Mobil Oyun Projemizi Yapmak İçin Sizlere İhtiyacımız Var

Kendi oyunumuzu geliştirerek Türkiyenin de bu sektörde ilermesini hedefliyoruz.Zor bir süreç ve yolun başındayız.Fikirlerimizle başaracagımıza inanıyoruz.
Merhaba ismim Savaş İstanbul Gelişim Üniversitesi tasarım ve animasyon bölümü öğrencisiyim

Model ve animasyon üzerine ilgi duyduğum için bu bölümü seçtim.Yaklaşık 5 ay önce bir ekip kurduk ve fikirler ortaya attık.Neden bir mobil oyun geliştirmiyoruz diye düşündük.Günümüze baktığımızda film sektöründen bile daha fazla bütçeyle yapılan oyunlar ve yatırımlar oldugunu gördüm." Red Dead Redemption 2" oyununu örnek verebilirim.Tabi bu oyun stüdyolarının yüzlerce çalışanı ve sermayesi olduğunu düşünürsek ve geçmişte elde ettiği başarılar sayesinde dünya çapında bilinen GTA serisini yaratan ekip olduğunu hesaba katınca gayet normal.

Biz daha yolun başında olduğumuz için bu kadar büyük bir şey yapmamız imkansız.En azından Okul masraflarımızı çıkaracak bir mobil oyun ile başlamayı düşündük.Tabiki ileride başarı elde ettikçe kendimizi geliştirmeyi ve hedeflerimizi büyütmeyi düşünüyoruz.

Başlangıç olarak model ve çevre tasarımlarına öncelik verdik.Daha sonra animasyonu yapacagız ardından diğer ekip kodlama kısmı ile ilgilenecek.Ekipteki arkadaşlarımdan biraz farklı durumdayım.Ufak işleri yapabiliyorum fakat büyük ve profesyonel işler yapmak istediğimde bilgisayarım yetersiz kalıyor.Yaptığım modele efekt eklemeye çalıştıgımda bilgisayar çalışmayı durduruyor.
Proje başlıgında gördüğünüz  robotu ben yaptım fakat bilgisayar sorun çıkardığından arkadaşım render almıştı.Rendersiz hali aşagıdaki gibidir.
Renderi bilmeyenler için kısaca özetliyim.Bir ürünün ortaya cikarilmasi icin gereken son aşama diyebiliriz.Yapılan 3d grafiğin detayına  ve bilgisayarın özelliklerine göre süresi değişir. Kalitesi büyük ölçüde artar.

Kısaca özet geçecek olursam oyun yapma projemizde bilgisayarımdan dolayı işler yavaş gelişiyor ve istediğim sonucu vermiyor.Doğal olarak bu ekibime de yansıyor.10 yıllık bir laptop kullanıyorum.Gelecekte mesleğim olacak bu bölümde başarılı olabilmem için yeni bilgisayara ihtiyacım var.Türkiye de dolar yüksek olduğundan almam çok zor.Bağışlarınızla bu süreci hızlandırmamda yardım ederseniz çok sevinirim.

Ekip

Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
0 TL TOPLANDI
Hedef 5.600 TL
%0
0 DESTEKÇİ
49 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Savaş Kekeç
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.