kuyumcuvitrini.com | Girişimimizi hayata geçirdik, desteğe ihtiyacımız var

Türkiye'nin ilk ve tek kuyumcu & mücevher platformu "kuyumcuvitrini.com" desteğinizi istiyor. Amacımız kuyumcu kuyumcu gezme zahmetini ortadan kaldırmak.

Kısaca Kuyumcu Vitrini;

kuyumcuvitrini.com kuyumcuların ürünlerini internette potansiyel müşterileri ile buluşturan B2C mücevher ve altın platformu. Müşterilerin mücevher almak için kuyumcu kuyumcu gezme zahmetini ortadan kaldırırken, kuyumculara internette büyük markalarla rekabet edebilecekleri bir ortam sağlıyoruz.

 • Platform kuyumculuk sektörünün özellikleri ve ihtiyaçlarına uygun olarak düzenlendi.
 • Mücevher modellerinde daha çok çeşit ve her bütçeye uygun seçenekler sunuyoruz.
 • Kuyumcu vitrinine yüklenen ürünler google'da bulunabilir hale geliyor.
 • Sitemiz yayında ve 17 kuyumcu üyemiz var. (Açık beta testleri sürüyor)
 • Şu anda tüm hizmetlerimizi ücretsiz sunuyoruz.
 • Mobil uygulamamızı çıkarmak üzereyiz.

Tecrübeli, bilgili ve azimli bir ekibimiz var. Kuyumculara profesyonel fotoğraf çekimi ve photoshop ile editleme konularında da destek oluyoruz. 8 ay önce çıktığımız bu yolda işler ciddileşti ve projemizin geleceği için bazı önemli adımlar atmamız gerekiyor. Dolayısıyla maddi desteğinize ihtiyacımız var.

Hangi problemleri çözüyoruz?

Çözdüğümüz problemleri aşağıdaki videolarda eğlenceli bir şekilde size anlatıyoruz:
Yaptığımız iş neden farklı? Neyi değiştiriyoruz?

Kuyumculuk mesleğinin tarihi 6000 yıl öncesine dayanmaktadır. Türkiye ise mücevher sektöründe Dünya'da 2. sırada yer almaktadır. Biz Türkiye'de kuyumculuk mesleğini dijital dünya ile buluşturmayı hedefliyoruz. Müşterilere daha fazla çeşit ve en dürüst fiyatları sunarak altın ve mücevher satışlarını artırmak.

"Vizyonumuz ise, Türkiye'de üretilen mücevherleri yurtdışında da pazarlamak, müşteriyle buluşturmak. Böylece 
Türkiye'yi mücevher alanında Dünya'nın 1 numarası yapmak."

 • Tüm altyapımızı kendi çalışmamız ve öz kaynaklarımızla kurduk. Fikrimizi hayata geçirdik.
 • Tanıtım ve pazarlama çalışmalarımızla üye kuyumcular edindik. Onlarla güçlü ilişkiler kurduk.
 • Ancak henüz ziyaret ettiğimiz 10 kuyumcudan 3'ünün onayını kazanabiliyoruz. Bu sayıyı artırmak için bazı geliştirmeler ve harcamalar yapmamız gerekiyor.
 • Kitlesel fonlamaya başvurmamızın sebebi ihtiyacımız olan bütçeyi hızlı bir şekilde toparlayabilmek. Yatırım süreçleri uzun görüşmeler ve sözleşme aşamalarından dolayı çok zaman almaktadır. 
İnternetteki mücevher modellerinde ve fiyatlarında çeşitliliği arttırarak her bütçeye uygun yüzlerce çeşidi müşterilerle buluşturuyoruz. İnternetteki rekabeti adilleştirerek tüm kuyumcuları e-ticaret yapabilecekleri bir ortamı sunuyoruz.


İhtiyacımız olan bütçe;

Önümüzdeki giderlerin detayları aşağıdaki gibidir:

 1. 2.500 TL - Şirket Kuruluş Giderleri Fikrimizi şirketleştirmek istiyoruz. Uygulamamızı “Kuyumcu Vitrini” adı ile yayınlayabilmemiz için Limited Şirketi kurmuş olmamız gerekiyor. Hesapladığımız tutar noter, İstanbul Ticaret Odası ve mali müşavir giderlerini kapsamaktadır
 2. 600$ - Mobile App Giderleri Mobil uygulamamız ile ilgili çalışmalara başladık. Ancak bazı lisanslı yazılımlara ihtiyacımız var. Ayrıca uygulamamızı Appstore’a yüklemek için 100$ geliştirici üyelik ücreti ödememiz gerekiyor.
 3. 500$ - SEO Yazılımları ve Backlink Giderleri Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için yapmamız gereken önemli optimizasyonlar var. Bu süreçte bazı yazılımlara ihtiyacımız var. Ayrıca sitemizi arama motorlarında bilinir kılmak için backlink adı verilen tanıtım çalışmaları yapmamız gerekiyor.
 4. 350$ - 1 Yıllık Server Ücreti Web serverımızın ücretini her ay kendi aramızda para toplayarak ödüyoruz. Ancak yıllık bir server planı satın almamız muhtemel kesinti risklerini önleyecektir.
 5. 2.000 TL - Ipad Air Kuyumcu ziyaretlerimize laptoplarımızla gidiyoruz ancak bir tablet ile gitmenin daha şık ve pratik olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle 1 tane tablete ihtiyacımız var.
 6. 3.000 TL - Saha Operasyonları Giderleri Haftaiçi vaktimizin çoğunu kuyumcu ziyaretlerine ayırıyoruz. Kapalıçarşı ve kuyumcukent bölgelerini sıklıkla ziyaret ediyoruz. Bu nedenle ulaşım ve yemek giderlerimiz ortaya çıkmakta. Yaz boyunca 3 kişinin bu giderleri için 3.000 TL bir bütçeye ihtiyacımız var.
 7. 3.000 TL - Sosyal Medya Giderleri Sosyal mecralarda güçlü bir varlık oluşturmamız çok önemli! Organik bir büyüme için küçük bütçelerle etkili reklam çalışmaları yapmamız şart. Üye olan kuyumcuların sosyal medya reklamları konusunda bizden beklentileri yüksek. Bu nedenle etkili bir reklam çalışması hem büyümemizi hem de kuyumcu üyelerimizle olan etkileşimimizi artıracaktır. 3 ay boyunca sosyal medya reklamlarına günlük 30 TL bütçe ayırmak istiyoruz.

Toplam 19.200 TL*

*1$ = 6 TL olarak baz aldık.

Başka nasıl destek olunabilir?

Proje sayfamızı çevrenizle paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamızı sağlayabilirsiniz. 

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
0 TL TOPLANDI
Hedef 19.200 TL
%0
0 DESTEKÇİ
35 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Musa Tuğrul Akbaş
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.