Mut'lu Olmayı Bekleyen Kitaplar

Mersin Mut Dereköyü'ne Resmi Halk Kütüphanesi Kuruyoruz!""

Mersin Mut Dereköyü'ne Resmi Halk Kütüphanesi Kuruyoruz! 

Biz Yücel Kültür Vakfı Gönüllüleri olarak Mersin Mut ilçesi Dereköyü'ne Resmi Halk Kütüphanesi kuruyoruz. Mayıs ayında Dereköylü bir gencin bizimle iletişime geçmesi üzerine köydeki gençlerin yeterli sosyalleşme olanağı olmadığından haberdar olduk. Köyde kullanılmayan ve kütüphane haline gelmeye uygun bir bina var. Ne yazık ki maddi olanakları el vermediği için bina boş durumda. Biz de gençlerin sosyalleşebileceği ve civar köylerle kültür alışverişinde bulunabileceği, her yaş grubuna uygun bir kütüphane kurmaya talip olduk.

 Hali hazırda yürüttüğümüz kitap kampanyamızda 2000'den fazla kitap biriktirdik.Ülkenin her yerinden kitapsever bağışçılar kampanyamıza destek oldu. Hedefimiz olan 3000 sayısına ulaşmak üzereyiz. Şu an önümüzdeki en önemli ihtiyaç kitap rafları. 

Kütüphaneye 2.5 metre yüksekliğinde 1.5 metre genişliğinde altı katlı, toplamda 7 tane raf yaptırmak istiyoruz. Kütüphane rafları için sizlerin desteğini bekliyoruz.

 Yaptıracağımız raflar toplamda 10.000 lira tutuyor. Bağışlarınız sayesinde bu miktarı toplayıp rafları bir an önce yaptırmak istiyoruz.
 

Türkiye'de köylerde kütüphane sayısı çok az ve şehirlere mesafeler çok uzak olduğu için halkın kültürel faaliyetlere ve kitaplara ulaşımı çok zor. Bu sebeple aktivite bulmakta zorlanan gençler zararlı faaliyetlere daha çok eğilim gösteriyor. Biz mümkün olduğunca çok köye bu tip kütüphaneler kurarak okuma oranlarının artmasını istiyoruz. Böylece daha çok gencin vizyonunun genişleyeceğine inanıyoruz. 


Herhangi bir bağışçı direkt olarak rafları temin etmek isterse bu da bizim için uygundur. Bizim için esas olan Dereköyü'ne ihtiyacı olan rafları sağlayabilmek.
 

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
100 TL TOPLANDI
Hedef 10.000 TL
%1
1 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Money Tamamlandı
Avatar
Proje Sahibi
Şebnem İlgüz
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.