Marka Kadınlar

Marka Kadınlar, yaratıcı kadınların birbirlerine de destek olmasını da hedefleyen ve yaratımlarını dünyaya tanıtmak amacıyla kurulmuş tek kadın network'udur.

Hayatımda her alanda olduğu gibi, bu yola da “Her uzun yol ilk adımla başlar” diyerek çıktım.
Bendeniz Yeşim Kaya. 20 yıl, sanayici ve iş kadını olarak neo kapitalist bir dünyada “Hümanizm” ile yaşamaya çalışmış, destek almadan işini geliştirmiş ve çok ağır süreçler yaşamış bir kadınım. İş hayatında birçok farklı mobing ile karşılaşmış olduğum için, sadece kadınlara yönelik bir sistem oluşturarak maksimum düzeyde destek, minimum düzeyde mobing olmasına yönelik çalıştım.
Yaşadığım zor tecrübe ve deneyimlerim sonrası, Hayatımı, “Sağlıklı Yaşam” ve “Kadınlara Destek” olmaya adadım.  Üreten kadınları bir çatı altında toplamak, üretimlerini çeşitlendirmek, birbirlerine her konuda destek olmalarını sağlamak ilk amacımdı. Toplumdaki fırsat eşitsizliği ve ayrımcılıkta bağımsız herkesin bir olduğu Homojen bir yapı oluşturmayı hedefleyerek hareket ettim. 


Ardından “Markalaşma “adımlarında gereklilikleri, topluluğun sinerjisi ile bir araya getirmek için bu hayalin ortağı olacak “Hayal Ortaklarımı” bularak işe başladım. Şimdi ailemizi büyütmek için, Hep birlikte “ Hayal Ortakları” arıyoruz. 


Bu süreçte ilk olarak,  Holistik Yaşam ve Gastronomi Derneğini kurdum ve Kadından Kadına Destek Platformunu oluşturdum.
Sonrasında, ekipte yer alan farklı sektörlerden kadınlar ile birlikte, farklı şehirlerde temsilcilikler, eğitimler, organizasyonlar yapılmasını sağladık.
Tüm kadınların tanıtım ve satış yapacağı ve ardından eğitimlerle destekleyebileceğimiz bir site yaratmaya karar verdik.
Tüm kadınların bir arada olduğu, onlara hizmet vermek, ürün satmak isteyenlerin avantajlar sağladığı, eğitimcilerin, alım yapmak isteyen birey ve firmaların bir araya geldiği bir ortam alan yaratmak istedik.
Bu proje bizim için çok önemliydi, bütün kadınları aynı çatının altına toplamak ve farklı alanlarda avantajlar sağlamak birinci amacımız. İkincisi ve en önemsediğimiz, imkânı olmayan, kırsalda yaşayan kadınları üretim yapar hale getirmek. Bunun için gerekli ayni, nakti ve eğitim yardımları yapmak. Tasarım ekipleri oluşturarak, üretilecek ürünlerin eğitimini ve malzemesini sağlayarak çalışma alanları yaratmak. Büyük markalarla ortaklık kurarak bu platformun ürünlerinin satışını sağlamak. Kısaca fırsat eşitliği yaratmak. 


Her ay bize başvuran tüm kadınları, dijital platformda toplu olarak eğitmek ürünlerini hiçbir koşul ve şart olmaksızın alıp satmak ve tanıtmak ve imkânı el vermeyen kadınları da ekonomiye katmak. Ayrıca tüm kadınlara bu sinerjiden doğan indirimler alarak maliyetlerini azaltmak. Marka Kadınları, TV programları ile kadınlarımızı topluma tanıtmak. Her ay en az 100 kadını ekonomiye kazandırmak. Her ay en az 3 markamızı ihracat yapabilir hale getirmek ve desteklemek. Toplumsal sorun ve sıkıntılar için mali ve hukuki destek vermeyi amaçlıyoruz.
Yine bu süreçte 81 ilde temsilcilikler oluşturarak daha fazla kadına ulaşmayı hedefliyoruz.
Bu çatının teknik gerekleri, web sitesi, telefon uygulamaları için gerekli yazılım, eğitim videolarının çekilmesi, server, call center desteği vb. gibi çok çeşitli ihtiyaçlarını karşılamamız için desteklerinizi bekliyoruz. Her sektörden kadını desteklemek amacıyla kurulan bu birlik tam manasıyla dev bir kadın kooperatifi olma yolunda ilerliyor. Uluslararası pazarda söz sahibi olabilmek için çalışmalarımız devam ediyor. Sizlerle çok daha hızlı yol almayı umut ediyoruz.


Gelecek olan destekler karşılığı sunduğun ödüller neler?
1. Wellness Bakım Paketi - Özel Beslenme
Kişiye özel beslenme Programı (Diyetisyen Ebru Piroglu ve Şef Yeşim Kaya Eşliğinde) Gençleştirici Cilt Bakımı Anti -Aging Bakım ve Gold Mask

2. Şef Yeşim Kaya'da Mutfak Sırları Eğitimi
İtalyan ve Fransız mutfağının sırları

3. Tasarım Ürünler
Üretici kadınlarımız tarafından hazırlanmış 3 adet sürpriz tasarım ürün

4. Bolluk Bereket Meditasyonu
21 gün süren bolluk bereket meditasyonu

5. Marbling Bodrum Losyon Mum
Sürülebilir Losyon Mum. Kimyasal içermeyen hammadde kullanılarak hazırlanan mumlar, yandıkça eriyen kısmıyla kendinize masaj yapabilirsiniz.

6. Zumba Eğitimi
Zumba Eğitmenimiz tarafından hazırlanmış zumba eğitim videoları

7. Siz de tasarımcı olabilirsiniz
Ece Aymer'den Craft House'dan seçtiğiniz bir eğitim

8. ExtraLife MD 6 Haftalık Değişim Programı
6 hafta devam eden 30 zoom dersi ve kişiye özel beslenme programı. Piyasa değeri 1450 TL.

9. ExtraLifeMD Eğitim Worksopu
Ruh Beden Zihin dengesini anlatan her ay verilen çeşitli workshoplardan birine ücretsiz katılım hakkı
Aylık olarak düzenli toplayacağımız desteği ve nerelere harcandığını detaylı olarak sizlerle web sitemizden paylaşacağız. Dileyen herkesi bizimle yol almak için ekibimize dahil olmaya çağırıyoruz. Topluma faydalı ve gelişmeye açık bu platformda herkese ihtiyacımız var. 

FARKIMIZ
Bu tarz farklı projelere mutlaka rastladınız. Bizim farkımız, sektör ve statü gözetmeksizin, hiçbir konuya bağımlı kalmadan tüm kadınları her anlamda bir araya getirmek ve heterojen yapıdan homojen bir yapıya ulaşmak için her anlamda birlikte hareket etmeyi sağlamak. Eğitim bunların başında geliyor. Ulaşılamaz kaynakları herkes için ulaşılır hale getirmek, devamlı surette farklı iş birlikleri kurmak ve bunu bütün kadınların kullanımına sunmak. Gerçek bir Kadın Networkü olarak hareket etmek. Ülkemizde bunu başardığımızda, tüm dünya kadınlarına kucak açmak ise ikinci aşamamız. 


Proje kapsamında, ekonominin ve hayatın getirilerine göre kurulan eğitim, tasarım, araştırma, basın vb. gibi komitelerimiz yardımı ile günceli takip ederek projemize katılan tüm kadınlarımızı hızla yönlendirebileceğimizi düşünüyoruz. Farkı kurum, kuruluş, dernek ve vakıflarla ortak çalışmalar yaparak birlikteliğimizin sinerjisini farklı projelere yansıtmayı ve destek olmayı hedefliyoruz.  
Hayatın her alanındaki tüm gereklilikleri sağlayabilecek, her kadının , her konuda danışabileceği kendini yalnız ve çaresi hissetmeyeceği, gelişmek istediğinde her tür desteği alabileceği , daha sonraki adımda ekonomik özgürlüğünü alabileceği ve isterse eğitim alarak kendini geliştirebileceği ve tamamen hayatını pozitif yönde değiştirmesini sağlayacak her şeyin içinde olduğu bir yapının temelini attık.
Yaptığımız organizasyonlar ve eğitimlerle, binlerce kadının tanıtımına katkıda bulunduk, markalaşmasını sağladık, üretim gücü olmayanlara destek verdik. Ancak bu aşamada, uluslararası kuruluşlarla ortak çalışmalar yaparak, mikro krediler, eğitim desteği, satış ve pazarlama destekleri ile bambaşka uluslararası bir boyuta ulaşmayı hedefliyoruz. BİZE DESTEK OLABİLİRSİNİZ

Bize her şekilde destek olabilirsiniz. Öncelikle fikirleriniz, kendi konunuz ile ilgili her tür desteğiniz bizim için çok önemli. Avukat olarak hukuki destek, programcı olarak yazılım, şirket sahibi olarak asistan desteği, Dernek olarak farklı projelerde Marka Kadınlara destek verebilirsiniz. Biz biliyoruz ki birlikte başarabiliriz.
Hiçbir şey yapabilecek durumda olabilirsiniz. O zaman lütfen bu projeyi herkesin duymasını sağlayın ve paylaşın. Sosyal medyada hesaplarınızda, whatsapp gruplarınızda, sohbetlerinizde… Aklımıza gelen gelmeyen her yerde…isteyebilirsin.

Şehirler

Rize
Şırnak
Iğdır
Düzce
İstanbul
Bayburt
Ankara
Çankırı
Muğla
Bingöl
Denizli
Ağrı
Aydın
Zonguldak
Tunceli
Amasya
Hakkari
Tekirdağ
Artvin
Isparta
Kırşehir
Burdur
Kırklareli
Gaziantep
Diyarbakır
Kocaeli
Kütahya
Yalova
Sinop
Giresun
Adana
Antalya
Uşak
Bilecik
Trabzon
Çanakkale
Osmaniye
K.Maraş
Erzurum
Tokat
Kars
Muş
Hatay
Balıkesir
Diğer
Sivas
Ordu
Bolu
Gümüşhane
Bitlis
Siirt
Afyon
Kilis
Karaman
Ardahan
Batman
Eskişehir
Yozgat
Manisa
Edirne
İzmir
Adıyaman
Kayseri
Kırıkkale
Şanlıurfa
Kastamonu
Bartın
Malatya
Konya
Bursa
Sakarya
Samsun
Elazığ
Van
Mersin
Nevşehir
Çorum
Erzincan
Mardin
Aksaray
Karabük
Niğde
Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
115
Avatar
Nuray ⁰zyurt

25.9.2020

115
Avatar
Gizli Fongogocu

24.9.2020

165
395 ₺ TOPLANDI
Hedef 32.000 ₺
%1
3 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
24 Eylül 2020 - 23 Kasım 2020
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Ankara , Türkiye
ÖDÜLLER
100 ₺
Aylık düzenlenen workshop ücretsiz katılım
Her düzenlenen workshoplardan birine ücretsiz katılım hakkı
3 adet alındı.  (Toplam : 1)
Tahmini Gönderim Tarihi:
08 Aralık 2020
250 ₺
Bolluk Bereket Meditasyonu
21 gün süren bolluk bereket meditasyonu
0 adet alındı.  (Toplam : 1)
Tahmini Gönderim Tarihi:
23 Aralık 2020
300 ₺
ExtraLifeMD Eğitim Worksopu
Ruh Beden Zihin dengesini anlatan her ay verilen çeşitli workshoplardan birine ücretsiz katılım hakkı
0 adet alındı.  (Toplam : 1)
Tahmini Gönderim Tarihi:
30 Kasım 2020
500 ₺
Tasarım Ürünler
Üretici kadınlarımız tarafından hazırlanmış 3 adet sürpriz tasarım ürün
0 adet alındı.  (Toplam : 3)
Tahmini Gönderim Tarihi:
03 Aralık 2020
650 ₺
Şef Yeşim Kaya'da Mutfak Sırları Eğitimi
İtalyan ve Fransız mutfağının sırları
0 adet alındı.  (Toplam : 3)
Tahmini Gönderim Tarihi:
03 Aralık 2020
750 ₺
Zumba Eğitimi
Zumba Eğitmenimiz tarafından hazırlanmış zumba eğitim videoları
0 adet alındı.  (Toplam : 1)
Tahmini Gönderim Tarihi:
24 Kasım 2020
800 ₺
Siz de tasarımcı olabilirsiniz
Ece Aymer'den Craft House'dan seçtiğiniz bir eğitim
0 adet alındı.  (Toplam : 1)
Tahmini Gönderim Tarihi:
28 Kasım 2020
1.000 ₺
ExtraLife MD 6 Haftalık Değişim Programı
6 hafta devam eden 30 zoom dersi ve kişiye özel beslenme programı. Piyasa değeri 1450 TL.
0 adet alındı.  (Toplam : 3)
Tahmini Gönderim Tarihi:
23 Aralık 2020
5.000 ₺
Wellness Bakım Paketi - Özel Beslenme
Kişiye özel beslenme Programı (Diyetisyen Ebru Piroglu ve Şef Yeşim Kaya Eşliğinde) Gençleştirici Cilt Bakımı Anti -Aging Bakım ve Gold Mask
0 adet alındı.  (Toplam : 1)
Tahmini Gönderim Tarihi:
24 Kasım 2020
DESTEKLE