Eşya Kütüphanesi - Ortak Yaratım'a Katıl!

Başka bir dünya mümkün, biz de sizin gibi inanıyoruz. Peki o dünyanın yaratılmasında rol almak ister misiniz? Ya hayallerinizi bugünden yaşamak?

Haziran 2016 - Güncelleme:

Kampanyamız sona erdi. Ortak Yaratım'ı desteklemek istiyorsanız, destekçi kitimizden satın alabilir veya gönüllümüz olabilirsiniz.

Destekçi Kiti için: http://www.ortakyaratim.com/destek.html
Gönüllü Başvuru Formu için: http://goo.gl/forms/5ourYcOXkFtqA6342

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neyi beslersek o büyür. Biz umudu ve yaratımı beslemeyi seçtik.


Eşya Kütüphanesi ile başlayan bir maceranın yolcularıyız, Aysu, Ayşe ve Didem. Başka bir dünyanın mümkün olduğuna inanıyoruz, biz de sizin gibi. Peki o dünyanın yaratılmasında rol almak ister misiniz? Ya hayallerinizi bugünden yaşamak? 

 
Sorunlar hem Türkiye’de hem dünyada büyüyor. Biz biliyoruz ki sorunlar büyüdükçe, beraber çözme gücümüz ve inancımız da büyüyecek, pek tabii eylemlerimiz de!


Eşya Kütüphanesi nedir?


Eşya Kütüphanesi, Türkiye’nin ilk online ödünç alıp verme platformu. Startup Weekend İstanbul'da birinci olmamız sonrasında geliştirmeye başladığımız bu platform 3 senedir internet aracılığıyla eşya paylaşımını kolaylaştırıyor.


Geçtiğimiz 3 senede hem Eşya Kütüphanesi ile hayallerimizi gerçekleştirip büyüttük, hem de biz büyüdük. Gördük ki inanınca, taşın altına elini koyunca, zorlanınca destek isteyince ve hep beraber üretince oluyormuş, hayaller gerçekleşiyormuş.
Heyecanla yola devam ediyoruz

2016 itibariyle alternatif ekonomiler, ekoloji, paylaşım kültürü ve topluluk oluşturma alanındaki projelerimizi Ortak Yaratım adı altında topladık. Doğayla ve çevresiyle uyum içerisinde yaşayan topluluklar oluşturmaya, sosyal ihtiyaçlar ile teknolojiyi buluşturan projeler yaratmaya Ortak Yaratım’la devam edeceğiz.


Yeni projemiz DönmeDolap ile eşyalarını hibe eden insanlarla, ikinci el eşya almak isteyen insanları buluşturuyoruz. İkinci el satış ile elde edilen gelirle destek arayan sanatçı, sosyal girişimci ve yaratıcılara kaynak yaratacağız.


Siz de küçük bir adım atarak bugün bize, ortak yaratıma katılabilir, hem Eşya Kütüphanesi, hem DönmeDolap'ın geliştirilmesine destek olabilirsiniz.Desteklerseniz yaz sonuna dek neler olacak?

Paylaşım aşkımızı ve dönüşüm cesaretimizi yaymaya, bugüne dek biriktirdiğimiz bilgimizi buluşmalar, atölyeler, kamplar ile anlatmaya devam edeceğiz.

Yeni heyecanımız DönmeDolap’ı online ödeme sistemli ilk versiyonuna geçirecek, sanatçılara, sosyal girişimcilere, yaratıcılara destek olup, beraber büyüyeceğiz.

Fiziksel Eşya Kütüphanesi pilot çalışmasını, Nöbetçi Kütüphane ile işbirliğinde Adana'da gerçekleştireceğiz.


 

null


 

Şimdiye dek maddi olarak bizi destekleyenler:

 • Aile ve arkadaşlarımız

 • Sosyal Değişim Lab

 • Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri

 • Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı - Teknogirişim desteği

 

İlham, çay, kahve ve gönül destekleri ile yanımızda olanlar ise daha da fazlaydı, çok şükür!

 • Aile ve arkadaşlarımız :)

 • Zumbara, YAŞÖM, Yeşilist, Sinemasal, Yuvarla, İyilik İçin Tasarım, Nöbetçi Kütüphane, Modern Times ve adını yaz yaz bitmeyecek, bize yoldaş, Türkiye’ye umut sosyal girişimler

 • Girişim Fabrikası, TAK, SALT Galata, Sosyal Kuluçka Merkezi

 • Anadolu Jam, Cultural Innovators Network, Ashoka ChangemakerXchange, Things
 

null

 

Gelin yeni dünyayı beraber yaratalım!

 

Şimdi ise bize inanan topluluğun gücü ile özgürce yola devam etmek istiyoruz. Bugün, büyüyen hayallerimizi gerçekleştirmek için maddi ve manevi desteğe, topluluğun gücünü yeniden görmeye ihtiyacımız var.

 

Kimbilir belki gelecekte sizle ya da çocuklarımızla, gönlümüzü verdiğimiz bu işi geliştiriyor olacağız. Armağanların korkmadan paylaşıldığı, toplulukların güven içerisinde büyüdüğü bir dünyada bulacağız kendimizi. Neden olmasın?

 
Haydi yeni dünyayı bugün birlikte yaratalım. Seçin armağanlarımızdan gönlünüze ve bütçenize göre birini, katılın bize, beraber değiştirelim kendimizi ve dünyayı!

 

Ödüllerin detayları: 

Ödülleri seveceğini düşündüğünüz bir sevdiğinize de armağan edebilirsiniz!


Kaşif: Hey Kaşif Yolculuğa Var Mısın? adını verdiğimiz yolculuk mayıs ayı boyunca e-posta kutularında.
Hayalperest:
Hayalyapan Atölyesi - 26 Mayıs'ta İstanbul ve 26 Haziran'da Ankara'da.Yaratıcı: Ortak Yaratım Haftasonu 18-19 Haziran'da Impact HUB İstanbul'da.Kahraman: Kahramanlar Kampı 4-5 Haziran'da İzmir Afacan Gençlik Evi'ndeBasında çıkan haberlerimiz için: Basında Biz

Daha fazla umut için:

ortakyaratim.com 

esyakutuphanesi.com 

donmedolap.org 

Şehirler

İstanbul
Ankara
Adana
Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Avatar
Aysu Erdoğdu Miskbay
29.6.2016
Bitti!
Bir başka imecefon macerasını tamamladık ve hayallerimizi gerçekleştirmeye başladık, sayenizde el birliğiyle. Maceramızın sahne arkasını merak edenler detayları bloğumuzdan okuyabilirler.

1-30 Mayıs arasında tüm destekçilerimizle birlikte online Kaşif Yolculuğu'na çıktık. Keşfettik yeniden, kendimizi, çevremizi, alışkanlıklarımızı. Aldığımız istekler ve geribildirimler üzerine yeni kaşiflerle sonbaharda yolculuğa yeniden çıkacağız, şimdiden müjdesini verelim!

'Paylaşım aşkımızı ve dönüşüm cesaretimizi yaymaya, bugüne dek biriktirdiğimiz bilgimizi buluşmalar, atölyeler, kamplar ile anlatmaya devam edeceğiz.' demiştik. İmecefon armağanlarımızdan olan Hayalyapan atölyelerini Impact HUB İstanbul, Vizyon Atölyesi ve Maya Atölye desteği ile 26 Mayıs'ta İstanbul'da, 26 Haziran'da Ankara'da gerçekleştirdik.


'Yeni heyecanımız DönmeDolap’ı online ödeme sistemli ilk versiyonuna geçirecek, sanatçılara, sosyal girişimcilere, yaratıcılara destek olup, beraber büyüyeceğiz.'  demiştik. 18 Haziran'da 2 eski, Umutcan ve Gizem, 3 yeni gönüllümüzle, Erman, Murat ve Ecem'le, Vizyon Atölyesi'nde buluştuk ve DönmeDolap'ın mobil uygulamasını geliştirmeye başladık. 

'Fiziksel Eşya Kütüphanesi pilot çalışmasını, Nöbetçi Kütüphane ile işbirliğinde Adana'da gerçekleştireceğiz.' demiştik. 28 Mayıs'ta Adana'ya gittik. Nöbetçi Kütüphane'nin yeni şubesi Nevzat Karabulut'un açılışına katıldık. Hem fiziksel Eşya Kütüphanesi için eylem planı çıkardık, hem yeni, heyecanlı, ortak başka projelere yelken açtık.Desteğinizle gönlümüzden geçenleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Tekrar KOCAMAN TEŞEKKÜRLER!
Avatar
Aysu Erdoğdu Miskbay
22.4.2016

Duyuran, destekleyen, inanan herkese kocaman teşekkürler! 

Hedefimize ulaştık ve 100'den fazla destekçi ile hedefimizi aştık. Son günde bizlere destek olmak, aşkınızı belirtmek, maceraya ortak olmak isterseniz ne yapacağınızı biliyorsunuz:

 • Bütçenize ve gönlünüze göre ödülünüzü seçin.
 • Ortak Yaratım'ı, Eşya Kütüphanesi'ni destekleyin.
 • Desteğinizi duyurup, arkadaşlarınızla beraber geleceği yaratın!Kaşiflerimiz Elif Tunaboylu, Gizem Dikdere, Işıl Kayagül, Gözde Biçer, Argın Kubin, Janset Kireçkaya, Esra Debreli Deniz, Berna Çol, Gül Keser, Müge Ayma, Pınar Solhan ve Öznur Kahraman, Esin Pekpak, Burçe Çifçi ve Zeki Öztorun'a;


Aşıklarımız Oğuzhan Canım, Papatya Şenol, Peri Yazıcı, Turgay Öztürk, Anıl Yazıcı, Emre Danacı, Yaprak Kaymak Özgür, Bahar Ege, Fulya Aktaş, Mesut Keskin, Pelin Kenez, Gözde Köse Toköz, Ayşegül Güzel, Louise Westerlind, Duygu Vayıs, Filiz Telek, Ayşe Ece Durmaz, Burak Kartal, Nur Fındık, Uygar Özesmi, Elif Bilal, Efehan Danışman, Çağrı Öcal, Tahsin Karamanoğlu, Eda Bayraktar, Gözde Topgüloğlu, Mustafa Dalcı, Bagiya Prem, Müge Çevik ve Agata Fortuna’ya;


Hayalperestlerimiz Gizem Çele Öcal, Özgecan Koçer, Aykut Bal, Mahmut Şenol, İpek Altunmaral, Murat Yüksel, Doruk Yurtkuran, Ahmet Şahbaz, Aslı Erdoğdu Demir, Mert Paker, Volkan Ertürk, Ahmet Küçükoğlu, Enes Kaya, Gökçe Şule Güleç, Yigit Güneli, Zeynep Durak, Mustafa Bor, Güher Tan, Ayşe Karancı, Senem Yavaş, Ergem Şenyuva ve Esin Işık’a;


Yaratıcılarımız Engin Arslan ve Ilgar Veryeri'ye;


Kahramanımız Nilgün Güleç'e;


Bilgelerimiz Onur Miskbay, Altan Yazıcı, Recep Ferdi Miskbay, Nail Kürşat Erdoğdu, Havva Erdoğdu, Ege Ertem ve Cem Öztan’a;


Ve tüm kaşif, aşık, hayalperest, yaratıcı, kahraman ve büyücü, gizli ve gizemli destekçilerimize SONSUZ TEŞEKKÜRLER!

Avatar
Aysu Erdoğdu Miskbay
19.4.2016

Dünya Bisiklet Günü kutlu olsun! ??

Engelsiz Pedal'ın kurucusu Samet'in gri tandemle yolculuğu, eşyaların da kendi hikayeleri olduğunu bir kez daha hatırlattı bize. Ne mutlu ki Eşya Kütüphanesi bir tandemin yeniden hayat bulmasına, ait olduğu yollara çıkmasına, engellilerin bisikletle Türkiye'yi gezmesine aracı oldu.

Eşya Kütüphanesi devam etsin diyerek imeceye katılmak için son 4 gün, son %11, son 1775 TL. Haydi duyuralım Ortak Yaratım'ın tüm güzel projelerini birlikte yaşatalım!Kaşiflerimiz Elif Tunaboylu, Gizem Dikdere, Işıl Kayagül, Gözde Biçer, Argın Kubin, Janset Kireçkaya, Esra Debreli Deniz, Berna Çol, Gül Keser, Müge Ayma, Pınar Solhan ve Öznur Kahraman'a;

Aşıklarımız Oğuzhan Canım, Papatya Şenol, Peri Yazıcı, Turgay Öztürk, Anıl Yazıcı, Emre Danacı, Yaprak Kaymak Özgür, Bahar Ege, Fulya Aktaş, Mesut Keskin, Pelin Kenez, Gözde Köse Toköz, Ayşegül Güzel, Louise Westerlind, Duygu Vayıs, Filiz Telek, Ayşe Ece Durmaz, Burak Kartal, Nur Fındık, Uygar Özesmi, Elif Bilal, Efehan Danışman, Çağrı Öcal, Tahsin Karamanoğlu, Eda Bayraktar, Gözde Topgüloğlu, Mustafa Dalcı ve Bagiya Prem’e;

Hayalperestlerimiz Gizem Çele Öcal, Özgecan Koçer, Aykut Bal, Nilgün Güleç, Mahmut Şenol, İpek Altunmaral, Murat Yüksel, Doruk Yurtkuran, Ahmet Şahbaz, Aslı Erdoğdu Demir, Mert Paker, Volkan Ertürk, Ahmet Küçükoğlu, Enes Kaya, Gökçe Şule Güleç, Yigit Güneli, Zeynep Durak, Mustafa Bor, Güher Tan, Ayşe Karancı'ya;

Yaratıcılarımız Engin Arslan ve Ilgar Veryeri'ye;

Kahramanımız Nilgün Güleç'e;

Bilgelerimiz Onur Miskbay, Altan Yazıcı, Recep Ferdi Miskbay, Nail Kürşat Erdoğdu, Havva Erdoğdu ve Ege Ertem’e;

Ve tüm kaşif, aşık, hayalperest, kahraman ve büyücü, gizli ve gizemli Fongogoculara SONSUZ TEŞEKKÜRLER!

Avatar
Aysu Erdoğdu Miskbay
11.4.2016

8 Mart’tan bu yana bizi takip edenler bilir, aslında bizim ilk hedefimiz 65.000 idi. Peki ne değişti de hedef 20.000’e küçüldü?


Tam Zamanlı Değil, Az Zamanlı

İlk hesaplamalarımızda kendimize, yani 3 kurucuya 6 aylık dönem için aylık 2.000 TL maaş yazmıştık. Niyetimiz üçümüzün önümüzdeki 6 ay boyunca tam zamanlı bu işlere devam etmesi idi. Denedik, bu yolla görünen o ki öyle olmayacak. Tam zamanlı değil, az zamanlı ilgilenmeye devam edeceğiz Ortak Yaratım ve altındaki projeler ile yaz sonuna dek.


Masraflar

Yaz sonuna, yani hibe, yatırım ya da sponsor bulana dek, karşılamamız gereken masraflarımız şöyle:

 • Fongogo’nun alacağı: 2.000
 • Üçümüzün alacağı: 3.000
 • Ödüllerin masrafları: 3.000
 • Teknik:  3000
  • Sunucu: 900
  • Alanadı: 50
  • SSL: 300
  • Mailchimp: 750
  • DönmeDolap geliştirme: 1.000
 • Şirket masrafları: 9.000
  • Muhasebe: 1.500
  • Vergiler: 7.500

Sorunlar Varsa, Çözüm De Var!

Hem bizim iletişimimizde, hem ülke gündeminde, hem Fongogo’da farklı sorunlarla karşılaştık. Ancak sorunlar varsa bizim de çözümlerimiz var. Hala umutluyuz. Biz istersek neden olmasın?

İşte bu yüzden, hedefimizi, yolumuzu değiştiriyor ve çağrımız sonlanmadan bu çağrı için hedefimizi küçültüyoruz.

Küçülenin hayallerimiz olmadığını bitirmeden hatırlatmakta fayda var. Ne demişler hayırlısı olsun! :)

Avatar
Aysu Erdoğdu Miskbay
6.4.2016

Ödüllerde duyurduğumuz etkinliklerin yer ve zamanı netleşti. Katılmayı düşünenler acele etsin. Destek çağrımızın sonlanmasına 17 GÜN KALDI!

Kaşif ödülündeki Hey Kaşif Yolculuğa Var Mısın? adını verdiğimiz yolculuk, mayıs ayı boyunca kaşiflerimiz neredeyse orada olacak.

Hayalperest ödülündeki Hayalyapan atölyelerini 26 Mayıs'da İstanbul ImpactHUB İstanbul'da ve 26 Haziran'da Ankara'da gerçekleşecek. Hayallere doğru, hep birlikte yaratıp armağanlarımızı keşfedeceğimiz dolu dolu iki atölye çalışması bizi bekliyor.

Yaratıcı ödülündeki Ortak Yaratım Haftasonu18-19 Haziran'da Impact HUB İstanbul'da gerçekleşecek. Yaratım, tasarım, hayal ve masal dolu bir haftasonu geçireceğiz.

Kahraman ödülündeki Kahramanlar Kampı ise 2-5 Haziran'da İzmir'de Afacan Gençlik Evi'nde olacak. Yaratım, tasarım, hayal ve masal dolu 4 günlük bir kamp bizi ve kahramanlarımızı bekliyor!

Kaşiflerimiz Elif Tunaboylu, Gizem Dikdere, Işıl Kayagül, Gözde Biçer, Argın Kubin, Janset Kireçkaya, Esra Debreli Deniz, Berna Çol ve Gül Keser’e;

Aşıklarımız Oğuzhan Canım, Papatya Şenol, Peri Yazıcı, Turgay Öztürk, Anıl Yazıcı, Emre Danacı, Yaprak Kaymak Özgür, Bahar Ege, Fulya Aktaş, Mesut Keskin, Pelin Kenez, Gözde Köse Toköz, Ayşegül Güzel, Louise Westerlind, Duygu Vayıs, Filiz Telek, Ayşe Ece Durmaz, Burak Kartal, Nur Fındık, Uygar Özesmi ve Elif Bilal’e;

Hayalperestlerimiz Gizem Çele Öcal, Özgecan Koçer, Aykut Bal, Nilgün Güleç, Mahmut Şenol, İpek Altunmaral, Murat Yüksel, Doruk Yurtkuran, Ahmet Şahbaz ve Aslı Erdoğdu Demir'e;

Bilgelerimiz Onur Miskbay, Altan Yazıcı, Recep Ferdi Miskbay, Nail Kürşat Erdoğdu, Havva Erdoğdu ve Ege Ertem’e;

Ve tüm kaşif, aşık, hayalperest, kahraman ve büyücü, gizli ve gizemli Fongogoculara SONSUZ TEŞEKKÜRLER!

Avatar
Aysu Erdoğdu Miskbay
28.3.2016

Destek çağrımıza çıkalı tam 20 gün oldu ve hedefimizin %22'sine eriştik. 

Geçtiğimiz hafta yeni projemiz DönmeDolap'ın da tanıtımına başladık. 30 Mart çarşamba akşamı ise ImpactHUB İstanbul'un geçici yeri Vizyon Atölyesi'nde buluşup, Ortak Yaratım'ı, Eşya Kütüphanesi'ni ve DönmeDolap'ı konuşacağız. Sohbetin ardından da Ortak Yaratım için 2. el eşya satışı ve kermes yapacağız. Detaylar için: https://www.facebook.com/events/213361772354905/

Geriye 26 gün ve 50.620 TL kaldı. Etrafınıza duyurmayı, anlatmayı ve umudu yaymayı unutmayın!


Kaşiflerimiz Elif Tunaboylu, Gizem Dikdere, Işıl Kayagül ve Gözde Biçer’e;

Aşıklarımız Oğuzhan Canım, Papatya Şenol, Peri Yazıcı, Turgay Öztürk, Anıl Yazıcı, Emre Danacı, Yaprak Kaymak Özgür, Bahar Ege, Fulya Aktaş, Mesut Keskin, Pelin Kenez, Gözde Köse Toköz, Ayşegül Güzel, Louise Westerlind, Duygu Vayıs ve Filiz Telek’e;

Hayalperestlerimiz Gizem Çele Öcal, Özgecan Koçer, Aykut Bal, Nilgün Güleç, Mahmut Şenol ve İpek Altunmaral’a;

Bilgelerimiz Onur Miskbay, Altan Yazıcı, Recep Ferdi Miskbay, Nail Kürşat Erdoğdu, Havva Erdoğdu ve Ege Ertem’e;

Ve tüm kaşif, aşık, hayalperest ve büyücü, gizli ve gizemli Fongogoculara SONSUZ TEŞEKKÜRLER!

Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Esin Işik

22.4.2016

100
Avatar
Gizli Fongogocu

22.4.2016

10
Avatar
Agata Fortuna

22.4.2016

50
Avatar
Emrah Güler

22.4.2016

50
Avatar
Zeki Öztorun

21.4.2016

10
Avatar
Burçe Çifçi

21.4.2016

40
Avatar
Müge Çevik

20.4.2016

50
Avatar
Esin Pekpak

20.4.2016

10
Avatar
Ergem Senyuva

20.4.2016

100
Avatar
Gizli Fongogocu

19.4.2016

50
Avatar
Bagiya Prem

19.4.2016

25
Avatar
Ayse Karanci

19.4.2016

100
Avatar
Engin Arslan

19.4.2016

300
Avatar
Senem Yavaş

19.4.2016

100
Avatar
Ilgar Veryeri

19.4.2016

300
Avatar
Nilgun Gulec

19.4.2016

500
Avatar
Gizli Fongogocu

19.4.2016

400
Avatar
Bengisu Corakci

19.4.2016

50
Avatar
Gizli Fongogocu

19.4.2016

25
Avatar
Cem Oztan

19.4.2016

1000
Avatar
Mustafa Dalcı

18.4.2016

50
Avatar
Yigit Guneli

18.4.2016

100
Avatar
100
Avatar
Mustafa Bor

18.4.2016

100
Avatar
Guher Tan

18.4.2016

225
Avatar
Zeynep Durak

18.4.2016

100
Avatar
Gizli Fongogocu

16.4.2016

25
Avatar
Eda Bayraktar

13.4.2016

25
Avatar
Öznur Kahraman

13.4.2016

10
Avatar
Gözde T

13.4.2016

25
Avatar
Gizli Fongogocu

13.4.2016

130
Avatar
100
Avatar
100
Avatar
Tahsin Karamanoglu

11.4.2016

50
Avatar
Volkan Erturk

10.4.2016

100
Avatar
Çağrı Öcal

7.4.2016

50
Avatar
Pınar Solhan

7.4.2016

10
Avatar
Müge Ayma

7.4.2016

10
Avatar
Gizli Fongogocu

7.4.2016

25
Avatar
Efehan Danisman

6.4.2016

25
Avatar
Mert Paker

6.4.2016

100
Avatar
Ahmet Şahbaz

5.4.2016

100
Avatar
200
Avatar
Gizli Fongogocu

4.4.2016

10
Avatar
Elif Bilal

4.4.2016

25
Avatar
Gül Keser

3.4.2016

10
Avatar
10
Avatar
Berna Çol

3.4.2016

10
Avatar
Doruk Yurtkuran

2.4.2016

100
Avatar
Gizli Fongogocu

2.4.2016

25
Avatar
Gizli Fongogocu

2.4.2016

100
Avatar
Murat Yüksel

1.4.2016

100
Avatar
Uygar Ozesmi

1.4.2016

50
Avatar
Gizli Fongogocu

1.4.2016

100
Avatar
50
Avatar
Gizli Fongogocu

31.3.2016

150
Avatar
Ayşe Ece Durmaz

30.3.2016

50
Avatar
Burak Kartal

30.3.2016

50
Avatar
Argın Kubin

28.3.2016

10
Avatar
Gizli Fongogocu

28.3.2016

1000
Avatar
Gizli Fongogocu

28.3.2016

1000
Avatar
Janset Kireçkaya

28.3.2016

10
Avatar
Gizli Fongogocu

28.3.2016

1000
Avatar
Gizli Fongogocu

28.3.2016

1000
Avatar
Gizli Fongogocu

28.3.2016

1000
Avatar
Gizli Fongogocu

26.3.2016

10
Avatar
Gizli Fongogocu

26.3.2016

10
Avatar
Ipek Altunmaral

24.3.2016

100
Avatar
Louise Westerlind

24.3.2016

50
Avatar
Filiz Telek

24.3.2016

25
Avatar
Duygu Vayıs

24.3.2016

50
Avatar
Gizli Fongogocu

18.3.2016

50
Avatar
Mahmut Şenol

17.3.2016

100
Avatar
50
Avatar
Nilgun Gulec

17.3.2016

250
Avatar
Aysegul Guzel

17.3.2016

50
Avatar
Gizli Fongogocu

16.3.2016

100
Avatar
Aykut Bal

16.3.2016

100
Avatar
Pelin Kenez

16.3.2016

50
Avatar
Mert Nerde

15.3.2016

50
Avatar
Bahar Ege

15.3.2016

25
Avatar
Fulya Aktas

15.3.2016

60
Avatar
Işıl Kayagül

15.3.2016

10
Avatar
Gizli Fongogocu

15.3.2016

50
Avatar
Gözde Biçer

15.3.2016

10
Avatar
50
Avatar
Gizli Fongogocu

10.3.2016

210
Avatar
Gizem Dikdere

10.3.2016

10
Avatar
Ege Ertem

9.3.2016

2000
Avatar
Özgecan Koçer

9.3.2016

100
Avatar
500
Avatar
Emre Danacı

9.3.2016

25
Avatar
Havva Erdoğdu

9.3.2016

1050
Avatar
750
Avatar
1000
Avatar
Oğuzhan Canım

8.3.2016

50
Avatar
Gizli Fongogocu

8.3.2016

100
Avatar
50
Avatar
150
Avatar
Peri Yazıcı

8.3.2016

50
Avatar
Altan Yazici

8.3.2016

1000
Avatar
Onur Miskbay

8.3.2016

1000
Avatar
Elif Tunaboylu

8.3.2016

10
Avatar
Anil Yazıcı

8.3.2016

25
Avatar
Turgay Öztürk

8.3.2016

50
20.270 ₺ TOPLANDI
Hedef 20.000 ₺
%101
105 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
08 Mart 2016 - 23 Nisan 2016
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
İstanbul , Türkiye
ÖDÜLLER
10 ₺
Kaşif
Beraber bir keşfe çıkacağız, tüketimden üretime, birikimden yaratıcılığa doğru. Talimatlar ve ilhamlar 30 gün boyunca e-posta kutuna düşecek.
47 adet alındı.  (Toplam : 0)
Tahmini Gönderim Tarihi:
01 Mayıs 2016
25 ₺
Dijital Aşık
Ortak Yaratım Gönüllü Kiti e-posta kutuna gelecek. İçindekiler: istersen bastırabileceğin paylaşım takvimi, Eşya Kütüphanesi ve DönmeDolap çıkartmaları, kartpostalar ve sürprizler.
66 adet alındı.  (Toplam : 0)
Tahmini Gönderim Tarihi:
01 Mayıs 2016
50 ₺
Aşık
Ortak Yaratım Gönüllü Kiti adresine gelecek. İçindekiler: Paylaşım takvimi, Eşya Kütüphanesi ve DönmeDolap çıkartmaları, kartpostallar ve sürprizler.
36 adet alındı.  (Toplam : 100)
Tahmini Gönderim Tarihi:
15 Mayıs 2016
100 ₺
Hayalperest
Hayallere doğru, hep birlikte yaratıp armağanlarımızı keşfedeceğimiz 26 Mayıs'ta İstanbul'da, 26 Haziran'da Ankara'da yapılacak 2 saatlik atölye çalışmalarından istediğine katılacaksın. Gönüllü kiti de yanında!
35 adet alındı.  (Toplam : 60)
Tahmini Gönderim Tarihi:
26 Haziran 2016
300 ₺
Yaratıcı
18-19 Haziran'da Impact HUB İstanbul'da yapacağımız, yaratım, tasarım, hayal ve masal dolu Ortak Yaratım haftasonuna katılacaksın, hep birlikte yaratacağız. Gönüllü kiti de yanında!
2 adet alındı.  (Toplam : 20)
Tahmini Gönderim Tarihi:
18 Haziran 2016
500 ₺
Kahraman
Artık kahraman sensin. 4-5 Haziran'da İzmir'de deniz kenarında, Afacan Gençlik Evi'nde yapacağımız, yaratım, tasarım, hayal ve masal dolu kampa sen de geliyorsun. Gönüllü kiti de yanında!
2 adet alındı.  (Toplam : 20)
Tahmini Gönderim Tarihi:
04 Haziran 2016
1.000 ₺
Bilge
Biliyorsun, gittiğimiz yolu görüyorsun ve destekliyorsun. Ortak Yaratım ekibinin 3 ayda bir yaptığı ekip kamplarından birinin sponsoru oldun. İstersen sen de gelebilirsin kampımıza. Gönüllü kiti de yanında!
11 adet alındı.  (Toplam : 20)
Tahmini Gönderim Tarihi:
31 Mayıs 2016
5.000 ₺
Büyücü
Bir yemekte tanışalım, sosyal girişimcilik, etki yatırımı ve paylaşım ekonomisi konuşalım. Belki büyülerine bunlar da katılır ileride. Gönüllü kiti de yanında!
0 adet alındı.  (Toplam : 3)
Tahmini Gönderim Tarihi:
31 Mayıs 2016
DESTEKLE