FUU Günlükleri

Şiddeti ortadan kaldırmaya giden bir yolda, şiddetin kaynağına dönüşen, oldukça sıradan, coğrafyasız genç bir kadının öyküsü."

FUU Günlükleri

FUU Günlükleri, işitsel ve görsel olarak Avant-Garde / Deneysel / Progressive bir dile sahip, yedi şarkı ve ona eşlik eden yedi kısa filmden oluşan bir uzun metraj film projedir.


Şiddeti ortadan kaldırmaya giden bir yolda, şiddetin kaynağına dönüşen, oldukça sıradan, coğrafyasız genç bir kadının öyküsü.

 

 

 

Diaries of FUU | Künye 

 

 

  • FUU Günlükleri, 2018 yılının başarılı deneysel kısa filmlerinden "Şeyleşme"nin ödüllü yönetmeni Hakan Abdi'nin yeni projesi.  
  • FUU Günlükleri, sıradan bir kadının, kadına şiddet ekseninde geçirdiği dönüşümü fantastik/deneysel bir dille anlatan bir kurmaca öyküler dizisi. Tüm hikaye müzikal bir kurgu üzerine gelişiyor. Filmin bazı bölümleri 3D animasyon olacak.
  • FUU Günlükleri'nin 3D animasyonlarını, 2018 yılının başarılı animasyon kısa filmlerinden "Fabrika"nın ödüllü yönetmeni Batuhan Köksal yapacak.
  • FUU Günlükleri'nin sanat yönetimi danışmanlığını, birçok önemli projede yer almış sanat yönetmeni Erhan Usta yapacak.
  • FUU Günlükleri'nin çekimleri devam ediyor. İlk bölüm olan The History of Antelopes'in çekimleri ve post-production işlemleri tamamlandı.
  • Projenin tamamlanabilmesi için desteğinize ihtiyacımız var.                                                                         
                                                                            

Diaries of FUU | Sinopsis

FUU, bir yoga eğitmenidir. Rüyalarında şiddete maruz kalmaktadır. Acı ve mutsuzluk ile uyanmaktadır her sabah. Ancak bir süre sonra anlar ki tüm bunlar sadece rüyalardan ibaret değildir. Tüm şiddet gören kadınların kederi, FUU’nun rüyalarında somutlanmaktadır.
 
Ve bir gün beklenen soruyu sorar. Soru, adaletin nerede olduğu ve nasıl bulacağıdır.
 
Sorusuna cevap bulduğunda, her şey gözle görülemeyen bir şekilde değişmiştir. Gökyüzünde mavi bir gezegenin ışığı vardır sadece bu değişime şahitlik eden. Bu FUU'nun doğumudur. Zor ve sancılı.  
 
Aradığı adaletin peşinden gider. Artık rüyalarında şiddete maruz kalmamaktadır. Ancak mağdurların gözünden o anı yaşamakta, failleri en ince ayrıntısına kadar hatırlamaktadır.
 
Ve büyük günahları sadece kadınlar için yazan erkeklere adaleti uygular. Krala kadar uzunca bir yolu vardır. 

 

 

Diaries of FUU | Yazar ve Müzisyen Görüşü

 

 

FUU suyun ifade bulmuş hali. Sade, açık, pürüzsüz. Yalınlığın insan hali. Aynı zamanda madde gibi sert ve somut.
 
FUU, evimin  duvarında, orada her zaman asılı duran bir tablo gibi oldu benim için. Her gördüğümde heyecana kapıldığım. Guernica’nın salonunuzun duvarında asılı olması gibi. Bir fikir en fazla bu kadar baştan çıkarıcı ve motive edici olabilir.
 
Projedeki sesler, çaldığım emprovize kayıtların editlerinden oluşuyor. Ben sadece FUU'nun izini takip ettim.
 
FUU Günlükleri’nde şiddetin başka bir şiddet ile tüm evrenden nasıl silineceğini sesle anlatmaya çalıştım. Ses ve görsel olarak ironik/avant-garde bir kadrajdan, şiddetin yok oluşunu keyifle koltuğuma kurulup izleyebilecektim. Bu oldukça büyük bir motivasyon benim için. Guernica’nın, The Klimanjaro Darkjazz Ensemble ve Jim Jarmusch tarafından yeniden yorumlanması gibi. Ben elbette The Klimanjaro Darkjazz Ensemble değilim. Beni cesaretlendiren, yeni ve dahi bir Jim Jarmusch’u tanıyor olmak oldu.
 
Ve bu baştan çıkarıcı salonda, kalbimize derin bir kesik atan sevgilim Petri Ramirez (Chapter 6 # Airi's Funeral), FUU'nun şarkılardaki (Chapter 7 # The SALIGIA is Broken) sesi cânım Özge Ürer, evim, ailem, yol arkadaşım Cenk Emrah Es (Chapter 5# Titleless and Bodiless), dahi müzisyen Pisznik (Chapter 7 # The SALIGIA is Broken Mix), Ulu Manitu Francisco Amate (Tüm şarkılar Mastering), kadim dillerin usta yazıcısı / ATSUO'nun sesi Emre Köse (Chapter 3 # Coma Processing - Chapter 4 # Artificial Balance),  Krallar Diyarı’nın dili dostum Manuel Cantero (Chapter 5# Titleless and Bodiless) ve kalbimizdeki kesiklere yenilerini ekleyen güzel dostlarım La Selva Ingrid Faustini (Chapter 6 # Airi's Funeral) ve Hector Casero (Chapter 4 # Artificial Balance)  ile oturup, Guernica'yı izlemek doyumsuzdu. Cüneyt Özkurt ise o esnada bize şarkı söylüyordu. Guernica'nın şarkısını.


FUU Günlükleri, festival macerasının sonunda, DVD ve Kısa Metraj Albüm olarak iki ayrı formatta yayınlanacak.

 

Diaries of FUU | Yönetmen Görüşü

FUU, bir çoğumuz gibi sıradan ve hatta sıkıcı bir hayat yaşayan genç bir kadındır. Daha hareketli ve maceralı olan, yine hayatı gibi rutinleşen rüyalarında gördüğü kabuslarıdır. Günün birinde içindeki sese kulak verir. Uyanır. Özgürleşmenin tek yolu, zorunluluğu kavrayıp ona göre davranmaktır. Kahraman olur. Hepimizin yapmak istediği ama kaygı ve korkularımızdan dolayı yapamadığı şeyleri O yapar. Fakat yol uzundur ve yol uzadıkça yolcu yorulur (Değişik bir yorgunluktur bu. Uzun mesafe koşucuları, maratoncular bilir: Belirli bir aşamadan sonra insan haz alır bu yorgunluktan ve durmak istemez. Sadece koşmak ister. Final ipini göğüslemek de bir noktadan sonra anlamsızlaşır). Garip bir denge vardır; Kişi ve etrafı ile ilgili, sürekli kırılan sonra tekrar kurulan. Kahramanımız, yok etmek istediği şeye benzemeye başlar. İşte bunun farkına varmak, her şeyden daha hüzünlüdür ve fakat değişim ve dönüşüm kaçınılmazdır. Sadece başka bir şeye değil tam zıttına, karşıtına. Ve hikayenin sonunda yine hikayenin başına döneriz, belki. En korkunç kabuslarla, ağlayarak uyanan sıradan başka bir kadının ya da adamın çaresiz intihar düşüncesiyle yeni bir hikaye başlar, belki. Kim bilir? Bir karakter yarattık ve yola çıktık. Fakat yol daha bitmedi ve nereye çıkacağını da bilmiyoruz. Bu projede beni en çok motive eden ve heyecanlandıran da bu. 

 

Müzik Kolektifi

Petri Ramirez - Çello (Chapter 6 # Airi's Funeral)
Özge Ürer - Vokaller (Chapter 7 # The SALIGIA is Broken)
Cenk Emrah Es - Gitarlar (Chapter 5 # Titleless and Bodiless) 
Emre Köse - Vokaller (Chapter 3 # Coma Processing - Chapter 4 # Artificial Balance)
Manuel Cantero - Klavyeler (Chapter 5 # Titleless and Bodiless)
La Selva Ingrid Faustini - Vokal (Chapter 6 # Airi's Funeral)
Hector Casero - Duduk (Chapter 4 # Artificial Balance)
Cüneyt Özkurt - Gitarlar (Chapter 2 # The Dog and The Kings )
Pisznik - Mix (Chapter 7 # The SALIGIA is Broken)
Francisco Amate - Mastering

 


FUU Günlükleri'ni tamamlayabilmemiz için bize yardımcı olun.

 

Fongogo üzerinde  yaptığınız destekler festival masrafları, ekipman (kamera, ışık, set malzemeleri) kiralarının bir kısmında ve kurgu süreci harcamalarında kullanılacak.  
 

Nasıl destek olacaksınız?
- Sayfanın sağ tarafında bulunan (mobil cihazlarınızda sayfanın altında) size özel ödüllerden istediğinizin üzerine tıklıyorsunuz.
- Açılan sayfada kendinize ait bir hesap oluşturuyor ya da Facebook hesabınızla bağlanıyorsunuz. Ardından kullanıcı bilgilerinizle giriş yapıyorsunuz.
- Kampanya sayfamızda tekrar seçtiğiniz ödüle tıklıyorsunuz ve gelen sayfada seçili ödülün altındaki “Destekle” simgesini tıklıyorsunuz .
- Açılan sayfada kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra işlem tamamlanıyor.

 

 

 

Tüm süreç boyunca sizleri buradan yada bize ilettiğiniz mail adreslerinizden elektronik bülten ile bilgilendireceğiz. Bu proje ortak bir inancın, ruh birliğinin ve kolektivizmin eseri olacak. Ve elbette filmin bir anında siz de gerçeğin ne olduğunu öğreneceksiniz.

 

 

 


FUU Günlükleri ile cesaret gerektiren, pek de dokunulmamış, örneği az olan bir alana açılmaya çalışıyoruz. Şimdiden  cesaretimize ortak olduğunuz için teşekkür ederiz.
 
Her türlü soru, öneri ve düşünceniz için bize ulaşabilirsiniz.
kreatifkadraj@gmail.com
 
Sevgiler, selamlar.
FUU Günlükleri Ekibi 

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
6.750 TL TOPLANDI
Hedef 10.000 TL
%67
10 DESTEKÇİ
11 GÜN KALDI
Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır.
Avatar
Proje Sahibi
Hakan ABDİ
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.