Eksik / The Missing

''Böcek ölürse zehir de kalmaz.”

EKSİK

Anıl Güldoğan’ın 3. kısa metrajlı film projesidir. 2019 yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Destek fonundan destek almıştır.

YÖNETMENDEN;

Yeni kısa film projemiz Eksik, uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve benim temelini, içinde yaşadığımız toplumun bize dayattığı cinsiyetçi rollerden ‘’erkek olma’’ olgusu ve eleştirisi üzerine kurduğum bir film projesidir. Kurduğum bu temeli de 30 yaşındaki Serdar’ın hikayesi üzerinden gerçekçi bir tavır ve atmosferle sizlere anlatacağım.

Jose Saramago’dan alıntılanan ‘’Böcek ölürse zehir de kalmaz’’ sözüyle açılıp metaforik bir anlatımı da içinde barındıracak olan Eksik; toplumun erkek bireylere biçtiği roller arasından en baskın olan güç, güçlü olmak zorunda bırakılmak gibi durumları sorgularken, aynı toplumun bir bireyi nasıl hayallerinden uzaklaştırıp aslında kendi içinde kaybettiğinin resmini çizecek. Serdar’ın yeniden doğuşunu aradığı hikayede babasıyla olan ilişkisi, Hatice’ye olan aşkı, Hatice’nin oğlu Ali ve yaşadıkları mahallenin kirli adamı Hasan bu yeniden doğuşu şekillendirecektir.

YÖNETMEN HAKKINDA

1992’de Ankara’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunudur. 2016 yılından beri sinema ve reklam filmlerinde yaptığı reji asistanlığına devam etmektedir. Bugüne kadar yönetmenliğini yaptığı iki kısa filmi vardır. İlk kısa filmi Toprak’tan sonra çektiği ‘’Hikayeci’’, Türkiye’de 2018 yapımı kurmaca filmler arasında yurt içi ve yurt dışında aldığı toplam ödülle yılın en çok ödül alan filmi olmuştur.


YAPIMCI

Alp Ertürk

https://www.imdb.com/name/nm6612860/


NEDEN FONGOGO?

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan aldığımız destekle birlikte, sizlerden gelecek finansal desteklerle de projemiz ön gördüğümüz bütçeyi tamamlarsa, Anıl Güldoğan yeni filmini yine birçok festivalde gösterme imkanı elde edecek. Bu sayede anlatılmak istenen konu, hikayesiyle birlikte sinematografik bir dille hedeflediği izleyici kitlesine ulaşacaktır. Ülkemizde fongogo ile yeni gelişen kitlesel fonlama, filmimiz için ön gördüğümüz bütçenin önemli bir kısmını oluşturacaktır. Buradan gelecek destekler, filmin prodüksiyon ve post prodüksiyon süreçlerine harcanacaktır. Bu yüzden desteğinize ihtiyacımız var. Maddi desteğin yanında bu sayfanın sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşılması da bizim için çok önemli olacak çünkü ulaşabileceğimiz herkese ihtiyacımız var.


Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
1.050 TL TOPLANDI
Hedef 16.000 TL
%6
8 DESTEKÇİ
40 GÜN KALDI
Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır.
Avatar
Proje Sahibi
Anıl Güldoğan
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.