OXFORD İçin Desteğinize İhtiyacım Var!

Oxford Üni. Bilg. Bilimleri bölümünde akademik araştırma yapmak için kabul edildim ve bunu gerçekleştirebilmem için desteğinizi rica ediyorum.

OXFORD İÇİN DESTEĞİNİZE İHTİYACIM VAR

please see below for English

Merhabalar,

Ben Okan Yaman, ODTÜ Matematik lisans ve ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans mezunuyum. Şuanda da İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Bilgisayar Mühendisliği’nde tez aşamasındaki bir doktora öğrencisiyim. 

Bu Eylül’de 4 aylığına Oxford Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri bölümünden Doç. Dr. Kasper Rasmussen’in yanında akademik araştırma yapmak için kabul edildim. Yüksek lisansımdan beri kendimi yetiştirmeye çalıştığım hatta bir adet yayınımın da olduğu ve biri için de yanıt beklediğim Kablosuz Ağlar ve Nesnelerin İnterneti Güvenliği gibi son derece güncel alanlardaki becerilerimi Oxford gibi köklü ve “Times Higher Education” sıralamalarına göre dünyanın en iyisi olan bir kurumda araştırmada kullanabilecek olmam benim için müthiş bir fırsat. Bu ziyaretimin doktora tezime çok büyük katkısı olacağına inanıyorum. Hatta bazı destekçilere tezimi adamayı planlıyorum. Böylelikle adlarını literatüre geçirerek ölümsüzleştirmiş olacaklar. Ayrıca bu araştırmanın, doktora sonrası araştırma başvurularımda ve uzun vadedeki diğer hedeflerimde elimi hayli güçlendireceğini düşünüyorum.

İşin akademik kısmı böyleyken, maddi kısmı ne yazık ki pek parlak değil. Bu kapsamda YÖK’ün doktora bursiyeri olmama ve bu eğitimi burslu almaya hak kazanmama karşın Oxford’dan herhangi bir ücret alamayacağım hatta kayıt ücreti (500 GBP), zorunlu seyahat-sağlık sigortası (yaklaşık 150 GBP), vize harcamaları (yaklaşık 100 GBP), konaklama ve yaşam masrafları (yaklaşık 7250 GBP) ve uçak bileti (yaklaşık 350 GBP) gibi kalemlerden oluşan Oxford’un açıkladığına göre 8350 GBP gibi bir bütçeyle karşı karşıyayım. 

371 GBP (Yeme-içme)                                                                500 GBP (Kayıt Ücreti)                  
739 GBP (Konaklama)                                                                150 GBP (Zorunlu seyahat-sağlık sigortası)
271 GBP (Kişisel Harcamalar)                                                    100 GBP (Vize Harcamaları)
126 GBP (Sosyal Aktiviteler)                                                       350 GBP (Uçak Bileti)
88 GBP (Çalışma Harcamaları)                                  
48 GBP (Diğer Harcamalar)
Aylık Toplam 1643 GBP
4 Aylık Toplam 6572 GBP
1 Kira Bedeli Depozit 739 GBP
TOPLAM 7311 GBP
Yaklaşık 7250 GBP (Konaklama ve Yaşam Masrafları)           Diğer Toplam 1100 GBP
TÜM TOPLAM BÜTÇE 8350 GBP

 Okul, beni çalışma izninin olmadığı kısa dönemli öğrenci vizesiyle gelmem koşuluyla kabul ettiği için araştırma sırasında çalışarak bu bütçeyi karşılamam da mümkün olmayacak. Bursum ve eğitimim boyunca yaptığım birikimler bunun yaklaşık 4000 GBP lik kısmını karşılamaya yetiyor ve kalan 4350 GBP yani yaklaşık 30 000 TL lik kısmı için desteğinizi talep ediyorum.

Gerek kamu, gerekse de özel birçok kurumdan burs/sponsorluk bulmada epey zorlandığım bu süreçte kariyer planım üç aşamadan oluşmakta. Bunlardan ilki yakın gelecekte dünyanın en iyi okulunda araştırma planım, diğeri orta vadede doktora sonrası araştırma, nihai hedefimse bilime ve araştırmaya adanmış bir kariyere ulaşmam. Sizden naçizane ricam bunlara ulaşmamda gücünüz ölçüsünde destek olmanız ve bu çağrımı olabildiğince fazla insana yaymanız. Döviz kurunun durumu ve mezuniyetim zamanında döviz bazlı harcalamarımı da göz önünde bulundurursak desteğiniz, Neil Armstrong’un dediği gibi sizin için küçük ama benim için büyük bir adım olacak.

Linkedin (https://www.linkedin.com/in/okanoxforda/), facebook (https://www.facebook.com/okanyamanoxforda) ve twitter (https://twitter.com/okanoxforda) adreslerinden bana ulaşabilirsiniz.

Desteğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim. 

Okan


I NEED YOUR SUPPORT FOR OXFORD 

 Türkçe için lütfen yukarıya bakınız 

 Hi, 

 I am Okan Yaman. I have B.S. degree from Mathematics department of Middle East Technical University (METU), Ankara / TURKEY and M.S. degree from Computer Engineering department of METU, too. Currently, I am a PhD candidate in Computer Engineering department of Izmir Institute of Technology, Izmir, TURKEY.

 I have been accepted as an academic researcher by the Computer Science department of Oxford University for 4 months under supervision of Assoc. Prof. Kasper Rasmussen. My plan is to research on hot topics like Wireless Networks and Internet of Things (IoT) Security that I have been trying to improve myself since my master studies. Furthermore I am an author of a publication on them and waiting for reply for another one. It is a wonderful opportunity to be a researcher in a rooted and the best university of the world according to Times Higher Education index. I believe that my doctoral thesis will be highly contributed thanks to this visit. Furthermore my thesis will be dedicated to some supporters. Therefore their name will be immortal by taking part in the literature. Moreover, this visit will highly strengthen my hand on post doctoral research applications and other further future plans of mine.

 In spite of the above mentioned breathtaking news from the academic point of view, financial issues are rather discouraging. In this context, besides my being YOK doctoral scholar and accepted as fellow, Oxford will not provide any grant funding for me, indeed will request 500 GBP as bench fee. I will have to allocate a 8350 GBP budget as written on university web page that consists of approximately 150 GBP for compulsory health and travel insurance, nearly 100 GBP for visa fee, 7250 GBP for living costs including accommodation and at about 350 GBP for plane ticket. Since Oxford insisted on accepting me providing that short term study visa, unfortunately compensating this budget by working in UK will not be possible. I could afford only 4000 GBP of this budget that is my personal savings and scholarship. Hence, I request you the remaining part 4350 GBP that is nearly 30 000 TL.

 There exists three phases in my career plan despite this hard period to find scholarship/sponsorship from either public or private institutions. The first one is about my near future plan on research project in the best university of the world. My medium term plan (post-doc research) is the second phase and the last but not least is achieving a career dedicated to science and research. It is my humble request that you support my career plan no matter its size and spread this call to as many people as possible. Considering exchange rate in Turkey and my prospective expenses on foreign currencies, your support will be nothing but one small step for a man, one giant leap for a mankind as the famous quote of Neil Armstrong.

 You can contact me via Linkedin (https://www.linkedin.com/in/okanoxforda/), facebook (https://www.facebook.com/okanyamanoxforda) or twitter (https://twitter.com/okanoxforda). 

 Many thanks in advance for your support

 Okan

Ekip

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
5.650 TL TOPLANDI
Hedef 30.000 TL
%18
16 DESTEKÇİ
44 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Okan Yaman
İzmir, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.