KARNAVAL - Türkiye'nin İlk İzlenebilir Romanı

Karnaval, kitap ve sinema severlere, sözü edilen mekanları ve olayların bazı kesitlerini hem okuma hem de izleme deneyimi yaşatmayı amaçlayan bir SineRoman.

Siz hiç kitap izlediniz mi?

Karnaval hayata geçtiğinde bu soruya cevabınız "evet" olacak.

Nedir bu Karnaval?

Karnaval, aile bireylerini trafik kazasında kaybeden meslekten ayrılmış bir polisin, bir mafya babasının peşini bırakmadığı eski sevgilisiyle tanıştıktan sonra yaşadıkları aşk öyküsünü anlatan heyecanlı ve sürprizlerle dolu bir roman.
Bakıldığında polisiye bir aşk hikayesi diyebileceğiniz bu romanın en büyük sürprizi ise "izlenebilir" olması.


"Kitap ve sinema severlere, anlatıda sözü edilen mekan ve olayların bazı kesitlerini hem okuma hem de izleme deneyimi yaşatmayı amaçlayan, Türkiye'nin ilk sineromanı!"


Peki Karnaval'ı okurken nasıl izleyeceksiniz?

Romanda yer alan heyecanlı ve merak uyandıran özel bölümler, kitap içerisine yerleştirilecek QR kodlar aracılığıyla okuru, bölüme özel çekilmiş kısa filmlere yönlendirecek. Böylece Karnaval'ı okurken aynı zamanda izleyebilme fırsatınız olacak.

Karnaval ne zaman yayımlanacak?

Gerekli desteği tamamlayabildiğimiz takdirde Ekim ayında "Fotoğrafevi" isimli yayınevinden çıkacak ve kitap ve sinema severlerle buluşacak.

Ekip değil "Hayal Ortaklığı"!

Tamamen doğal ve organik bir proje yapmak için çıktığım yolda mükemmel insanlarla çalışma şerefine nail oldum. Yazar ve yapımcı olarak ben Yavuz Selim Senemoğlu, "o cümle biraz garip oldu şöyle mi yazsan, o QR'da şunu da mı gösterseniz acaba, hayır o görseli asla kullanamazsınız, ben müzik grubuna ulaştım" gibi binlerce cümleyi aylarca kurarak attığım her adımda yanımda olup akıl veren sevgili Işıl Işık, yetenek ve isteğiyle projeyi çok özel hale getiren yönetmenimiz Güven Orman ve romanın atmosferiyle birebir örtüşen mükemmel müziklerin sahibi Düşüktempo.

Parayı nerede kullanacağız?

Desteklerle gelebilecek paranın bir kısmını Fongogo ödüllerine kalan kısmını ise QR kodların kısa filmlerini çekerken ihtiyacımız olan çekim giderlerine kullanacağız. Bu giderler; ekipman kirası, İstanbul - Bursa - Balıkesir gidiş dönüş yol masrafları, konaklama, yemek, tekerimiz patladı, drone'un pervanesi kırıldı gibi çıkabilecek ekstra tüm masrafları içermekte.

Bize nasıl destek olabilirsiniz?

Elbette Karnaval'ı tamamlayabilmemiz için maddi destek ihtiyacımız var ancak bunun yanında sosyal medya hesaplarınızda, iş yerinizde, arkadaş ortamınızda projemizden bahsederek de bize destek olabilirsiniz.

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
800 TL TOPLANDI
Hedef 12.000 TL
%6
4 DESTEKÇİ
8 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Işıl Işık
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.