Evde Yok / AS IF I NEVER EXISTED

Evde Yok, kaygıya ve yok olma arzusuna dair kısa bir gerilim filmidir / As If I Never Existed is a thriller short film about anxiety and desire to disappear.

Hepsi gerçek, korkma geçecek.

EVDE YOK 

as if I never existed

30’larında genç bir kadın, hayatı onun için yaşanmaz hale getiren huzursuzluk duygusuna son vermek için kendisine ait bütün izleri silip evini terk etmeye karar verir. Kaybolmaya, yok olmaya karşı büyük bir arzu duyan kadın, her şeyi denemesine rağmen bir türlü evini terk edemez. Kişiliğini evden silmeye çalıştıkça, ev ona daha da tutunuyordur adeta. Kadın o gün, yok olmanın da var olmak kadar zor olduğunu keşfeder, anlar ki hayaletler vardır ve her an bizimledir. Kaygı, huzursuzluk… Bizi onlara yakınlaştırır. Kadın o gün anlar ki, var olan hiçbir şeyi tamamen yok edemezsin, kendini bile.

FİLM EKİBİ

Murat Emir Eren/Yazar-Yönetmen

2000'li yıllardan bu yana çeşitli yayınlarda sinema yazıları yazdı. Talip Ertürk'le birlikte yönettiği uzun metraj bir zombi filmi (Ada) var. Kısa film çalışmaları ve televizyon dizilerinde senaryo yazarlığı yaptı.   

Dilek Aydın/Yapımcı

2010 yılından bu yana birçok kısa/uzun metrajlı film çalışması yaptı. Berlinale Talent Campus ve Talents Sarajevo mezunudur. 

Deniz Eyüboğlu/Görüntü Yönetmeni

Canavarlar Sofrası, Kusursuzlar, Karışık Kaset gibi filmlerde görüntü yönetmenliği yaptı. Sinema ve reklam sektöründe sayısız projede yer aldı. 

Nihan Aker/Oyuncu

Fransa'da oyunculuk eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye'ye döndü. Televizyon dizilerinde ve kısa/uzun metraj filmlerde yer aldı. Filmin tek ve yegane başrolü.


Fongogo Tanıtım Videosu Dilek Aydın ve M. Emir Eren tarafından çekildi. Videoda Nihan Aker'in giydiği nefis elbise için Rakha'ya teşekkür ederiz.

NEYE İHTİYACIMIZ VAR?

Filmin gerçekleştirilebilmesi için gerekli maddi desteğin önemli bir kısmını sizden rica ediyoruz. 

Her şeyden önce bu film için çalışacak ekibin emeğinin karşılığını ödeyebilmek istiyoruz. Filmin hakkıyla çekilebilmesinde ihtiyaç duyacağımız tüm ekipmanlara ulaşabilmek için gerekli desteği arıyoruz. 

Her türlü sponsorluk, ‘kıyak’ ve bilumum manevi destek için kapınızı çalıyoruz. 

Destek olmak isteyen herkesin bu sayfayı sosyal medya aracılığıyla ve kişisel iletişim kanallarıyla dostlarına duyurmasını istiyor, karşılığında iyi bir kısa film, gülen yüzlü çalışma arkadaşları ve sürpriz güzellikler sunmayı planlıyoruz. 

Bütün yaratıcı ekibin filmin sahibi olacağı bir film olacak Evde Yok. Bu sahiplenme duygusuna izleyici ve destekçi olarak sizlerin de ortak olmasını arzuluyoruz.

EVDE YOK / YÖNETMEN GÖRÜŞÜ

Evde Yok, kaygı ve huzursuzlukla başa çıkmaya çalışan ana karakterinin, içinden çıkmaya çalıştıkça daha da gömüldüğü bir kabusu konu ediyor ve toplumun çoğuna nüfuz eden ‘endişe’ye dair mikro ölçekte bir gerilim filmi olarak tasarlanıyor.

Aynı evin içinde giderek daralan çerçevelerle yavaş yavaş kahramanını izleyiciyle baş başa bırakan, her daim karakteri çerçevenin içinde tutan, zaman zaman lens oyunlarıyla onu odak dışında bırakan, gölgelerin ışığı yuttuğu, gölgede olanların ışığa kavuştuğunda iç rahatlamadığı aksine daha da ürkütücü hale geldiği bir görsel üslup gütmeyi amaçlıyor. 

Evde Yok’un ana karakterlerinden biri de ev. 

Kahramanımızın zihni gibi canlı, huzursuz, başka bir zaman diliminden kalmış gibi duran, soluk renklerin ağırlıkta olduğu, ancak yer yer kalın, pastel çizgilerle kendini dünyanın kalanından ayıran, gölgelerin kımıldadığı karanlık odalarıyla, müphem köşelerdeki ayak seslerini ve uğursuz fısıltıları size kadar taşıyan koridorlarıyla, adeta bir perili ev bu. 

Tekinsizlik duygusunun dinmediği, korkunun, ama en çok da kişinin kendine dair korkusunun gözle görünür hale geldiği, uyandığınızda derin bir nefes aldığınız bir kabusun filmini yapmaya gönüllüyüz. Kabul buyrun.

 

İLETİŞİM

evdeyokfilm@gmail.com

memireren@gmail.com 

instagram.com/evdeyokfilm

twitter.com/evdeyokfilm

facebook.com/evdeyokfilm

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
22.000 TL TOPLANDI
Hedef 22.000 TL
%100
65 DESTEKÇİ
22 SAAT KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Murat Emir Eren
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.