOCUKLARINA VERİRİM

BU SATIN ALDIĞIN 5 KİTAP KOMŞU ÇOCUKLARINI ÇOK SEVİNDİRECEK, HEPSİ OYUNLARI ÖNCE KENDİ DENEYECEK SONRA DA ARALARINDA OYNAMAYA BAŞLAYACAKLAR. KİMBİLİR BELKİ APARTMAN SAKİNLERİ TOPLANIP BİRLİKTE OYNARSINIZ.. ÇOK TEŞEKKÜRLER...

10 öğrencinin kahramanı ol

10 ADET kitap alarak 10 öğrenciye hediye etmek, seni " 10 öğrenci kahramanı " belgesi ve KİTAPLA BİRLİKTE VERECEĞİMİZ "kampanyamıza destek olanlar" listesine almamızı sağlayacak.

30 KİTAP HEDİYE, 1 SINIF DOLUSU MUTLULUK..

30 kitap alarak bir sınıfa hediye etmek, seni " SINIFIMIZIN SÜPER KAHRAMANI " belgesi (hangi okul ve hangi sınıfa hediye edeceğini bildirirsen belgeni de o şekilde düzenleyip sana ulaştıracağız) ve KİTAPLA BİRLİKTE VERECEĞİMİZ "kampanyamıza destek olanlar" listesine almamızı sağlayacak.

50 KİTAP ALARAK DAĞITIRSAM, BU BENİ ÇOK MUTLU EDER

50 KİTAP ALARAK 50 öğrenciye kitap hediye etmek, seni " ÇOCUKLARIN EN SÜPER KAHRAMANI " belgesi (eğer bir okulda sınıflarda dağıtacaksan, hangi okul ve hangi sınıfa hediye edeceğini bildirirsen belgeni de o şekilde düzenleyip sana ulaştıracağız) ve KİTAPLA BİRLİKTE VERECEĞİMİZ "kampanyamıza destek olanlar" listesine almamızı sağlayacak.


100 KİTAP ALACAĞIM, BİR OKULA HEDİYE VERECEĞİM

100 öğrenciye kitap hediye etmek, seni " OKULUMUZUN SÜPER KAHRAMANI " belgesi (kitapları hangi okula hediye edeceğini bildirirsen belgeni de o şekilde düzenleyip sana ulaştıracağız) 
BU KAMPANYAYA BAŞKA NASIL DESTEK OLABİLİRİM?


3000 öğrenciye ÜCRETSİZ dağıtmayı planladığım 3000 kitap için baskı maliyetlerini karşılamak üzere yapacağın her türlü destek çok önemli.

Çünkü sadece bu kampanyaya destek vermiş olmuyorsun, 

DİJİTAL BAĞIMLILIĞA KARŞI FARKINDALIK YARATMIŞ OLUYORSUN.


PAYLAŞ, PAYLAŞIRSAK ÇOĞALIRIZ..

BU KAMPANYAYI PAYLAŞARAK VE DAHA GENİŞ KİTLELERDE FARKINDALIK OLUŞMASINA KATKI SUNABİLİRSİN.

:)


Ekip

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
40 TL TOPLANDI
Hedef 28.000 TL
%0
1 DESTEKÇİ
24 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Cem Öngider
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.