Kaset - Kısa Film

Bulduğu bir oyuncağı çalıştırabilmek için babasının ezan okuyan saatinin pillerini alan küçük Yusuf'un hikayesi.

Kaset Serkan Fakılı'nın çekimleri Nisan 2017'de başlayacak ilk kısa film projesidir. Şubat 2016'da !f İstanbul bünyesinde Zeynep Özbatur Atakan'ın düzenlediği "Yapımlab bir Yaratıcı Yapım Atölyesi ve Pitching Platformu" nun kazananı, aynı zamanda  Temmuz 2016 da "Ermenistan - Türkiye Ortak Sinema Platformu" nun düzenlediği proje geliştirme atölyesinin finalistlerinden biridir. 
  Bir çocuğun hayatı anlama, ondan zevk alma çabası günlük hayatın rutini içinde yaşama savaşı veren ebeveynleri ya da çevresi tarafından çoğu zaman fark edilmiyor. Bu yetmezmiş gibi bazen yanlış yorumlanıp yer yer engellendiği dahi olabiliyor. Bence yetişkinler olarak bu konuyu biraz fazla hafife alıyoruz.  Birbirimize bir çocuğun mutluluğunun hayattaki pek çok şeyden daha değerli olduğu konusunda akıl verip dururken, o mutluluğu bir yetişkin bakış açısıyla yine kendimiz tanımlamaya çalışıyoruz. Peki en son ne zaman yetişkin dertlerimizi bir kenara koyup bir çocuğun saf mutluluğunu görmeye, onu anlamaya çalıştık? 

Bu projenin benim için en büyük artısı, benzer durumlar yaşadığım kendi çocukluğuma yeniden bakmak olacak.  Kömürlükte bulduğu bir kasetçaların içindeki kaseti dinleyebilmek için babasının ezan okuyan saatinin pillerini alan  küçük Yusuf'un hikayesi kendi çocukluğuma dair pek çok detay barındırıyor.  Bu yüzden hikayedeki  9 yaşındaki Yusuf'un dünyasında, onun bakış açısına çok yakın bir yol haritası edinmiş olacağım. Bu yol haritası bana Yusuf gibi düşünebilme ve dünyayı tekrar onun gözlerinden görebilme fırsatı verecek. 

Çocukluğumda yaşadığım bazı süreçleri o zamanlar anlamlandıramıyordum ancak şimdi geriye dönüp bütün bu süreçler üzerine düşündüğümde "Kaset" benim için sadece anlatmaya hevesli olduğum bir hikaye değil, bir mecburiyet halini aldı.


Ülkemizde örneklerine yeni yeni rastlasak da kitlesel fon yöntemi projelerin hayata geçmesi için günümüzdeki en önemli alternatiflerden biridir. Özellikle fon olanakları kısıtlı ülkemizde bir filmin kendi fonunu böyle bir dayanışma sonucu yaratabilmesi fikrini  bu yüzden değerli buluyoruz. Ayrıca buradan fonlanacak her filmin fon arayan bir sonraki projeye referans olabileceğine inanıyor ve bunu ana amaçlarımızdan biri olarak görüyoruz. 
Biz de bu filmi sizin desteklerinizle hayata geçirebileceğimize inanıyoruz. Gelin dayanışmayla bu hayali mümkün kılalım! 

Gelişmelerden haberdar olmak ve bize herhangi bir konuda ulaşmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir veya bize mail atabilirsiniz. :) 
Facebook   :  Kasetkisafilm
Twitter       :  Kasetkisafilm
İnstagram :  Kasetkisafilm

E-posta      :  serkanfakili@gmail.comEkip

Şehirler

Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
12.050 TL TOPLANDI
Hedef 12.000 TL
%100
68 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır.
Başardı
Proje Sahibi
Serkan Fakılı
Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.