D.P

Hepimizin yaşamını öyle ya da böyle etkileyen travmatik anılarımız vardır. Ya bu travma yaratan anıları yok etmek mümkün olsaydı ? D.P tam da bunun hikayesi .

Sinema hayal gücünün sınırlarını zorlamak ve  gerçekliğin sınırlı dünyasından sıyrılmak için eşi benzeri bulunmaz bir yoldur. 

Ben de bu yolda kendi gerçekliğimi yaratmanın peşinde bir sinemacı olarak gerçeklikte var olmayan bir şey yaratmak istedim ve "D.P" yi yarattım. 
"D.P" nedir ? 
D.P kişiye travma yaratan anıların farklı simülasyon gerçeklik evrenlerinde tekrar tekrar yaşatarak , bir nevi üzerine giderek yok eden programın adıdır.

Bu kısa filmde ne izleyeceksiniz ?

Hülya,  oğlu Çınar'ın kaza sonucu ölmesine rağmen suçu kendisinde görmektedir. Oğlunun ölümünü kaldıramayan anne intihar teşebbüsünde bulunur. Son anda kurtarılan Hülya bir daha aynı girişimde bulunmayacağına emin olunana kadar psikiyatri servisine kaldırılır. Orada bulunduğu sırada doktoru Hülya'ya alternatif bir uygulamadan söz öder. O uygulama "D.P" dir. Hülya'ya bahsedilen programda travma yaratan anı veya anılar renk algoritması aracılığıyla bilincin hangi aşamasında olduğu tespit edilir ve bu renk testinden sonra başa , elllere ve ayaklara bağlanan cihaz yardımıyla program başlatılır. Hülya üç farklı simülasyon gerçeklikte üç farklı an yaşar ama tema hepsinde oğlunun ölümüdür. Son aşamada yani yüzleşme aşamasında işler kontrolden çıkar . Hülya kendi bilincinin içinde kalmıştır . Geri dönebilecek midir?

Toplanan parayla ne yapacağım ?

Sizin de bildiğiniz ya da tahmin edebileceğiniz üzere kısa film festivallerinin belirli katılım ücretleri var . Filmimi yurtdışı ve yurtiçi göndermek istediğim festivaller var. Toplanan parayı  bu amaçla kullanacağım. Filmimin konusunun ilgi çekici olduğunu ve festivallerde dikkatleri üzerine çekebileceğini düşünüyorum. Filmimin adını duyurması için yardımlarınıza ihtiyacım var.

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
0 TL TOPLANDI
Hedef 8.000 TL
%0
0 DESTEKÇİ
49 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Gamze Yaş
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.