KIRMIZI

Kırmızı film yaşamak zorunda olduğumuz dünyaya getirdiğimiz sistem eleştirisidir. Biz yapsak ne olacak demeden kendi devrimimizi anlattığımız kısa film projesi

KIRMIZI FİLM

  Kırmızı film yönetmenliğini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarımı Bölümü Yönetmenlik Anasanatdalı öğrencisi Görkem Kapağan üstlenmiştir. Yönetmenin daha önce Viraj, Hayır, suSMA ve Represyon adında 4 kısa filmi daha vardır. Filmin görüntü yönetmenliğini ise aynı üniversitenin Görüntü Yönetmenliği Anasanatdalı öğrencisi Berkay Küçük üstlenmiştir. Görkem Kapağanın yönetmiş olduğu tüm filmlerde bu ikili beraber çalışmışlardır. 
  • Kırmızı film projesi bizi ve tüm toplumu yakından uzaktan ilgilendiren düşünce ve davranış ile ilgili toplumsal baskıyı filmin alt metninde vurgulamaktadır. Kırmızı film hepimizin üzerinde yaşamak zorunda olduğu dünyanın varoluşundan bu yana geliştirdiği sistemleri eleştirmektedir.
  • Kırmızı film günümüz değil bundan 100 yıl sonrası düşünülerek tasarlanmış bir distopyadır. Yaşadığımız toplumun bu yönde eğilim göstermemesi ve bilinçlenmesi için hazırlanmıştır. Destek veren tüm insanlar kendi içinde bulunduğu toplumu ileriye taşımamız için ilk adımımızdır. Bu ilk adımımızı atarken yanımızda olan tüm destekçilere şimiden ekipçe teşekkür ediyoruz. 

 Sinema ile yakından ya da uzaktan ilgilenen herkesin bildiği en büyük sorun ekonomik sorundur. Biz ve bizim gibi sinemaya gönül vermiş insanlar kendilerinden, yaşamlarından ve en önemlisi yaşam kalitelerinden ödün vererek akıllarındaki projeleri hayata dökebilmektedir. Biz bu film için gereken tüm fedakarlıkları yaptık. Bütün bunlara rağmen sizlerin desteklerinede ihtiyacımız var. Eğer bir gün Kırmızı Film festivallerde izleyici ile buluşacaksa bu el birliğiyle olacak. Bizler bunun için sizlerin desteklerini bekliyoruz.


 Kırmızı Film seti toplamda üç gün sürecek.  Bir sahnesi hariç tüm film Bursa'da çekilecek. Bir hava görüntüsü için helikopter ve drone kameralar için İzmir'de çekilecek. Kullanılan görüntü ekipmanları İstanbul'da Filmekipmanları.com dan kiralanacak. Tam profesyonel şekilde kurulacak olan bu setin sadece görüntü ekipmanları filmin bütçesini kaplamaktadır. Sizlerin desteklerini beklediğimiz nokta ise filmin kurgu, color, ses kurgusu gibi işlemlerini başarıyla tamamlayıp festivallerde sizlerin karşısına sağlıklı bir şekilde geçmesi için kullanılacaktır. 

  • Filmde az ya da çok demeden destek veren herkese naçizane ekipçe hediyeler vermek istiyoruz. En küçük hediye olan film afişinin ve filmin dvdsinin özel bir kutu ile hediye edilmesinden en büyük ödül olan filmin ortak yapımcılarından olma şansına kadar farklı bir çok ödül vermek istiyoruz. Film ekibiyle beraber festival gezerek farklı şehirleri ve insanları tanımak, bu sektördeki insanlarla tanışmaya kadar birçok ödülün sahibi olun.

NEDEN KIRMIZI FİLM ?

  • Kırmızı Film çok net bir sistem eleştirisidir. Kırmızı Film'in en sevdiğimiz kısmı ise hangi sistemi eleştirdiğini söylememesidir. Biz bu filmde anlatmak istediğimiz fikri kendimize dert edindik. Daha da önemlisi toplumun ortak bir derdi olarak gördük. Filmin Yönetmeninden sette çalışacak setçi arkadaşımıza kadar ekipçe sadece bu fikri daha çok insana anlatmak daha çok insanı bilinçlendirmek amacıyla yapıyoruz. Maddi ve manevi farketmeksizin ne kadar çok destek alırsak o kadar çok insana ulaşırız ve kendimize edindiğimiz bu derdi insanlara anlatmak için şansımız olur.
  • En büyük hayalimiz ülkenin en prestijli film festivallerinden Adana, Antalya ve Malatya gibi üç büyük festivalde boy göstermek. Bu hayalimizi gerçekleştirmek için sadece set gününü iyi geçirmemiz yetmiyor. Ses kurgusu, color, genel kurgu, final mix gibi aşamaların hepsini başarı ile geçmemiz gerekiyor ve bunun için en büyük destekçimiz sizlersiniz. 

MADDİ , MANEVİ TÜM DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ !

Bu filmin hayata geçmesi için gereken en önemli şey üzelerek bildiriyorum ki başta para ama her şey para değil ! Filmi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız. Güzel bir yorum yapmanın film çıksada izlesek ya da izletsek düşencesinde olmanız en büyük enerjimiz olacaktır. Herkesin her türlü desteğini bekliyoruz.  

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
585 TL TOPLANDI
Hedef 1.000 TL
%58
21 DESTEKÇİ
9 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Görkem Kapağan
Bursa, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.