İlkokulumuz'a 10 Kala

Adıyaman'ın Yazıbeydili Köyü'nde bir ilkokul inşa edilmesi

İlkokulumuz projesi nedir?

Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü (BÜYAP) çatısı altında gerçekleştirilen İlkokulumuz projesi eğitimin zor koşullar altında, kısıtlı imkânlarla yapıldığı bölgelere yeni okullar inşa etmeyi ve bu okulların etkin kullanılmasını amaçlamaktadır. Bu proje ile birlikte üniversite öğrencilerine sosyal sorumluluk bilinci kazandırılmakta ve toplum sorunlarına kayıtsız kalmayan bir zihniyetin temelleri atılmaktadır.

İlkokulumuz'15

2014-2015 İlkokulumuz Projesi kapsamında Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler doğrultusunda Kahta ilçesinin Mülk köyünde 4 derslikli bir okula ihtiyaç olduğu bildirildi. Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tahsis ettiği alan için proje çizimleri ve gerekli izinler tamamlandı, proje tutarı 300.000 TL olarak belirlendi.

null

Mülk Köyü'ne yapılması planlanan okulumuz ile ilgili 1 Haziran 2015 tarihinde Adıyaman Valisi Sayın Mahmut Demirtaş ve Vali Yardımcısı Sayın Murat Sözen ile bir görüşme gerçekleştirdik. Bu görüşme doğrultusunda bize Mülk köyünden daha acil bir şekilde yardıma ihtiyacı olan Yazıbeydilli köyünü gezdirdiler. Köy okulunun çökmek üzere olduğunu gördük ve binanın tahliye kararının çıktığını ve eğitimin ahırdan bozma bir yere taşınmak zorunda kaldığını öğrendik.    

 null

Öğrencilerin yaklaşık 5 aydır ahırdan bozma bir yerde sağlıksız bir şekilde eğitim almaya çalıştığını görmek ve o yerin kışı atlatamayacak kadar kötü bir koşulda olması bizi bu konuda harekete geçirdi. Aldığımız maddi ve ayni yardımlarla 10 Temmuz 2015'te inşaata başladık ve büyük bir bölümünü tamamladık ancak bitirebilmemiz ve eğitime başlanması için desteğe ihtiyacımız var.

Okulumuzun Kasım 2015 itibariyle durumu

null

İletişim

Osmancan Kaya (BÜYAP İlkoklumuz Proje Sorumlusu)

GSM: 0555 466 77 22

Mail: kaya.osmancan1@gmail.com


İlkokulumuz '10

2010 yılı yazında, İlkokulumuz projesi kapsamında Düzce'nin Akçakoca ilçesinin Balatlı köyünde bir ilköğretim ek binası ve öğretmen lojmanı inşa etmiştir. İlk defa gerçekleştirilen bu proje, sonrasında yapılabilecek çok daha büyük ve köklü projelere doğru atılan ilk adımdır.

null

İlkokulumuz '11

BRM(Boğaziçi Üniversitesi-Robert Koleji Mezunu Sanayici, İşadamı ve Yöneticiler Derneği) ile başlatılan ortak proje sonucu Ağrı’nın Tezeren köyünde, çevredeki 11 köyde 5. sınıfı bitiren öğrencilerin taşımalı eğitim sistemi ile devam edebilecekleri 6, 7, 8. sınıfları kapsayan dokuz derslikli ve yemekhanesi olan bir orta okul yapıldı.

null

Şehirler

Adıyaman

Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Ali Çebi

25.1.2016

250
Avatar
150
Avatar
Melisa Başterzi

31.12.2015

50
Avatar
Selin Kılıçoğlu

30.12.2015

50
Avatar
Louise Westerlind

30.12.2015

50
Avatar
Nihan Kurtulus

29.12.2015

50
600 ₺ TOPLANDI
Hedef 10.000 ₺
%6
6 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
25 Aralık 2015 - 08 Şubat 2016
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
İstanbul , Türkiye
ÖDÜLLER
30 ₺
İlkokulumuz Sertifikası
Adınıza hazırlanmış "İlkokulumuz Sertifikası"nı size göndereceğiz. Ayrıca ilkokulun açılış etkinliğine davetlisiniz.
0 adet alındı.  (Toplam : 0)
Tahmini Gönderim Tarihi:
08 Nisan 2016
50 ₺
Fotoğraf
Yapılacak ilkokulda okuyacak çocukların çekildiği fotoğrafın bir baskısını ve adınıza hazırlanmış "İlkokulumuz Sertifikası"nı size göndereceğiz. Ayrıca ilkokulun açılış etkinliğine davetlisiniz.
4 adet alındı.  (Toplam : 0)
Tahmini Gönderim Tarihi:
08 Nisan 2016
150 ₺
T-shirt
İlkokulumuz t-shirt'ünü, yapılacak ilkokulda okuyacak çocukların çekildiği fotoğrafın bir baskısını ve adınıza hazırlanmış "İlkokulumuz Sertifikası"nı size göndereceğiz. Ayrıca ilkokulun açılış etkinliğine davetlisiniz.
1 adet alındı.  (Toplam : 0)
Tahmini Gönderim Tarihi:
08 Nisan 2016
250 ₺
Tuğlaya İsim Verme
Yapılacak ilkokuldaki bir tuğlaya isminiz verilecek ve İlkokulumuz t-shirt'ünü, yapılacak ilkokulda okuyacak çocukların çekildiği fotoğrafın bir baskısını, adınıza hazırlanmış "İlkokulumuz Sertifikası"nı size göndereceğiz. Ayrıca ilkokulun açılış etkinliğine davetlisiniz.
2 adet alındı.  (Toplam : 0)
Tahmini Gönderim Tarihi:
08 Nisan 2016
500 ₺
Sandalyeye İsim Verme
Yapılacak ilkokuldaki bir sandalyeye isminiz verilecek ve İlkokulumuz t-shirt'ünü, yapılacak ilkokulda okuyacak çocukların çekildiği fotoğrafın bir baskısını, adınıza hazırlanmış "İlkokulumuz Sertifikası"nı size göndereceğiz. Ayrıca ilkokulun açılış etkinliğine davetlisiniz.
0 adet alındı.  (Toplam : 0)
Tahmini Gönderim Tarihi:
08 Nisan 2016
1.000 ₺
Sıraya İsim Verme
Yapılacak ilkokuldaki bir sıraya isminiz verilecek ve İlkokulumuz t-shirt'ünü, yapılacak ilkokulda okuyacak çocukların çekildiği fotoğrafın bir baskısını, adınıza hazırlanmış "İlkokulumuz Sertifikası"nı size göndereceğiz. Ayrıca ilkokulun açılış etkinliğine davetlisiniz.
0 adet alındı.  (Toplam : 0)
Tahmini Gönderim Tarihi:
08 Nisan 2016
DESTEKLE