MÜZİK EKSPRESİYLE DOĞU - İLK ALBÜM VE KARS'TAKİ MÜZİK FİLMİM

Sömürülmeden sanatımızı elimizden gelen en iyi şekilde sunabilmek için desteğe ihtiyacımız var.

Merhaba, ben Deniz. Boğaziçi Üniversitesi'nde felsefe okuyan bir müzisyenim. Önümüzdeki sene çıkarmayı planladığım albüm için üniversiteden arkadaşlarımla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Müziğimi ve gelecek albümüme ilham olan, benim için büyük önem taşıyan eseri tanımak adına Koyunbaba performansımı Youtube kanalımda "Deniz Orhangazi Koyunbaba - Live" adlı videodan izleyebilirsiniz. Çalışmalarımız çok yoğun, zorlu ama bir o kadar da öğretici, keyifli bir dönemden geçiyor. Verilebilecek her türlü desteğe, derdini duyurmak isteyen her insan kadar ihtiyacımız var.

Türkiye yavaş yavaş, dünyada hali hazırda yapılan yeni özgün müzik tatlarını kendi kültürüne öncü sanatçılar ile katıyor. Fakat bu sanatçılar umumiyetle bağımsız sanatçılar oluyor. Çünkü yapımcılar veya fon sağlayan, bağlı olunan menajerlik şirketleri destek olmakla beraber sanatçının neyi, nasıl ve ne zaman yapacağına da karışabiliyor. Üstüne üstlük bu sözde müzik yapımcılarının çoğu o an ne tutuyor, ne dinleniyorsa ona desteğini veriyor. Bu bağlamda idealist yönelim, sanatçının istediği müziği kendi şartları ile yapıp daha öz bir kitleye hitap etmeyi tercih etmesi ile sağlanabiliyordu. Fakat 2019 dünyası teknolojisi bunun bir ayağını bizim gibi sanatçılar için pozitif yönde, yayımlanma aşamasında artık bir yapımcıya ihtiyaç bırakmayarak değiştirdi. İlk işi için gerekli olan asgari bütçeye sahip olan sanatçı dijital platformlarda kendi sanatını duyurabilir hale geldi.

Benim yaptığım müziğin ne olduğuna geçmeden önce, bu işin tanıtımını müzikal içerikle beraber devrin değiştiğini ve imkan yaratılırsa çok daha kaliteli işlerin sanatseverlerin beğenisine sunulabileceğini göstermek üzerine kuracağız.

Benim müziğime gelirsek bu müzik; enstrümantal atmosferik müziği, klasik gitarı başrolde kullanarak pop/rock ve anadolu müziğine entegre edip dinlenebilir kılmak üzerine.

Sözsel anlatım ise daha yüce nesnelerin ilişkilerini, insanın, kendi hayat hikayesindeki yaşanmışlıklarla konumlandırabilmesi odaklanarak yaratıldı.

 

Pratiğe dönersek projemiz 3 ana bölüme ayrılıyor:

1- Şarkıların kayıtları, mix ve mastering süreci

2- Şarkıların görsellendirilmesi için çekilecek orta metraj film (Bu filmi albümdeki 6 şarkının kliplendirilmesinde kullanacağız.)

3- Albümün sanatseverlere tanıtımı

1- Şarkıların kayıtları, mix ve mastering süreci

Albüm 10 orjinal şarkı ve bir şarkının farklı bir versiyonuyla birlikte toplamda 11 şarkıdan oluşuyor. Kayıtlarda kullanılan enstrümanları ben ve müzisyen arkadaşlarım çalıyoruz. Kayıt için elle tutulur bir giderimiz gözükmüyor. 

Mix ve mastering için görüştüğümüz stüdyo ve insanlardan aldığımız bilgiler ışığında tahmini toplam gider:

6000 Türk Lirası.

2- Şarkıların görsellendirilmesi için çekilecek orta metraj film

Filmin büyük bir bölümü 17-24 Ocak 2020 tarihleri arasında Kars'ta çekilecek. Buna ek İstanbul ve çeşitli illerde ek çekimler de planlanıyor. Tamamı öğrenci arkadaşlarımdan oluşan bir ekibimiz var. Esra Kutlu'nun yönetmenliğini üstleneceği filmimizde, Göksu Duvarcı görüntü yönetmeni, Dilara Çoban sanat yönetmeni, Ahmet Berk Kurt yardımcı yönetmen rollerini paylaşacak. Filmin iki ana karakterini ise ben ve Ceren Ekşi canlandıracağız.

Kars'a olan uçak biletlerinin çoğu gelen öğrencilerin kendi gücüyle karşılanacaktır. Kars'ta aile evimde konaklayacağımız için konaklama gideri gözükmemektedir.

Kars'taki set ortamının kurulabilmesi ve çekimlerin yapılabilmesi için gerekli olan ulaşımda kiralanacak araç ve aracın yakıt gideri:

6000 Türk Lirası

Çekim ekipmanı kiralanması/desteği için gider:

4000 Türk Lirası

Set ihtiyaçları(dekor, kostüm, makyaj vs.) gideri:

2000 Türk Lirası

Ekibin (8 kişi) 1 haftalık yemek gideri :

2000 Türk Lirası

Film için toplam gider: 14.000 Türk Lirası.

SETTE BULUNAN HERKES GÖNÜLLÜDÜR. HİÇ KİMSE BU FİLMİN ÇEKİMİNDEN PARA KAZANMAYACAKTIR.

3-Albümün tanıtımı

2020 Eylül'ünde tamamının çıkması planlanan albümün PR ve pazarlaması için çalışmalar Mart-Nisan gibi başlayacak, 2020 Eylül'de yoğunlaşıp 2021 yılına kadar devam edecektir. Sokak afişlerinden dijital reklama, gazete röportajlarından ulusal kanallarda yayına çıkmaya kadar çeşitli stratejilerimizi elimizdeki maddi güç belirleyecektir. Asgari boyuttaki tanıtım için gerekli olan minimum tahmini gider:

5000 Türk Lirası.

Tamamen kendi gücümüz ile, hiçbir sözde müzik yapımcısından medet ummadan, sömürülmeden sanatımızı elimizden gelen en iyi şekilde sunabilmek için bu paraya ihtiyacımız var.

Toplam Gereken Minimum Tutar:

25.000 Türk Lirası

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
100 TL TOPLANDI
Hedef 25.000 TL
%0
1 DESTEKÇİ
26 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Deniz Orhangazi
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.