LookAtMe... The Genius Cameraman

Kamera önünde serbestçe hareket etmenizi sağlayan robotik sistem.
 

 

 Kadraj içinde kalmak, zamanın başından beri büyük bir problem. Şimdi ise o sizi kadrajın içinde tutmaya çalışıyor. LookAtMe. Sizi takip ederek kamera önünde serbestçe hareket etmenizi sağlayan sistem. 
 
 LookAtMe'nin şu anki yüzüne Resmi Stand Arabirimi V0.5.9 deniyor. Ve alt yapısını oluşturan T_System yazılımı MIT lisansı altında github'da mevcuttur.

 


LookAtMe 

  

 Dünyanın ilk yüz tanıma ve takip özellikli akıllı yardımcı kamera sistemi.                                                                                                                                            

 LookAtMe sahip olduğu gömülü yazılımıyla sizi tanıyor ve yüzünüzü takip ediyor. Böylece yayın yaparken kendinizi kameraya göre koşullandırmak zorunda kalmıyorsunuz. Hareket kolları sayesinde 5-eksenli stabil bir takip hareketi sağlamakta ve belirlediğiniz senaryayo göre slider ve dolly işlevi görebilmekte.

 LookAtMe app sayesinde cihaz üzerindeki bütün kontrolleri yapabilmektesiz.Yüz Bulma ve Takibi

 LookAtMe’yi çalıştırdığınız andan itibaren çevresini taramaya başlayarak yüzünüzü aramaya koyulur. Yüzünüzü bulduktan sonra 5-eksenli hareket kolu sayesinde senkronize hareket ederek sizi kadrajın içinde tutmaya çalışır. 

 

 LookAtMe’yi sadece kendi yüzünüz için ayarlayabileceğiniz gibi herhangi bir insan için yahut belirlediğiniz birkaç kişi için de ayarlayabilirsiniz. 

 

 Hareket senaryoları belirleyerek farklı etkiler yaratabileceğiniz yumaşak kamera geçişleri ile takip etmesini sağlayabilir, çekimlerinize farklı tatlar katabilirsiniz.

 

Yüz Tanıma

  

 LookAtMe app’i kullanarak takip etmesini istediğiniz kişinin yüzünün fotoğrafını çekebilir ve LookAtMe’ye kaydedebilirsiniz. Böylece LookAtMe’nin sadece kaydettiğiniz kişiyi tanıyarak takip etmesini sağlayabilirsiniz.


Senaryo Belirleme

  

 Senaryolar, çekim yaparken LookAtMe’nin kameraya sağlayacağı hareket yörüngeleridir. Kameranın dolly ya da slider gibi hareket ettirilmesine yararlar. İstediğiniz şekilde özelleştirebileceğiniz bu çekim sırası senaryolarını kullanarak LookAtMe cihazınızın sizi takip ederken harkulade perspektifler yakalamasını sağlayabilirsiniz.


LookAtMe app  

  

 

      

 LookAtMe’nin mobil kontrol uygulaması. Uygulamanızı kullanarak LookAtMe cihazınıza bağlandıktan sonra çekim ayarlamalarınızı yapabilir, takip etmesini istediğiniz kişileri belirleyebilir, yaptığınız çekimleri izleyebilir ya da telefonunuza kaydedebilir ve daha birçok özelliği kullanarak LookAtMe cihazınızı kontrol edebilirsiniz.  

 

 Uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra ekrandaki yazı alanına cihazınızla birlikte eşsiz  olarak gelen kimlik numarasını girerek bağlantıyı gerçekleştirebilirsiniz. İlk bağlanışınızda LookAtMe cihazınız sizin için bir Wi-Fi oluşturacaktır. Cihazınızla bağlantıyı gerçekleştirebilmek için bu Wi-Fi ağına bağlanmanız gerekmektedir.Güncellemeler


 

 LookAtMe app’i kullanarak Cihazınızın kendi yazılımını otomatik olarak güncellemesine izin verebilir ya da el ile sağlayabilirsiniz.                                                                                                  


 

Cihaz Kimliği


 

 LookAtMe’ye bağlantı sağlayabilmek için cihazınızla birlikte gelen eşsiz kimlik kodunu LookAtMe app’in içinde kullanmanız gerekmektedir. Ancak eğer sürekli bu kodu kullanarak bağlanmak istemiyorsanız cihazınıza kendi belirlediğiniz bir isim verebilirsiniz. Bundan sonra cihazınıza bağlanmak için eşsiz kimlik kodu yerine belirlediğiniz o adı kullanmanız yeterli olacaktır.


 

Dil desteği


 

 LookAtMe app’in Almanca, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Korece ve Türkçe olmak üzere 7 adet dil desteği bulunmaktadır. Sizin için uygun olan hangisiyse onu seçebilirsiniz.


 

Yardım 


 

 LookAtMe app’in yardım sekmesine tıklayarak kullanırken sorun yaşadığınız nokta ile ilgili destek alabilirsiniz.Projenin zaman çizelgesi:  

Takımımız:


 

 

bizimle iletişime geçin.


 Şuan da geliştirdiğimiz versiyon 0.7 versiyonu ve bunun donanım maliyetlerini karşılayabilmek için finansmana ihtiyacımız bulunmakta. 

 Yapmış olduğumuz nümerik işlemleri gerçekleştiren bir kredi kartı boyutunda (tek kart bilgisayar/SBC) bir bilgisayarımız var ve bu bilgisayarı biraz daha yüksek performanslı bir başkasıyla değiştirmek istiyoruz.

 Bunun yanında yaptığımız tasarımları hayata geçirebilmek için sarf hammadde ve 3 boyutlu prototipleme cihazına ihtiyacımız var.

 Bize sağlayacağınız finansman bu alanlardaki eksiklerin giderilmesinde kullanılacak ve belki de şuandaki en güzel nokta da LookAtMe stand versiyon 0.5.9'u alıp prototipimizi deneyimleme fırsatı elde ederek  yaptığınız desteklerle ileriki zamanda piyasaya çıkartacağımız dengeli ve yüksek performanslı versiyon 1.0'ı elde edebilmek için yapmanız gereken şeyin sadece elinizdeki cihazı bize geri göndermek olması!

Versiyon 0.5.9'u bize geri gönderdiğiniz an piyasa sürülmüş olan versiyon 1.0'ı başka hiçbir gerekliliğe ihtiyaç duymadan size göndereceğiz. Yani aslında versiyon 1.0'ı alıyorsunuz ;-) .

 Teşekkürler paketini satın alarak verdiğiniz desteklerde de destekçimiz olarak instagram sayfamızda isminizi duyuracağız. Instagram İsmimiz, @lookatme_gc.


Bir başka şekilde destek olmak isterseniz de lütfen projemizi dostlarınızla paylaşmayı unutmayın..

Şehirler

İstanbul

Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Avatar
Cem Baybars GÜÇLÜ
27.12.2019
YENİ ÖZELLİK! BULUT DEPOLAMA SENKRONİZASYONU!

Mobil Uygulamanın Ekran Görüntüsü
         Mobil Uygulamanın Ekran Görüntüsü

27/12/2019 Tarihi itibariyle Dropbox hesabınızın 3. parti yazılım erişim anahtarını kullanarak LookAtMe ile çektiğiniz video ve fotoğraflarınızı Dropbox bulutuna yükleyebilir, dilediğiniz an dilediğiniz yerden onlara erişebilirsiniz :)

Güle güle kullanın! 
Avatar
Cem Baybars GÜÇLÜ
20.12.2019
CANLI YAYIN!


           Mobil Uygulama Ekranının Görüntüsü20/12/2019 11:40 tarihi itibariyle, Telefon uygulamasını kullanarak Facebook, YouTube, Periscope ve Twitch dahil 8 farklı website üzerinden canlı video yayını gerçekleştirebilme özelliği yayınlanmıştır.

İyi deneyimlemeler!! :-)Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Sayime Çelik

15.1.2020

50
Avatar
Gizli Fongogocu

16.12.2019

5
Avatar
Harika Güçlü

14.12.2019

5
Avatar
Ethem Ersöz

14.12.2019

50
Avatar
Gizli Fongogocu

13.12.2019

20
Avatar
ışık yüksel

13.12.2019

20
Avatar
Fadıl Güçlü

13.12.2019

100
Avatar
Gizli Fongogocu

12.12.2019

5
Avatar
Ebru Elmas Gürses

12.12.2019

5
Avatar
20
Avatar
Sedat Çarpıkoğlu

11.12.2019

5
Avatar
Emre Koçak

11.12.2019

10
Avatar
Metin Yılmaz

11.12.2019

20
Avatar
Sevgi Ün

10.12.2019

10
Avatar
Gizli Fongogocu

10.12.2019

10
335 ₺ TOPLANDI
Hedef 15.000 ₺
%2
15 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
10 Aralık 2019 - 08 Şubat 2020
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
İstanbul , Türkiye
ÖDÜLLER
5 ₺
Küçük Teşekkürler Paketi
Açık kaynaklı geliştirdğin ve ülkemize böyle bir girişim kazandırdığın için teşekkür ederim ancak gönlümden bu kadar kopabiliyor paketi.
11 adet alındı.  (Toplam : 1000)
Tahmini Gönderim Tarihi:
08 Şubat 2020
20 ₺
Teşekkürler Paketi
Tamamen açık-kaynak kodlu ve herkes tarafından geliştirilebilir şekilde geliştirdiğiniz için teşekkür eder, Ülkemize döviz girişine katkı sağlayacak şekilde markalaşabilmeniz dileklerim sunarım paketi.
4 adet alındı.  (Toplam : 1000)
Tahmini Gönderim Tarihi:
08 Şubat 2020
50 ₺
Büyük Teşekkürler Paketi
Tamamen açık-kaynak kodlu ve herkes tarafından geliştirilebilir şekilde geliştirdiğiniz için teşekkür eder, Ülkemize döviz girişine katkı sağlayacak şekilde markalaşabilmenizi dilerim ve cebim büyük ;-) paketi
0 adet alındı.  (Toplam : 300)
Tahmini Gönderim Tarihi:
08 Şubat 2020
50 ₺
Iphone'umla Kullanmak İstiyorum Paketi
LookAtMe'yi Iphone telefonumu kullanarak kontrol etmek için gereken geliştirmeleri yapılmasını talep ediyorum paketi. Fonlama başarıyla sonuçlandığı takdirde Iphone ile kontrol özelliği eklenecektir.
4 adet alındı.  (Toplam : 50)
Tahmini Gönderim Tarihi:
08 Şubat 2020
250 ₺
Versiyon 0.5.9 Gövde Paketi
Versiyon 0.5.9'un 3 boyutlu yazıcı kullanılarak üretilmiş tüm parçaları(elektronik aksan hariç her parça)
0 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
18 Şubat 2020
1.990 ₺
Demonte Versiyon 0.5.9 Paketi
LookAtMe dengeli ve seri üretim versiyonu versiyon 1.0 piyasaya çıktığı zaman, almış olduğunuz bu demonte prototipin 1.0'ın demonte haliyle koşulsuz değişimini sağlamak şartıyla stand versiyon 0.5.9'dan 1 adet.
0 adet alındı.  (Toplam : 5)
Tahmini Gönderim Tarihi:
18 Şubat 2020
2.300 ₺
Versiyon 0.5.9 Paketi
LookAtMe dengeli ve seri üretim versiyonu versiyon 1.0 piyasaya çıktığı zaman, almış olduğunuz bu prototip ile koşulsuz değişim sağlamak şartıyla stand versiyon 0.5.9'dan 1 adet.
0 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
28 Şubat 2020
DESTEKLE