"Nasıl Başardılar?"

Sıfırdan gelip, zirveye oynayan, kendi emeğiyle iyi yerlere gelmiş başarılı insanların hayat hikayelerini bir kitap altında toplamak.

Çok konuşulacak olan bu kitabın şimdiden parçası olun!


"Nasıl Başardılar?" nedir?

nullBu projede amaç, her şeye sıfırdan başlayıp, kendi emeğiyle başarılı olmuş insanların hayat hikayelerinin harmanlanacağı bir kişisel gelişim-başarı kitabı yazmak.

Proje, Ankara ve İstanbul'daki ekiplerimizle birlikte yürümektedir. Destekçilerin yardımıyla hem bu kişilerin hayatlarını daha detaylı öğrenecek, hem de hayal kırıklığına uğrayan insanlara bu yayını okutarak hiçbir şeyin imkansız olmadığına ve istenirse her şeyin başarılabileceğine inandıracağız.


Görüşmeler hızla devam etmekte. Amacımız e-ticaret, sinema, televizyon, spor, eğlence, restoran işletmeciliği gibi alanlarda, alanının en iyisi olduğunu düşündüğümüz insanlara yoğunlaşmak; onların hayat hikayesini dinlemek ve yazıya aktarmak.


İhtiyacımız ve destek karşılığında verdiğimiz ödüller

7.000 TL, kitabı oluşturabilmek ve hayata geçirebilmek için ekibimize gereken miktar.
Kitap yayını, yayınevi ilk basımı, şehirlerarası yol git-gel harcamaları hesaplandığında bu miktara ulaşırsak kolaylık sağlayabileceğimizi düşünüyoruz.
Aklımızda olan kişilerle görüşmekte pek sıkıntı yasamıyoruz. Hem referanslarımız güçlü (resimlerde görüldüğü gibi?) ve hem de okulumuz Bilkent Üniversitesi bu konuda desteklerini esirgemiyor.
Ancak kitapta hikayelerine yer verilecek olan kişilerin iş yoğunluğundan dolayı daha ileri bir tarihe görüşme verilebiliniyor. Çok yoğun kişileri mail yoluyla da kabul ettiğimiz oluyor. Bu durumda sadece fotoğraf çekimi yapmaya gidiyoruz; ama asıl tercihimiz yüz yüze hayat hikayesini dinlemek. Bu nedenle bu miktarı
elde etmemizle aynı zamanda yolculuklar kolaylaşacağından kitabın basım yayın suresi kısalabilir ve böylelikle daha çok insana daha az sürede ulaşabiliriz.

En fazla destek karşılığında kişilere kitapta en çok ilgisini çeken isimle 1 gün geçirme şansı; diğer desteklere ise destek miktarına göre kitapta isminin geçmesi, sevdiği ve beğendiği kitaptaki ünlü isimle tanışma seçeneği; 20 TL ve üstünde her yardım eden destekçiye TEMA Vakfı'ndan adına dikilmiş bir fidan ve imzalı kitap verilecektir.

Herkesten farkımız nedir? Neyi amaçlıyoruz, ne öğretiyoruz?

Böyle bir projeye daha önce rastlamadım buna yakın projeler gördüm ama bunun gibisi hiç olmadı. Çünkü bir yandan kişisel gelişim surecini anlatırken, bir yandan bu isimlerin sıfırdan gelerek, kendi emeğiyle iyi yerlere gelişinin anlatıldığı bir kitap olacak. Böylece kitabı okuyan kişilere başarma isteği ve hayata olumlu bakma, pozitif düşünce, isteklerinde daha çok şevklenme ve en önemlisi hayalini kurduğu şeyin peşinden gitme inancı kazandıracak.
Böylelikle gençler hayatta daha başarılı ve korkusuz olabilme yöntemlerini öğrenecek ve hayatında kullanmaya başlayacak.

Finansal değil gönülden destek vermek istiyorum diyorsanız:

Finansal destek veremeyip yine de yardım etmek isteyen insanlardan da ricam akıllarına gelen bu tanımlara uyan isimlere ulaşmak bazen zor olabiliyor is yoğunluklarından dolayı..Bizim için şuan görüşmelerde herhangi bir aksaklık yasamamış olsak bile akıllara gelen isim hem kitaba yeni biri eklememizi sağlayabilir.Yeni düşüncelere ve yeni isimlere açığız.Şehirler

İstanbul
Ankara

Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Gizli Fongogocu

18.2.2014

10TL
Avatar
Gizli Fongogocu

17.2.2014

10TL
Avatar
Gizli Fongogocu

17.2.2014

10TL
Avatar
Gizli Fongogocu

19.12.2013

150TL
180 TL TOPLANDI
Hedef 7.000 TL
%2
4 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Ege Tütüncü
Ankara , Türkiye
ÖDÜLLER
10 TL
İmzalı kitap
Her 10 TL'lik destekte bulunana ismine özel imzalı kitap
3 adet alındı.  (Toplam : 50)
Tahmini Gönderim Tarihi:
25 Şubat 2014
20 TL
20'lik
Her 20 TL'lik desteğe isme özel kitap ve TEMA vakfından isminize özel dikilecek bir fidan.
0 adet alındı.  (Toplam : 20)
Tahmini Gönderim Tarihi:
24 Şubat 2014
50 TL
50'lik
Her 50 TL'lik yardıma imzalı kitap,TEMA vakfından isminize ozel dikilmis fidan.
0 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
25 Şubat 2014
150 TL
150lik
150 TL destek veren her destekçiye imzalı kitap ayrıca kitapta ufak bir hikayede isminizin gececegi sozunu veriyoruz. Bir de adınıza ağaç diktiriyoruz.
1 adet alındı.  (Toplam : 15)
Tahmini Gönderim Tarihi:
24 Şubat 2014
300 TL
300lük
300 TL destek karşılığında imzalı kitap yollamanın yanısıra nesli tükenen kaplan, yunus, fok baligi gibi hayvanlardan evlat edinerek soylarinin tukenmemesi icin onlara yardim ediyoruz!
0 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
24 Şubat 2014
1.000 TL
1000lik
1000 TL her desteğe kitapta önsözde isminizin geçmesi, imzalı kitap, kitapta alanında kendinize yakın bulduğunuz ünlü isimle 1 gün geçirme şansı. Bir de TEMA vakfından isminize özel dikilmiş fidan.
0 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
23 Şubat 2014
DESTEKLE