gezdiriciler

Bu projede ülkemizde pek bilinmeyen köpek gezdirme işi yapan insanların, hayat hikayeleri ve yaptıkları iş anlatılır."""

Projenin Kısa Bir Özeti

Adım Ogün Kırbaş, Marmara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunuyum. Bu sene ise aynı üniversitede sinema yüksek lisans bölümünü kazanıp eğitimime devam ediyorum. Daha önce Çevre Bakanlığı'nın düzenlemiş olduğu kısa film yarışmasında "İz" adlı kısa filmim finale kaldı. Ekibimde yer alacak olan Umut Tınas, Marmara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema öğrencisidir. Yasemin Conker'in Youtube kanalında görüntü yönetmenidir. Farklı projelerde görüntü yönetmenliği yapmıştır. Neslihan Gültekin ise reklam ve uzun metrajlarda sanat yönetmenliği yapmıştır.

Bu proje ile gözümüzden kaçan veya göremediğimiz insanların yaşamlarına dokunup onların hayat hikayelerini ve yaptıkları işleri anlatmak istiyorum. Belirli semtlerde görülen köpek gezdirme işini, farklı ülkelerden ve ülkemizde yaşayan insanlar icra eder. Bu proje ile onların hangi zorlukta bu işi yaptığını ve kendi dünyalarını anlatmak istiyorum.

Belgesel olarak çekilecek ola bu proje sizin destekleriniz sayesinde yapılacaktır.

 

Yaptığın iş neden farklı? Neyi değiştirmek istiyorsun?

  • Bu proje daha önce düşünülmeyen ve görülmeyen bir iş olan köpek gezdiriciliğin, ülkemizde ne kadar çok yaygın oluğunu gösterecektir. Önceleri fark etmediğimiz gezdiricileri bu projede görüp, onlara saygı duymaya ve onları farketmeyi amaçlamaktadır.
  • Daha önce böyle bir belgesel projesi görmediğim için kendi açımdan özgün olacağımı düşünüyorum. Gezdiricilik işini yaklaşık 2 senedir ben bizzat kendim yaptım.
  • Bu proje ile birlikte sonradan yapacağım veya yapmak istediğim diğer projeler için bana manevi anlamda da katkıda bulunmuş olacaksınız. 
  • Bu projeyi belgesel festivallerine göndererek, herkesle buluşmasını ve görmesini istiyorum. Bu yüzden desteğiniz benim için çok önemli.

Başka nasıl sana destek olunabilir?

 Bazı insanlar finansal destek veremeyebilir ama bu onların projene hiçbir şekilde katkı sağlayamayacağı anlamına gelmez.

  • Maddi destek de bulunamayacak kişiler en azından kendi hesaplarında bağlantımı paylaşırsa beni mutlu ederler.

 

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
1.570 TL TOPLANDI
Hedef 3.000 TL
%52
15 DESTEKÇİ
11 GÜN KALDI
Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır.
Avatar
Proje Sahibi
Ogün Kırbaş
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.