Organik Ürün Üretimevi

Organik ürünlerimizin doğal sebeplerden dolayı kayıplarını önleyebilecek, faydalı ürün olarak işlenebilecek Üretimevi kurmayı planlıyoruz.

Organik Ürün Üretimevi

Merhaba ben Mehmet Tover, Üniversite eğitimimi İşletme Lisans olarak tamamladım. Bir süre İngiltere, Hollanda ve Fransa'da doğa koruma, sürdürülebilirlik, doğal tarım üzerine atölyelere katıldım, 6 yıldır yaşamış olduğum Antalya'nın Çıralı köyünde doğal tarım yöntemlerinden organik tarım ürünleri üretmeye çalışıyorum. Üretimim genellikle meyve ve sebzeler, tohumlardan, toprağına, hasat işlemlerinden hasat sonrası işlemlerine kadar doğa sever yöntemlerden kesinlikle vazgeçmeden üretim yapmaya çalışıyorum. 38 yaşındayım. Taze sebze ve meyve üretmenin zorlukları var ve bu üretimi organik tarım yöntemleriyle yapınca daha da zor olabiliyor. Bu zorlukların üstesinden gelmek için bir projemiz var; Üretimevi projesi

Üretimevi projesi nedir : Taze gıda tüketmek isteyen ve taze gıdanın güvenilir yöntemlerle üretildiğinden emin olmak isteyen bununla birlikte taze gıdayı makul bedellerle almak isteyen herkesin ortak olduğu, organik ürünlerin işlendiği küçük ölçekli bir üretimhane. Üretimevinde üretilecek ürünlerle gıda kaybını önleyebilmeyi hedeflediğimiz, siz doğal gıdaya ulaşmak isteyenlere üretim yaparken daha konsantre olduğumuz, diğer çıktıları ile kaybedilen toprak biyoçeşitliliğini destekleyen ürünler, kirlenen suları arındırabilecek ürünler üretme konusunda çalışmalar yapabileceğiz.

Üretim yerimiz : Ulupınar Mah. Çıralı Mevkii, No:164 Kemer Antalya

  • Desteğiniz ile Üretimevi'ndeki çalışmalarımızla örneğin organik taze avokadolarımızdan sağlıklı bir kahvaltılık kremi makul fiyatla sunabileceğimiz gibi, doğal tarım limonotlarımızdan organik böcek kovucu tarım ve yaşam alanı ilacı yapmış olacağız. 
  • Sizlerin desteğiyle almış olacağımız birkaç adet makine ile ve karbon-nötr enerji ( güneş paneli ) kullanımı ile yaş sebze meyve üretimimizde kayıp önleyebileceğimizden dolayı organik tarım yöntemleriyle üretime devam edebilmiş ( sürdürülebilir ) olacağız, ayrıca yaşam alanları için doğayla uyumlu ürünler, aile ve çocuklar için organik sertifikalı besinler, doğal tarım için toprak ve suyu zehirlemeyen girdiler gibi ürünler üreterek fayda sağlamaya çalışacağız.
  • Üretimevine niçin destek olmalısınız, güvenle tüketebileceğimiz gıdaya makul fiyatlarla sahip olabilmek hepimizin arzusu, bunu sağlayabilme şansımız doğacak, örneğin organik brokoli, organik portakal, doğal tarım yer elması, atıştırmalık organik nar meyve taneleri hem sağlıklı besin olarak üretilmiş olacak, hem konvansiyonel tarımın doğaya yaptığı tahribat değil de doğayla uyumlu bir üretim yöntemi desteklenmiş olacak hem bu ürünleri makul fiyata sunma şansımız katlanarak büyümüş olacak ve diğer faydalı çıktıları da alabileceğimiz örneğin organik portakal kabuğu kompost ve biokömürü ile bioçeşitliliği bozulan toprakları tekrar canlandıracak, sulardaki ağır metalleri arındırabilecek faydalı ürünlerin üretilmesine olanak vermiş olacaksınız.           

Taze ürünlerimizden butik olarak ürettiğimiz bazı ürünler veya hammadeler hakkında

Sabunotu bitki ekstresi ( mutfak ve banyolarda su döngüsüne karışan sentetik kimyasallara karşı doğal temizleyici )
 
Organik narlarımızdan ürünler ( odun ateşi ve güneş pişirme nar ekşisi, bazı kanser oluşum önleyici etkili nar çekirdek yağı, cilt besleyici kırışıklık önleyici etkili nar çekirdek özlü krem, )

Organik portakalımızın biokömürü ( doğal tarım toprak düzenleyici gübre, yer altı sularına karışan ağır metalleri arındırıcı )

Organik dükkanımızdan arz ettiğimiz bazı taze meyveler ve ev yapımı işlenmiş ürünler ( Ekim 2013 )

Hedefimiz
  • Üretimevi ile öncelikli hedefimiz güvenilir gıda sunmayı sürdürebilmek için gıda kaybının oluşturduğu zorlukları aşmak, ve ürünlerin diğer faydalı formları ile hem insan sever ürünler hem doğa sever ürünler üretebileceğimiz bir çalışma alanı oluşturmak.
  • Doğal tarımı sürdürülebilir ve ulaşabilir kılmak hepimizin faydasına olduğunu düşünüyorum. Üretimevi ile ürün kayıplarını faydalı hale getirerek faaliyetlerimize devam edebilir ve uygun ücretlere kaliteli, sağlıklı, doğa sever ürünler sunma yolunda kararlıca ilerleyebiliriz.


Projemizi sosyal medya hesaplarınızda duyurarak da bize destek olmanız mümkün. Ürünlerle ilgilenmek isteyenlere bilgi sağlamış olabilirsiniz, destek vermek isteyenlerin duymasına yardımcı olabilirsiniz.

Şehirler

Antalya

Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Mehmet Senes Senes

21.10.2019

200
Avatar
SEÇKİN AYYILDIZ

13.10.2019

100
Avatar
Nur Genç

13.10.2019

200
Avatar
Ebru Elmas Gürses

9.10.2019

50
Avatar
Gizli Fongogocu

21.9.2019

100
650 ₺ TOPLANDI
Hedef 25.000 ₺
%2
5 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
20 Eylül 2019 - 04 Kasım 2019
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Antalya , Türkiye
ÖDÜLLER
50 ₺
Ürün ödülü 50tl destek için
5kg'luk meyve & sebze kolisi hediye ( Koli içeriği : narenciyeler, avokado, nar, sebzeler, doğadan bitkiler )
1 adet alındı.  (Toplam : 1)
Tahmini Gönderim Tarihi:
24 Kasım 2019
100 ₺
Ürün ödülü 100tl destek için
10kg'luk meyve & sebze kolisi hediye ( Koli içeriği : narenciyeler, avokado, nar, sebzeler, doğadan bitkiler )
2 adet alındı.  (Toplam : 1)
Tahmini Gönderim Tarihi:
24 Kasım 2019
200 ₺
Ürün ödülü 200tl destek için
Meyve & sebze kolisi en az % 20 indirim ( 5 kez sipariş için, her bir siparişinizde sipariş tutarından %20 indirimle alışveriş yapabilirsiniz ) ( Koli içeriği : narenciyeler, avokado, nar, sebzeler, doğadan bitkiler )
2 adet alındı.  (Toplam : 5)
Tahmini Gönderim Tarihi:
24 Kasım 2019
500 ₺
Ürün ödülü 500tl destek için
Tüm ürünlerde % 25 indirim ( Sezon boyunca 10 kez sipariş için, her bir siparişinizde sipariş tutarından %25 indirimle alışveriş yapabilirsiniz ) ( Koli içeriği : narenciyeler, avokado, nar, sebzeler, meyve suları, meyve özleri, doğadan bitkiler, soslar, cilt kremi, sağlık destek ürünlerinden tentürler, ağrı dindirici rahatlatıcı cilt besinleri, vücut losyonu, ev temizlik ürünleri )
0 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
24 Kasım 2019
1.000 ₺
Ürün ödülü 1000tl destek için
Tüm ürünlerde % 35 indirim ( Sezon boyunca her hafta arz ettiğimiz ürün bülteninden 30 kez sipariş için, her bir siparişinizde sipariş tutarından %35 indirimle alışveriş yapabilirsiniz ) ( Koli içeriği : narenciyeler, avokado, nar, sebzeler, meyve suları, meyve özleri, doğadan bitkiler, soslar, cilt kremi, sağlık destek ürünlerinden tentürler, ağrı dindirici rahatlatıcı cilt besinleri, vücut losyonu, ev temizlik ürünleri )
0 adet alındı.  (Toplam : 30)
Tahmini Gönderim Tarihi:
14 Kasım 2019
DESTEKLE