"Hayat Budur - Kendini Keşfet" İsimli İlk Kitabımın Basımı ve Yayımı

5 sene önce başımdan geçen beyin ameliyatı sonrasındaki Bali macerası ve kendimi keşfedişimi anlattığım Kişisel Gelişim kitabımın basım ve yayımı.

Herkese Merhabalar, ben Emrah Çelik.

"Bu adam kim?" diye kafanızdan bir çok soru geçebilir. Gayet normal. Benim başımdan çok enteresan bir hikaye geçti. 5 sene önce 100 kilo ve hormonel dengesizlik yüzünden hamile tavırlar sergileyen bir bedene sahipken beynimdeki kitleyi keşfetmem sonrasında başımdan geçen beyin ameliyatı ile başlayan değişim zincirlemesine şahit oldum. Başta 30 kilo olmak üzere elimdeki her şeyi bir bir kaybettim. Çalışıyordum, işten ayrıldım. Evliydim, boşandım. 70 kiloya düştüm. Kendimi 10.000 km uzaklıkta, bambaşka bir kıtada, bambaşka bir ülkede, Bali adasında, bambaşka insanlar içerisinde buldum. Bir süre bol bol eğlendim, sonra parasız gezdim, aç kaldım, zor iş buldum, borç aldım ve harcadım. Resmen dibi gördüm.

Ben bunları yaşarken çevremdekiler ne güzel geziyorsun dediler ama ben aslında kendimi arıyordum. 1 sene tapınaklarda yatıp kalktım. Bunların hiçbirisini istemedim. Hepsi kendiliğinden gerçekleşti ve ben de bir bir kabul ettim. Önüme ne çıkarsa evet dedim ve en sonunda kendimi keşfettim. Hemen ardından diğer yarımkürede, dünyanın öbür ucunda yaşayan, yeni ruh eşimi buldum. Hayata bakış açım değişti. Etrafımdaki güzellikleri görmeye, elimdekilerin değerini bilmeye başladım. Şimdi de bunları çevremdeki herkesle paylaşıyorum.

Artık insanlara yaşam kaynaklarını bulmalarına, hayata sımsıkı bağlanmalarına, mutlu birer birey olarak hayatlarına devam etmelerine yardımcı olmak istiyorum dedim. Bu nedenle de çevremdekilerin de destekleri ile, hiç kitap okumayan bir adam olarak oturdum bir kitap yazdım.

Şimdi diyeceksiniz ki "Kitap okumadan kitap yazılır mı?" Ben de aynı soruyu kendime çoklarca defa sordum. Yetmedi çevremdekilere sordum. O da yetmedi tanımadıklarıma ulaştım, yeni tanıştıklarıma sordum, bugüne kadar facebook üzerinde yazmış olduğum 1 veya 2 yazıyı da okuttum. Kime sorsam "yazılır tabi, neden olmasın?" diye cevap verdi. Kısa bir süre araştırdım ve "Zamanı gelince elbet yazılır." diyerek kitap yazma konusunu bir süre rafa kaldırdım.
MÜZİK ALBÜMÜ

Eski müzisyen olduğum için elim gitar tutar, az çok müzikten anlarım. Bali'de bulunduğum süre içerisinde yaşadığım tecrübe, duygu ve hislerimi anlatan İngilizce besteler yaptım. Sonra besteleri çaldıkça çevremdekiler çok beğendiler. Ben de elimdeki imkanlarla şarkıları kaydetmeye başlamıştım. Türkiye'ye döndükten sonra iş bulup borçlarımı ödedim. Borçlar bitince de albüm yapıcam dedim ve eve kapandım. 2 ay içerisinde müzik albümü, sözler, müzik, kayıt, enstrumanlar, aranjman, mastering, aklınıza ne gelirse dinlediğiniz ne varsa hepsi bana ait, 9 İngilizce ve 2 Türkçe parçadan oluşan müzik albümümü piyasaya sundum. Dinlemek isteyenler başta Spotify ve Apple Music olmak üzere her türlü müzik programından "Emrah Celik This Is Life" yazarak albümü dinleyebilir. Ayrıca kendi web sitemden de albüm bağlantılarına ulaşabilirsiniz. Zaten çok dinlenmeyen, dinleme başına 1 kuruş bile kazandırmayan ama içinde değerli sözler bulabileceğiniz bir hayat albümüdür.


Kendini Keşfet

HAYAT BUDUR - KENDİNİ KEŞFET

Albümü yaptıktan sonra ruh eşimle buluşabilmek için yeniden Bali'ye döndüm. Orada biraz çevremden ve tanıdıklarımdan freelance fotoğraf ve video çekimi işleri buldum. Kız arkadaşım Japonya'ya bilet aldım dedi. Ben de bir şekilde kendime bilet ayarladım ve orada buluştuk. Ailesiyle tanıştık. Gelmişken burada bir nişan yapalım dedik ve ufak bir kutlamayla nişanlandık. Sonra Bali'ye geri döndüm. 2 hafta bomboş evde oturdum. İş yok, para yok, gene meteliksiz otururken kendi kendime "Oğlum, paraya odaklandın, geçim kaygısına girdin, ne gerek var? Paran zaten yok, yiyecek yemek de zor buluyorsun. En iyisi sen evde otur kitabını yaz." dedim. Kitabı yazmaya başladım. Günde toplam ortalama 16 saat yazıyordum. Uykumda rüyada yazdım, uyandım kaleme döktüm. Kelimeler, cümleler aktı gitti resmen. Tam 2 hafta içerisinde 160 sayfalık, otobiyografi ve kişisel gelişim içerikli kitabı bitirmiştim.

Kendime inanamadım. Yazdıkça yazasım geliyordu ve 2 haftada kitap hazırdı. Sonra kendimden şüphe ettim. Arkadaşlarıma gönderdim. Herkes kitabı çok beğendi. Bugüne kadar okuduğum kitap sayısı belki 7'dir. Hatta Cin Ali buna dahil. Sonra arkadaşlarımın yorumları bana yetmedi tanımadıklarıma, veya uzun süredir görüşmediğim arkadaşlarıma gönderdim. Sonra teker teker onlar bazı arkadaşlarına da gönderdi ve tüm geri bildirimler harikaydı. Kitaba başlayan zaten ilk 100 sayfayı su gibi okuyup bitiriyordu.

Kısa ve öz anlatımlara sahip, kendi hikayemi ve başkalarının hikayelerini de örneklendirerek, kişinin kendi şifasını kendisinin bulabileceğini anlattığım bir kitap. 


Kitabı yazdıktan sonra, nişanlım Bali'ye, yanıma taşındı ve birlikte Türkiye'ye gelmeye ve bu kitabı bastırıp yayımlatmaya karar verdik. Ucu ucuna son paramızı birleştirerek, hatta üzerine gene arkadaşlarımda borç alarak uçak biletimizi aldık ve Türkiye'ye geldik. 2 ay sonra resmi olarak evlendik ve hedef olarak eşim Avusturalyalı olduğu için ileride Avusturalya'ya yerleşmek istiyoruz. Fakat şu anda ne başvuruyu yapabilecek gelir kaynağımız, ne de birer mesleğimiz var diye düşündükten sonra yaşadığım bu gelişmeleri paylaşabileceğim ve bir farka yaratabileceğim bir meslek buldum kendime. Zaten 3 senedir çevremdekilere ücretsiz verdiğim desteğin "Yaşam Koçluğu" ve "Şifacılık" olduğunu öğrendim. Arkadaşlarım da çok başarılı olduğumu söyleyerek bu konuda beni çok desteklediler. Benimle yaptıkları görüşmeler sonrasında kendi hayatlarında birçok şeyin olumlu yönde değiştiğini fark ettiler. Bunu da benimle paylaştıkça kendime güvenim geldi ve bir web sayfası hazırladım. Bu sayfada insanlara cesaret vermek ve hayatlarına mutlu bir şekilde devam edebilmeleri için onlara yol göstermek niyetindeyim. Hatta "Hayat Budur - Başarının Sırrı İnanmak" isimli ikinci kitabıma çoktan başladım bile. Bu kitapta da insanın yürekten istediği ve kendine inandığı sürece başaramayacağı bir şey olmadığını anlatıyorum. Buna en güzel örnek de zaten bu süre içerisinde kendi gerçekleştirdiklerim.

Şimdi de ilk kitabımı bastırmak ve yayımlatmak istiyorum. Yazdığım bu kitaba çok güveniyorum. Bunun için:


 • Tüm masraflarıyla birlikte 160 sayfalık bir kitabın, 1000 adet basımı ve yayımlanması için gerekli olan finansman ihtiyacım 5000 TL.
 • Desteğiniz karşılığında kitabın PDF'ini hemen sizlere e-posta yolu ile gönderiyorum. Basılmadan ve yayımlanmadan önce okuma fırsatı da bulacağınız bu kitap anında elinizde olacak.

Ben bu kitabın yayılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü:

 • Dünyada insanlar çok değişti,
 • Artık farklı bir bakış açısı yakalamamız gerekli,
 • Hastalıkların sebepleri aslında kendimiziz,
 • Başkalarını suçlamaktan vaz geçmeliyiz,
 • Başımıza gelen olaylar sonucunda kendimize dönüp bakmalıyız,
 • Sinir ve stresten uzak olmalıyız,
 • Para için değil, mutluluk için yaşamalıyız,
 • Bencillikten kurtulmalı ve daha çok paylaşmalıyız,
 • Kendimizi sevmeli, kendimize güvenmeliyiz,
 • İhtiyacı olana bir el de biz uzatmalıyız...
ve bunu gibi daha bir çok sebepten ötürü artık insanlara nasıl teşekkür edeceklerini, nasıl gülümseyebileceklerini hatırlatmak istiyorum.

Finansal destek veremiyorsanız, paylaşmanız yeterli.

 Bazılarınız finansal destek veremeyebilirsiniz. Elinizde paranız olmayabilir, gelir kaynağınız düşük olabilir veya birçok sebep olabilir. Hatta projeye inanmamış da olabilirsiniz. Sadece bu proje sayfasını sizlerden yaymanızı, kendi çevrenizde ve sosyal medyanızda paylaşmanızı rica ediyorum.

Vereceğiniz her türlü destek zaten sizlere bir gün, bir şekilde, öyle ya da böyle mutlaka geri dönecektir. Bu dünya alma/verme dünyası. Bu evren zaten her şeyi dengeliyor. Finansal desteğiniz olmasa bile, projeye olan inancınız ve paylaşımınız sayesinde evren her daim dengeyi sağlayacaktır.Okuyan veya okumayan, destek veren veya veremeyen herkese
Teşekkürler...

Ekip

Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
500 TL TOPLANDI
Hedef 10.000 TL
%5
4 DESTEKÇİ
35 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Emrah Celik
Ankara, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.