Hatıra Ormanı Kuruyoruz-2019

Merhabalar sevgili yazarlar, yani bizim de şu fani hayatta bir dikili ağacımız olmasın mı?""""

Merhaba sevgili sözlük yazarları

Çok yakın zamanda çok acı bir şekilde küçük kuzenimi, sonrasında da canım halamı (ki belki tanıyanlar vardır nazo82’nin annesini) kaybettikten sonra onlar için unutulmayacakları bir anı, kendilerinden sonra fayda sağlamaya devam eden bir ağaç fikri çok güzel geldi. Bu yüzden araştırmalar yaparken insanların bunları hayattayken düşünmelerinin çok daha kıymetli olduğunu düşündüm, keşke dedim onlarda yaşarken yapsalardı bunu bizim yapmamız yerine, daha bir sürü keşke, keşkelerle yaşıyor insan..

Sonrasında sözlükteki insanlarında böyle bir şey yapmak isteyip istemediklerini öğrenmek istedim, duyuru ile başlayan her birinizin gönlünden kopan yardım ile büyüyen ve sözlük ile devam eden 2019 Hatıra Ormanı Kampanyamızı buraya böyle taşındı.

Kampanyanın gördüğü yoğun ilgi, atılan 10 larca mesaj, yaşadığımız Metropollerdeki betonlar içinde yeşile ne kadar hasret olduğumuzu göstermiş oldu hepimize. İşin maddi kısmında ise aktif olacağım hiç aklıma gelmemişti, sözlük yönetiminin mutlaka böyle durumlarda hazırda bir hesap numarası olduğunu düşünmüştüm, haklı olarak bulaşmak istemediler.  
 

Bir sürü insan iban göndermemi istedi fakat güvenilir bir sistem olmadığından ve her an güncelleme yapamamam durumunda bile insanların farklı düşünebileceği fikri ile yine bir yazar arkadaşımızın önerisi ile Fongogo sitesinde proje başlatmaya karar verdim. Site gereği kendimden ve kampanyanın nedenlerinden bahsetmem zorunlu imiş, sözlükte bugüne kadar anonymous takılmak her ne kadar işime gelse de bu sebeple yukarıdaki detayları vermek durumunda kaldım. 

 

Dikim için İstanbul Orman Müdürlügü Ağaçlandırma biriminde Onur Yılmaz bey ile görüştüm, 15 Ekimden sonra gerçekleştirecekmiş bu seneki dikimler, 2019 için seçilen yer Çatalca ya da Şile bölgesi imiş haber verecekler. Ücreti topladığımız anda onlara teslim edip zamanı bekleyeceğiz, ağaç dikmek istediğimizi de söyledim hepsini dikemezsiniz ama 40 adete yakın ağaç ile etkinlik düzenleyebiliriz dedi, katılımcı sayısı netleşince tekrar adeti konuşuruz. 

Normalde 2000 fidan 20000tl fakat sitenin komisyonunu eklediğimiz zaman tutar 22.714tl oluyor, güvenli olması açısından başka çaremiz yok. Sitenin formatı gereği tutar toplanamazsa hepimize iade edilecekmiş, umarım öyle olmaz.
 

Plansız olduğu için havalı videolar, güzel yazılar ekleyemedim, kusura bakmayın eminin sözlükte yardımcı olacak yetenekli arkadaşlar vardı ama böyle oldu bu sefer.

Sözlükten @ahengihengame arkadaşımız karakalem graffitti portre sözü verdi fakat toplamda 100 adeti aşmayacak şekilde yapabilirmiş, onu da yormadan isteriz, tek olduğu için zorlanabilir. 5 fidandan fazlası için jpeg olarak teşekkür belgesi hazırlayabilirim bende fakat biraz beklemeniz gerekir.

 

Lütfen ödeme yaptıktan sonra yapabilirseniz başlığı editleyip ödedim yazın, görmeyen duymayanlara mesaj atabileyim böylece. 

Ya sorunun ya çözümün bir parçasıdır insan, çözümün parçası olduğunuz için çok teşekkür ederim, sürekli söylenmek, talep etmek ve hiç bir şey yapmamak yerine elini taşın altına koyma yolunu seçtiğiniz için hepinizi tebrik ediyorum. İyi haftalar...

 

Son olarak herkesten rica ediyorum vakti olan bu muhteşem 30 dakikalık filmi izlesin:

https://www.youtube.com/watch?v=KTvYh8ar3tc

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
18.900 TL TOPLANDI
Hedef 22.714 TL
%83
270 DESTEKÇİ
6 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Özden .
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.