Her Çocuğun Bir Atatürk Kitabı Olmalı!

Çocuklara Atatürk'ün ders kitaplarında aktarılmayan insani yönlerini tanıtarak farklı bir bakış açışı kazandırmak projemin amacıdır.

"Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir." Mustafa Kemal Atatürk


Bir gün hayat bilgisi dersimde Atatürk’ü anlatırken öğrencilerim garip sorular sormaya başladı.  

  • Öğretmenim Atatürk’ün köpeği olduğuna göre başka hangi hayvanları seviyordur? 

  • Öğretmenim Atatürk’e annesi ne pişirirmiş? 

  • Öğretmenim Atatürk hangi takımı tutuyordu? 

  • Öğretmenim Atatürk’ün en sevdiği koku neydi? 

  • Öğretmenim Atatürk ballı süt sever miymiş? 

  • Öğretmenim Atatürk’ün uyku saati kaçmış? 

O an anladım ki onların tanımak istedikleri Atatürk ile benim dersimde anlatmak Atatürk istediğim birbirinden çok farklıydı. Kitabımda, çocukların Atatürk hakkındaki meraklarını gidermek istedim. Kitabımı önce sınıf çalışması olarak hazırladığımda "Aaaaa Atatürk’ün de en sevdiği renk benimle aynı, ha ha ha biliyor musunuz öğretmenim benim dedem de tıpkı Atatürk gibi atları çok seviyor." diyerek çalışmayı tamamladılar. 

Çocuklarımın çalışmaları tamamlarken gözlerindeki ışıltıyı görmek beni diğer çocukların da Atalarının bilmedikleri yönlerini öğrenmeleri konusunda teşvik etti.

Bulut yayınlarından çıkan Atatürk ve Ben kitabım 6 / 11 yaş arasındaki tüm çocuklar içindir.

Kitabımda Atatürk’ün yapmış olduğu savaşlar, kazandığı zaferler den öte Atatürk’ün insani yönlerine değinen ve çocukların Atatürk’ün de tıpkı kendisi gibi zevkleri olduğunu kavradığını, kendisi ile Atatürk arasında ortak noktalarını keşfe çıktığı bir kitaptır.


Bu projede kitabımı, destekçilerin yardımıyla 23 Nisan'a kadar 5000 çocuğa eriştirmeyi hedefliyorum. Kendi çevremden 2000 adet bağışçı bulabildim. Buradan da 500 kişiye erişmek istiyorum. Tabi ki bunu geçebilirsek harika olur.

Belirlenen kitap ücreti (10 TL), yalnızca matbaa masraflarını içeriyor. Buradan bana herhangi bir gelir gelmiyor. 

Kampanyamı sosyal medyadan başlattığımda Türkiye'nin dört bir yanında köy okulu öğretmenlerinin ilgisiyle karşılaştım. Onlara bu zor görevlerinde destek vermek, çocuklara ise Atatürk sevgisi aşılamak için sizlerden yardım istiyorum.

Önemli Not: Kitapları bana erişen köy okullarındaki öğretmenlere sizin adınıza göndereceğim. Eğer kendi çevrenizde dağıtmak üzere istiyorsanız bağış notlarında lütfen adresiniz ile beraber belirtin.

 

Ekip

Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
0 TL TOPLANDI
Hedef 5.000 TL
%0
0 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır.
Money Sonlandı
Avatar
Proje Sahibi
Bahar Sarıkaya
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.