London is Calling Me

Bir süredir heyecanla beklediğim Londra eğitimimden kabul almam üzerine oluşturulmuş fon platformu ile desteklerinizi bekliyorum.

Herkese merhabalar,

Ben Melda Tuzluca, İstanbul’da yaşıyorum. Kendimden bahsedecek olursam; liseyi bitirdikten sonra Müjdat Gezen Sanat Okulu Konservatuvar/ Tiyatro bölümünden mezun oldum. Ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi/ Performans Sanatları bölümünden mezun oldum. Bu süreç boyunca çocuk tiyatrosu, dans tiyatrosu, metinli tiyatro, doğaçlama tiyatro gibi bir çok oluşumun içerisinde bulundum. Şu an  bu platformda sizlere ulaşmaya çalışmamın sebebi ise uzun zamandır aradığım, gerçekten içerisinde bulumak istediğim ve beni çok heyecanlandıran bir yüksek lisans programından kabul almış olmam. Bu program Londra’da, Avrupa’nın  çağdaş sanat ve disiplinleri üzerine en iyi eğitimini veren üniversitelerinden biri Goldsmiths University of London’da, MA Performance & Culture: Interdisciplinary Perspectives adında bir program. İçeriğinden biraz bahsedecek olursam çağdaş sanatın, tiyatronun, dansın, ritüellerin, sokak performanslarının, sosyolojik, politik ve psikolojik boyutlarını da ele alarak kültürler ve farklı dinamikleriyle nasıl iç içe olduğu, yaratım ve dönüşüm sürecindeki etkileri, farklı disiplinlerin bir araya gelerek nasıl performansın bir çok formuna dönüştüğünü pratik ve teorik olarak işleyen bir bölüm. İnanıyorum ki hayalimdeki akademik ve sanatsal kariyerim için büyük bir adım ve gelişim olacak. Gönül isterdi ki kendi ülkemde böyle bir bölümde ve üniversite de yer alabilmek. Aşağıda bölümün linkini paylaşıyorum. Bölümün içeriği hakkında daha detaylı bir bilgiye ulaşmak isterseniz göz atabilirsiniz. Ayrıca ''fees, funding & scholarships'' kısmından da bölüm ücreti ve burslar ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak mümkün. Kısaca özetlemem gerekirse; Uluslararası öğrenciler için bölümün ücreti; £16570  (93,857 TL) . Ve okul tarafından 2000 (14,301 TL) Sterlin burs aldım. Onu da aşağıya ekliyorum. Kabulümün gelmesiyle birlikte hazırlıklarıma başladım fakat bir çoğunuzun tahmin edebileceği gibi Londra’da yaşam ve üniversiteler çok pahalı. Bu da benim karşıma maddi bir engel çıkartıyor. Tüm bu süreçte hem okulun bana vermiş olduğu burs, hem kendi birikimimle okul ücretinin sadece bir kısmını karşılayabiliyorum. 

O yüzden bu platform üzerinden sizlere ulaşmak ve hayalime ortak olmanız için bir çağrıda bulunmak istedim. Eğer bana destek olabilirseniz size minnettar olurum 

Bölümün internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz: https://www.gold.ac.uk/pg/ma-performance-culture/


Hello everyone,

 I am  Melda Tuzluca from  Istanbul/ Turkey. After high school, I graduated from the Conservatory/Theater Department of Müjdat Gezen Art School. Then I graduated from Istanbul Bilgi University /Performing Arts Department. Of course, during this period, I have been in many formations such as children's theater, dance theater, text theater and improvised theater. The reason I am trying to reach out to you on this platform is that I have been accepted by a postgraduate program that I have been looking for a long time, which I am really excited about. This program is in one of the best Universities in Europe to provide the best education in Contemporary Art and disciplines; Goldsmiths University of London, and it is called “MA Performance & Culture: Interdisciplinary Perspectives.” Its contents include contemporary art, theater, dance, rituals, street performances, taking into account the sociological, political and psychological dimensions of cultures and different dynamics in the process of creation and transformation effects, practical and theoretical section on how different disciplines come together and transform into many forms of performance. I believe that it will be a big step and development for my academic and artistic career. I would have liked to be in such a department and university in my own country. I'm sharing the link below If you want to know more detailed information about the content of the department. In addition; detailed information about the department, fees, and scholarships can be obtained from the ''fees, funding & scholarships'' section.  I can briefly summarize; Department's fee for an international student is £ 16,570. And I got a £ 2,000 scholarship from the university. I'm putting all it down. 

With my arrival, I started my preparations, but as many of you can imagine, the tuition fees and living expenses in London are very expensive. This creates an obstacle for me. In this process, both the scholarship that the school has given me and my own savings only cover a part of the tuition fee. So I wanted to reach you through this platform and make a call for you to be my partner. 

I would appreciate it if you could support me.


NOTE: Dear friends, this platform; it is a secure platform for people like me to fund their campaigns. Unfortunately, if you want to help me, the language of the website is Turkish, so it may be a bit difficult. but I believe you can do it and support me. If you need help you can email. 

Link of the department: https://www.gold.ac.uk/pg/ma-performance-culture/

Ekip

Proje takımı henüz video eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
1.350 TL TOPLANDI
Hedef 40.000 TL
%3
8 DESTEKÇİ
16 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Melda Tuzluca
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.