Kombinova -Türkiye'nin Moda Platformu

Kombinova, kadınların modadaki kararsızlık sorunlarına ve moda paylaşım platformu eksikliğine çözüm getirmeyi amaçlar. Moda markalarına da analiz sunar.

Merhabalar, Ben Doğan

Sakarya Üniversitesi Ekonomi Bölümü son sınıf öğrenciyim, Sakarya Üniversitesinde 3 yıldır girişimcilik eğitimi almaktayım. Sakarya Üniversitesi Teknokentten Girişimcilik Sertifikam bulunmaktadır. 

2017 yılında üniversitemizde düzenlenen Girişimcilik Yarışmasında, 3.000 TL Motivasyon Ödülü kazandık. 2 yıldır üzerinde çalıştığımız, özgün mobil uygulama projemiz için desteğinize ihtiyacımız var. Hali hazırda Saü'deki yarışmalara katılımımız ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasında görüşmelerimiz sürmektedir.

Projemizin giderleri için ekip arkadaşım, arabasını satmayı istemekte
Arabamızı sattıktan sonra elimizde geçecek miktar, yazılım giderimizi ancak karşılamaktadır, Ofis - Reklam ve diğer giderlerimiz için desteğinize ihtiyacımız bulunmakta. Teşekkürler.O halde Kombinova'yı anlatmaya başlayalım. 
- Her girişim bir soruna çözüm getirmeyi veya bir hizmet sunmayı amaçlamakta. Peki Kombinova Hangi soruna çözüm getirmekte ?  
Kombinova, bir moda ögesini satın alırken veya kombinlerken yaşanılan kararsızlık sorunu çözmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca Türkiye'de ve dünyada '' moda paylaşım platformu '' eksikliğine çözüm üretmek amacındayız. Bunun yanında Moda Markalarının da ürün analizleri ihtiyacını ve reklamlarını üstlenmek istemekteyiz.

- Kombinova nasıl çalışır? ( tüketiciler açısından ) 
Kullanıcı, satın almakta veya kombinlemekte kararsız kaldığı moda ögelerinin fotoğrafını çeker , Kombinova uygulamasına fotoğrafları ekler, mesajını yazar ve gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra paylaşımını yapabilir. Whatsapp'ta 5-10 kişi ile sınırlı gruplardan öneri almaktansa Kombinova içerisinde bulunan binlerce üyeden öneri alma şansı edinir. Kadınlar, modadaki kararsızlık sorunu instagram ile çözmeye çalışmakta fakat bunda yetersiz kalınmakta. İnstagram, moda platformundan öte fotoğraf paylaşma mecrası olarak hizmet vermekte. Kombinova ise tamamıyla modaya yönelik olarak hizmet vermektedir. Aşağıya bu sorunun örneklerini koyalım.

Kombinova'da sistemin nasıl çalıştığını adım adım fotoğraflar ile gösterelim.
- Kombinova nasıl çalışır? ( Moda Markaları açısından )
Moda Markaları, piyasaya yeni çıkaracakları bir ürünün veya hali hazırda piyasa olan  ürünlerinin piyasa analizlerini merak ederler. Kombinova bu ihtiyacı karşılama yetisine sahiptir. Moda Markasının ilgili ürünü,  Kombinova içerisindeki potansiyel müşterilere sunulabilir. Böylece ilgili Moda Markası, saatler içerisinde binlerce potansiyel müşterisinden ürünü hakkında bilgi alabilir. Hatta bu kısımda bizler Kombinova olarak Moda Markasının talebi üzerine gerekli filtremeler ile belli bir potansiyel müşteri grubuna da ürünü analiz ettirebiliriz. Aşağıya bir örneğini koyalım.
- Peki Kombinova'nın diğer özellikleri nelerdir?
Üyelerimize daha eğlenceli , oyunlaştırılmış bir platform sunmak istemekteyiz. Bu yüzden bir çok özellik ekledik. Sırasıyla özetlerini geçelim isterseniz.

Rütbe sistemi : Paylaşım yaptığınızda , paylaşımları oyladığınızda , paylaşımlara yorum yaptığınızda , Haftanın Kombini yarışmasında ilk 3 e girmeniz durumunda, Moda Puanı kazanırsınız. Moda Puanlarınız biriktikçe rütbe atlarsınız ve rütbelerin avantajından yararlanmaya başlarsınız. Rütbelerimiz yine kadınlarımızın ilgisini çekecek mücevherat isimleridir. Sırasıyla - Normal Üye - Bronz Üye - Gümüş Üye - Altın Üye ve Elmas Üye.   Rütbenizin rengi, yorum alanınıza, fotoğrafınızın çerçevesine , üyelik bilgilerinize işlenir tasarımlarımızda da gördüğünüz gibi.


Elit Odalar : Sadece fotoğraf paylaşım platformu olmaktan fazlasını istemekteyiz. Üyelerimizin, Elit Odalarda etkileşime geçmesini istemekteyiz. Elit Odalarda, aynı rütbelere ulaşmış üyeler ile etkileşime geçersiniz. Paylaşım yapabilir , anket açabilirsiniz. Aşağıya yine bir tasarım örneğini koyalım.Haftanın Kombini Yarışması : Belirlediğimiz bir kategori üzerine üyelerimiz bu sayfada paylaşım yapabilir. Normal paylaşım yapmaktan farklı olarak Haftanın Kombini Sayfasına, haftada 1 kere ve 1 adet fotoğraf ile katılım sağlanabilir. Belirlenen kategori üzerinden bir fotoğrafınızı bu sayfada paylaşırsınız. 7 gün boyunca bu sayfada yarışan paylaşımlar oylanır. Haftanın sonunda en çok oy alan 3 üyemize hediyeler dağıtılır. Sponsorlarımızdan gelen kıyafetler, ayakkabılar vb. + Moda Puanı hediye edilir.
   

Vitrin :  Kombinova'da gün içerisinde yapılan paylaşımlar içerisinden bir kısmı, Vitrin sayfasında da gözükür. En çok oylanan , yorum alan paylaşımlar, Vitrin Sayfasına taşınır.
 


ve daha birçok özellik piyasaya çıkışımızdan sonra yavaş yavaş Kombinova'ya dahil edilecektir. İlerleyen aşamalarda küçük esnaf ve butikleri de Kombinova çatısı altında toplamayı düşünmekteyiz

Kombinova Ücretsiz bir uygulamadır. Kişiler paylaşımlarını özgürce yapabilirler. Uygulama içerisinde Elit Paketler bulunur. Bu paketleri satın alan üyelerin paylaşımları, Kombinova'da daha uzun süre yayında kalır ve rütbeleri daha hızlı atlarlar.  Normal Üye ile Elit Paket almış üye arasındaki ana fark daha uzun süre yayınlanma ve hızlı rütbe atlamadır. Elit Paketler Kombinova'nın başlangıç yolunda finansman ihtiyacını karşılamak için bulunmaktadır. Zamanla marka sponsorlukları devreye girdiğinde Elit Paketler kaldırılacaktır.

Elit PaketlerProfil Görünümü:Kombinova, detaylı bir projedir. Sizlere elimden geldiğince özet ve anlaşılır bir biçimde anlatmaya çalıştım. 


2 yıldır üzerinde çalıştığımız projemizin hayata geçmesi sizlerin elinde. Türkiye'de ve Dünyada görülen Moda Platformu eksikliğini farkettik ve bu konuyu çözmeyi amaç edindik böyle bir proje çıkardık. 2 yıldır da üzerine düşünmekte , uğraşmakta ve yatırım aramaktayız. 


İnternet girişimleri, düşük maliyetli , yönetimi diğer girişimlere göre daha kolay ve daha hızlı sonuç alınabilecek projelerdir. Bu yüzden ortaya koyduğumuz projenin internet projesi olmasına özen gösterdik. Bir makine girişiminin argesi, zorlu , uzun ve maliyeti yüksek bir süreçtir. Kargolaması , yönetimi vesaire. Yemeksepeti gibi bir başarının sırlarından biri de buydu. 


Kombinova'nın potansiyel müşterilerini analiz etmeye ciddi şekilde önem verdik ve araştırdık. Ve hatta sadece bu konuya ait özel dosyamız da bulunmaktadır. Sizlere birkaç örneği fotoğraf olarak atacağım. Bireysel yatırımcı olmak isteyenler olursa diye mail adresimi bırakmak isterim : dogansorgut@gmail.com Desteklerinizi bekliyoruz. Çok Teşekkürler.

Ekip

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
25 TL TOPLANDI
Hedef 20.000 TL
%0
1 DESTEKÇİ
33 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Doğan SORGUT
Sakarya, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.