Organik krem deodorant

Ozon tabakasını delmeyen, kanser yapmayan deodorant üretmek istiyorum. Başarılı olduğum taktirde bütün temel bakım ürünlerini üretmeye başlayacağım.

İçindekiler bölümü konusunda tamamen şeffaf, asla zararlı maddeler kullanmadan bakım ürünleri üretmek istiyorum. 

  • Şampuanların içinde başta parfüm olmak üzere çok fazla zararlı madde bulunduğunu öğrendikten sonra bir ay saçımı karbonat ve sirkeyle yıkamıştım fakat temiz olduğu hissini yakalayamadıktan sonra normal şampuana geri döndüm. Peki kanserojen ürün kullanımına razı olmak zorunda mıyız? Hayır. Deodorantlarda da alüminyum başta olmak üzere birçok kanserojen madde olduğunu öğrendikten sonra krem deodorant yapımını öğrendim. Zaten gün sprey deodorant  kullandığınızda akşam vücudunuza sinen kimyasalların kötü kokusunu alabilirsiniz. Başta sadece kendimin ve dostlarımın kullanımı için üretmeyi düşünüyordum ama diğer insanlara da faydalı olmak istedim bu konuda. 
  • İlk etapta 100 adet krem deodorant yapıp burdan elde ettiğim gelirle şampuan, diş macunu gibi diğer temel bakım ürünlerini yapmaya geçeceğim.  
   

İnsanların kendileri yapmaya üşenseler bile tamamen organik olan ürünleri alabilecekleri ortamları çoğaltmak istiyorum.


Her bağışçı için bir adet krem deodorant hediye etmek istiyorum. Ben memnunum fakat sizin memnuniyetinizi de duymak istiyorum.

  • Krem deodorant ile yapımında en fazla maliyet gerektiren malzeme hindistan cevizi yağı. Aromatik, antibakteriyel yağlar ve diğer malzemeler de diğer tamamlayıcı malzemeler ile birlikte bir adet için yaklaşık 10₺ ye ihtiyacım olacak. 
  • Lavanta, nane, okaliptüs kokulu deodorantlar arasından sizin seçiminize göre deodorantlardan gönderilecektir. 

Pahalı fiyatlara satılmasına rağmen içindeki koruyucu maddeler ile, parfümler ile insanlara zarar veren kozmetik ürünlerin tekelinden kurtulup tamamen organik ürünlere yönelmek bir gereklilik bence. 


Finansal destek olmasa da üretime geçtiğim zaman ürünü sevdiklerinize duyurmanız bile benim için çok güzel bir yardım olacak. Şimdiden teşekkür ediyorum her şey için. 

Ekip

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
60 TL TOPLANDI
Hedef 1.200 TL
%5
1 DESTEKÇİ
8 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Ayşenur Kandemir
Antalya, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.