Ozan Çoban'la Klasik Müzikli Söyleşiler

Klasik Müzik ve Türk Bestekarlarımızı, etkileşimli piyano resitali düzeninde çocuklarımızla buluşturuyoruz. 2015'ten bugüne 27 ilde 32.434 çocuğumuza ulaştık..

Projenin Adı: Ozan Çoban'la Klasik Müzikli Söyleşiler.

Projenin Amacı: Türk Bestekarlarımızı ve çok sesli yerel ezgilerimizi, klasik müzik dünyasının önde gelen bestecileri ve önemli eserlerini tanıtmak. Nitelikli müziği dinleme-anlama konularında yöntemler, eserler, besteciler, dönemler ve enstrümanlar hakkında temel bilgileri katılımcılarla paylaşmak. Müzik alanında yetenek ve yatkınlık sahibi çocuklarımızın keşfedilmelerini sağlayarak, sanatçı olma yolunda önlerini açabilmek. Klasik müziğin, sanılanın aksine yaşamlarımızın içinde olduğuna dair farkındalık yaratarak ön yargılı mesafeyi kaldırmak.

Projenin Uygulanışı: Anlatıcı, açık biçim sahne yöntemlerini kullanılarak çocuklarla bilgileri paylaşır. Etkileşimli söyleşi düzeninde gerçekleşen program baştan sona projeksiyon görselleriyle desteklenir, eserlerin tümü konser düzeninde canlı performanslar ile seslendirilir.

Projenin Başlangıç Tarihi: 05 Mart 2015

   

Ulaşılan İl Sayısı: 27

   

Ulaşılan İller: İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Samsun, Antalya, Mersin, Çanakkale, Kahramanmaraş, Gaziantep, Çorum, Van, Sakarya, Aydın, Sivas, Batman, Kocaeli, Muğla, Manisa, Bursa, Şanlıurfa, Mardin, Zonguldak, Kars, Iğdır, Balıkesir.

   

Ulaşılan Katılımcı Sayısı: 34.434

   

Sponsorluklar: Garanti Bankası, Facebook, Instagram, YazıcıLegal Hukuk Bürosu.

İş Birlikçiler ve Destekçiler: Tegv, Açev, Eçev, İşitender, Doremusic, Belediyeler, Kültür Müdürlükleri, Milli Eğitim Müdürlükleri, İlkokul, Ortaokul,  Lise ve Üniversite İdareleri, Kumbara Eğitim Kültür Sanat Dans Akademi, Tömer, Kazım Karabekir Vakfı, Pan Güzel Sanatlar Akademisi.


  


İhtiyacın olan finansman ve sunduğun ödüller neler?

 Gerçekleşecek konser turu kapsamında, 8.000 - 10.000 çocuğumuzu nitelikli müzikle tanıştırmayı hedeflerken, ulaşım, konaklama, yeme-içme, gerekli durumda salon kiralama, piyano kiralama ve ses sistemi kiralama için kullanılmak üzere talep edilen bütçe 12.000 TL'dir.Yaptığın iş neden farklı? Neyi değiştirmek istiyorsun?

Dünya vatandaşı olmayı özümsemiş, barışçıl düşünen, bilimsel yöntemlerle öğrenmeyi ilke edinmiş, gerçek kültür mirasını tanıyan ve geliştiren bilince ulaşmış bir toplum olma yolunda; Türk Bestekarlarımız ve klasik batı müziğini çocuklarımızla tanıştırıyoruz. 

     

Mart 2015'ten bugüne, 27 ilde 34.434 katılımcıya ulaşan "Müzikli Söyleşiler"i, önce 81 ilde, sonra tüm dünyada çocuklarımızla buluşturmayı, nitelikli müziği çocuklarımızın yaşamlarının kalıcı bir parçası haline getirmeyi amaçlıyoruz.

Ekip

Şehirler

Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
0 TL TOPLANDI
Hedef 12.000 TL
%0
0 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Money Sonlandı
Avatar
Proje Sahibi
Ozan Çoban
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.