"Otel" Kısa Film Projesi

Çizgi romanın karanlık atmosferini ve varoluş sıkıntısını hayal dünyamdan sinema perdesine yansıtmak!

"Otel" Kısa Film

  • Merhaba, ben Halil Tanışan

  • Sinema ve Televizyon bölümü öğrencisiyim. Tez projesi için başladığım ve üzerine çalıştıkça büyüyen, bir hayale dönüşen projemi gerçekleştirmek için desteklerinize ihtiyacım var. Zira bu filmin sadece bir bitirme ödevi olmasını istemedim. Önümüzdeki dönemde başvuracağım sinema programlarına portfolyo olarak da sunmak istiyorum.

  • Kısa filmim, isviçreli çizgi roman sanatçısı Thomas Ott'un "Cinema Panopticum" adlı eserinin "Otel" isimli bölümünden uyarlanmıştır.

  • Başta Thomas Ott olmak üzere film ekibim projeye inandı ve her aşamasında destek oldu. Şimdi bu projeye inanan ve destek olacak daha çok insana ihtiyacımız var. Öncelikle Fongogo'dan alacağımız desteğe neden ihtiyacımız olduğunu açıklamak istiyorum. Filmimizin finalindeki 3D modellemeler ve görsel efekt için ciddi bir post prodüksiyon uygulamasına ihtiyacımız var. Bu uygulamanın maliyeti bir öğrencinin finanse edebileceği meblağın çok üzerinde.

  • Otel filmi, hikayesinin gerektirdiği atmosfer sebebiyle tamamen dekorda çekilmiştir. Dekor ve tasarım aşamasında Sanat Yönetmenimiz Türker İşçi desteklerini esirgemedi ve yıllar içindeki kıymetli deneyimlerini tüm aşamalarda bizimle paylaştı.

  • Türkiye'de kısa film yapımına gerekli önemin verilmediğini ve desteğin sağlanmadığını düşünüyorum bu da iyi projelerin gerçekleşmesindeki en büyük engellerden birisi. "Otel" filmi gerçekleşebilirse kısa filme ilişkin algıyı olumlu anlamda değiştireceğini düşünüyorum.


"Otel" Sinopsis

       Rotpeter orta yaşlarında bir adamdır.  Kendisine bir otel bulur ve geceyi geçirmek için oraya girer. Resepsiyonda onu karşılayacak birini bulamaz. Oteli tek başına gezmek ister. Işık ve müzik sesi gelen bir oda görür. İçeri girer ve mükemmel bir sofra hazırlanmıştır. Hemen oturur yemeği yer. Resepsiyona geri döndüğünde hala kimsenin olmadığını fark eder ve kendisine bir oda anahtarı alır. Uykusundan mide bulantıları ve karın ağrısıyla uyanır. Her yere kusmaya başlar. Kendisini odadan dışarıya atar. Diğer odaların kapılarını zorlayarak açar ve insan cesetleriyle karşılaşır. Kendini can havliyle otelden de dışarıya atar. Ancak otel sanarak girdiği yer bir zehir kutusudur. Hamam böceğinin mutfağında insan avlamak için kurulmuş bir zehir kutusu...


Yönetmen Görüşü

      Olmasından koktuğumuz şey ya çoktan başımıza geldiyse? Biz zavallıca bunun varlığını çekindiğimiz bir kabus olarak düşünüyorsak? Modern dünyaya şöyle bir baktığımızda böceklerden farksız şekilde zehirlendiğimizi, hapsedildiğimizi görebiliriz. Hayat dediğimiz şey işkenceden farksız. Sadece biz zehrimizi seçme özgürlüğüne sahip bireyler olarak bizim için düzenlenmiş binlerce alım noktasından sattığımız zamanımız karşılığında bu muhteşem ürünlere sahip olabiliyoruz. İnsanlar böcekleşmiş ya da hep böcekmiş, farkı düşünebildiğimiz için mi kendimizi hayvandan farklı düşündük. Çünkü zaman geçtikçe düşünüyor oluşumuz bizi hayvandan ayırmaya yetmedi. Belki o kadar düşünmüyorduk ya da başka ihtiyaçlarımızın tatmini için düşünmek bir araçtı. Bizden bağımsız olarak ama bizimle işleyen dünya içindeki halimizi olduğu gibi görmek ya da kabullenmek bizim için hep sıkıntı oldu. Aslında başlangıç tüm bu vahşetin sebebi, bizim kendimizi bir birey olarak görmemizle başladı.


Oyuncu

Serkan Keskin - RotpeterProje Danışmanları
Yücel Yolcu - Yönetmen
Bahar Kılıç Adilçe - Yönetmen
Türker İşçi - Sanat Yönetmeni
Mustafa Ziya Ülkenciler - Sanat Yönetmeni
Ahmet Sesigürgil - Görüntü Yönetmeni
Ali Utku - Görüntü Yönetmeni


İletişim: halil.tanisan@gmail.com

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
2.200 TL TOPLANDI
Hedef 15.500 TL
%14
10 DESTEKÇİ
53 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
halil tanışan
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.