Kayda Değer

Bağımsız, sansürsüz ev oturması tadında müzik programı.

Kayda Değer

Bağımsız, güzel, kar amacı gütmeyen müzik programı.

Bundan aylar önce bir müzik stüdyosu olan Barış Yerli ve bir kaç arkadaşla birlikte bir müzik programı yapıp internette yayınlayalım dedik. Sıfır bütçe ve elimizdeki imkanlarla bu işe giriştik. Tabi çok kolay değildi sıfır bütçeyle bir müzik programı yapmak. Konuk bulmak, çağırmak, en iyi şekilde ağırlamak, röportaj ve akustik performans çekimini yapmak, ses miksajı, kurgusu, yayınlaması, insanların ulaşabilmesi vs baya uzun bir süreçti. Lakin düşündük taşındık, Türkiye'de kar amacı gütmeyen, sıfır sansürle yayınlanan hiçbir şekilde kimsenin ne dediğine karışılmadan ev muhabbeti tadında bir sohbet programı yapmak için yola koyulduk. Başta 2-3 kişiydik. Daha sonra ekibimiz arkadaşlarımızın da desteği ile 9 kişiye çıktı. 

Amacımız iyi müzik yapan, yaptığı müzik üzerine, hayat üzerine söyleyecek sözü olduğuna inandığımız, fakat geleneksel medyada hatta internet üzerinde bile fazlaca yer bulamayan, fikirlerini ve müziğini önemsediğimiz bildiğimiz insanları tanıtmaktı. Onlarla sadece müzik değil hayat, siyaset, spor, sorunlar vb her şey üzerine konuşup bir röportaj gerçekleştirmek ve ardından da güzel akustik performanslarla bu röportajları taçlandırmaktı. Bu yola Şubat ayında koyulduk ve bugüne kadar 30 tane video yayınladık. 

Temas, Hayki, Adem Tuzcu, Merih Aşkın, Sapan, Yok Öyle Kararlı Şeyler, Ars Longa, Cenk Taner ve Genç Osman bugüne kadar programımıza konuk oldular. Hepsiyle güzel röportajlar ve akustik performanslar gerçekleştirdik. Biz Kimiz ve Neden Bunu Yapıyoruz?

Biz tamamen bir arkadaş oluşumuyuz. Grubumuzdaki herkesin gündelik hayatta farklı meslekleri, farklı uğraşları var. 

Röportajlarımızı Sezen Aladağ Özdemir ve Barış Yerli yapmakta. Sezen Rock Fm'de program sunucusu. Barış ise B&Y stüdyosunun sahibi. B&Y stüdyo ne derseniz, programın çekimlerini yaptığımız müzik stüdyosu.

Programımızın yönetmeni Çağatay Ankaralı. Kendisi kısa film ve belgesel yönetmeni.

Kamerada ben, yani Ali Emre Yıldırım, Berk Bulgulu ve Çağatay Ankaralı bulunuyor. 

Ses kayıtta Serkan Uğur ve Danış Özdemir bulunmakta. Serkan özel bir şirkette çalışmakta ve stüdyo ortağı. Danış ise mühendis.

İşin belki de en zor kısmıyla ilgilenen yani konukları araştıran, bulan, çağıran, bu konuda yoğun çaba sarfeden arkadaşımız Aycan Cayıklı. Aycan ise başarılı bir endüstriyel tasarımcı.

Ses miksajda Barış Yerli, Kurgu - Montaj ve Sosyal Medyada ise bendeniz Ali Emre Yıldırım bulunmakta.

Şimdi diyeceksiniz para kazanmıyorsunuz bunu neden yapıyorsunuz?

Evet bu iş baya meşakatli baya zaman harcadığımız bir iş. Kendi özel hayatımızdan zaman çalıp bu işe veriyoruz lakin dediğim gibi biz arkadaşız ve bir arada olup güzel şeyler yapmaktan ötürü mutluyuz ve hiçbir zaman of puf etmeden daha iyi nasıl yapabiliriz onu düşünüyoruz. Evet bugüne kadar tek kuruş para kazanmadık hatta cebimizden epeyce para çıktı ama biz bunu önemsemiyoruz, yaptığımız işi seviyoruz, beğeniyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. 

Sizden ne talep ediyoruz?

Uzun uzun zaman harcayıp yaptığımız işin daha çok izlenmesi için reklam vermemiz gerekiyor ve reklam vermek için de dolayısıyla para gerekiyor. Sizden Facebook, Youtube ve Twitter'a yine kısık bütçelerle reklam vermek için maddi destek talep ediyoruz. Paranız yoksa ve bizi sevdiyseniz eşinize, dostunuza, akrabanıza, sevdiklerinize bizi önerebilirsiniz. Facebook, Youtube, Twitter ve hatta Instagram'dan takip edebilirsiniz. 

  Henüz S.S.S. eklenmedi.
  Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
  Avatar
  Ali Emre Yıldırım
  18.8.2014

  Çok yakında Genç Osman'ın konuk olduğu programla yayında olacağız. Bizi izleyip destek olursanız birlikte sevinebiliriz.

  Avatar
  Ali Emre Yıldırım
  18.8.2014
  Bir zamanlar programımıza Cenk Taner konuk olmuştu. Cenk Taner gelmişken birkaç performans almadan bırakmadık tabi. Ne çalayım dedi Cenk abi. Her şey sermaya için sevgilim dedik. Kırmadı. 
  Henüz yorum yapılmadı.
  Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
  Avatar
  Papatya Karkıner

  22.8.2014

  100
  Avatar
  Gizli Fongogocu

  18.8.2014

  10
  Avatar
  Ceylan Ölçer

  11.8.2014

  50
  Avatar
  Gizli Fongogocu

  8.8.2014

  100
  260 ₺ TOPLANDI
  Hedef 1.000 ₺
  %26
  4 DESTEKÇİ
  SÜRE TAMAMLANDI
  08 Ağustos 2014 - 28 Ağustos 2014
  Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
  Avatar
  Proje Sahibi
  İstanbul , Türkiye
  ÖDÜLLER
  5 ₺
  Damlaya damlaya göl olur
  Açık adrese gerek duymadan size sevgimizi yollarız. Bununla birlikte şehrin dört bir tarafına yapıştırdığımız Kayda Değer stickerlarımızdan göndeririz.
  0 adet alındı.  (Toplam : 100)
  Tahmini Gönderim Tarihi:
  07 Eylül 2014
  10 ₺
  Öğrenci işi
  Gerçekten öğrenciyseniz ve 10 lira bağışta bulunuyorsanız müzik,ses miksaj ve çekim teknikleri hakkında sormak istediğiniz her şeyi yanıtlarız. Bir nevi temel bilgi sahibi olursunuz, güzel olur.
  1 adet alındı.  (Toplam : 100)
  Tahmini Gönderim Tarihi:
  07 Eylül 2014
  50 ₺
  50 liranın 50 yıl hatırı var.
  Sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız. İçecek bir şeyler ısmarlarız.
  1 adet alındı.  (Toplam : 10)
  Tahmini Gönderim Tarihi:
  07 Eylül 2014
  100 ₺
  Paramız buna yetiyor.
  Her daim başımızın üstünde yeriniz var. Gelin tanışalım kaynaşalım. Bununla birlikte size bir adet tüm videoların olduğu bir dvd de verelim.
  2 adet alındı.  (Toplam : 10)
  Tahmini Gönderim Tarihi:
  07 Eylül 2014
  500 ₺
  Ödül ödüldür.
  Ben 500 lira veririm ne güzel program bu derseniz sizi stüdyomuzda ağırlamaktan şeref duyarız. Bununla birlikte videolarımızın index kısmında her daim isminizi anarız, teşekkürü bir borç biliriz. Bununla birlikte bütün performansların olduğu bir dvd yapıp en yakın zamanda size ulaştırırız.
  0 adet alındı.  (Toplam : 2)
  Tahmini Gönderim Tarihi:
  07 Eylül 2014
  1.000 ₺
  Büyük Ödül
  Eğer biri çıkıp 1000 lirayı gözünü kapatıp verirse her videomuzun sonunda ve videolarımızın index kısmına isminizi ekler, teşekkür ederiz. Ayrıca bir programa davet edip muhabbet etme şansına sahip oluruz. Bunlarla yetinmeyip bütün videoların olduğu bir dvd yapıp verebiliriz.
  0 adet alındı.  (Toplam : 1)
  Tahmini Gönderim Tarihi:
  07 Eylül 2014
  DESTEKLE