Komşum Köpeğimi Öldürdü (Kısa Film)

18 yaşına 3 ay kala tek yaşayan akrabası olan annesini kaybeden Mina yetimhaneye gönderilir. Film Mina'nın buradan çıkışı ve kayıp köpeğini arayışı üzerine.

Merhaba benim adım Derin Biricik ve ben bir sinemacıyım... Sinemacıyım iddialı oldu. Filmciyim işte. Şu anda burada olma sebebiniz bir arkadaşınız paylaştığı için veya genel olarak beni tanıdığınız için olabilir.

Durum şu, bir film yapıyorum ve yardımınıza ihtiyacım var. 

Yıllardır çeşitli festivallerde yarışıyor, seçkilere katılıyor ve ödüller alıyorum.  En son kısa filmimi 2017 de çektim. Ve yenisini çekmek için kıvranıyorum. Valla doğum sancısı gibi bir şey.

Ama sonunda kalbimde tutkuyla hissettiğim bir hikaye buldum. Senaryosunu yazdım ve üzerine bir süredir ciddi şekilde çalışıyorum. Artık sanırım bu filmi çekmeye hazırım.

Bu arada Dokuz Eylül Üniversitesi Film Tasarım Yönetmenliği bölümünde eğitim gördüm. Annem bundan da bahsetmemi istedi. (Bu filmi tez olarak verip diplomamı da alacağım o ayrı mevzu)

Bu proje özel bir proje çünkü iki ayaklı. İlk ayağı buradan destek olan veya burayı paylaşan herkes youtube kanalım üstünden bu filmin çekim aşamalarını takip edebilecek. Bu Türkiye de veya dünya da pek örneği olan bir şey değil.

Tüm bu filmin çekim sürecini oyuncu aramadan tutun mekanlara setin kendisinden post prodüksyonuna video günlüğü yani vlog şeklinde kaydedip burada sizi bu sürece dahil edeceğim.

Bu Filmi çekmek için gereken bütçenin bir kısmı bende var ama gerisi için kitlesel fonlama yöntemine başvuruyorum. Yani bir sitede insanlar bu filmin gerçekşemesi için serbestçe maddi destekte bulunabiliyor. Burada hatta çeşitli destekler karşılığında farklı ödüller var. Desteğinizin tamamı bu film için harcanacak. Her şeyi doğru hesapladığımı düşünmeme karşın ola ki herhangi bir miktarda para artarsa o para kedik köpek mamasına harcanacak. Zaten videolardan da takip edersiniz bunu.

Peki ya Filmin konusu ne?

18 yaşına 3 ay kala tek yaşayan akrabası olan annesinin bir cinayete kurban gitmesiyle Mina yetimhaneye gönderilir. Filmimiz Mina’nın buradan çıkışı ile başlıyor. Ancak ne yazık ki Mina toz tutmuş evine döndüğünde köpeğini bulamaz. Biz film boyunca Artık yetişkin ilan edilmiş olan Mina’nın son kalan ailesi olan köpeği aramasını izleriz.

Ve filmin adı: "Komşum Köpeğimi Öldürdü"

Spoiler mı? Bilmem.


Desteğiniz benim için çok önemli. Bu projeye inandığınız için de çok teşekkür ederim.


Ekip

Şehirler

Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
17.000 TL TOPLANDI
Hedef 17.000 TL
%100
67 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Money Başardı
Avatar
Proje Sahibi
Derin Biricik
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.