Profesyonel Müzik ve Dinleti Kulaklığı

Yüksek çözünürlüklü ses; kırılmaya, kopmaya dayanıklı ve görsel tasarım olarak etkileyici, metalin ve ahşabın işlevselliği ile uygun fiyatlı ticarileşebilir iş.

Ne Üretiyoruz?

Kısaca Ben;

Merhaba ben Furkan. Yaklaşık 7-8 yıldır profesyonel müzik ekipmanları ( kulaklık, hoparlör, amfi, müzik çalarlar ), son 2 yıldır mikrofon, hidrofon ve oda akustiğini de dahil ederek bilgi birikimimi arttırarak ilerliyorum. 4 yıl süreyle teknoloji sitelerinde yönetici editör görevini üstlenerek birçok profesyonel müzik ekipmanı deneme fırsatım oldu. Bu yaptığım işin en büyük avantajı ise insanların çektiği sıkıntıları, ürünlerden beklentilerini çok daha net görmemi ve çözümler üretmek için düşünmemi sağladı. Kocaeli Üniversitesi makine mühendisliği okumaya başlayınca kendi tasarımlarımı çizmeye ve yapmaya başladım. Ve Kocaeli Üniversitesi Teknopark Ön Kuluçka Merkezi'ne bu kulaklık projesi ile girdim. Birkaç prototip ürettim.

Projemiz Kimler İçin Önemli? Vizyonumuz nedir?

  •        Dışarıda müzik dinlemeyi seven fakat dış seslerden ve dinlediği müziğin sesinin dışarı çıkmasından rahatsız olan kullanıcıların bu sorunlarına çözüm olacağız. ( Konfor ve ses kalitesini önemli bulan, fiyattan önce performans bekleyen kullanıcı)

  •  Kaliteyi, tasarımı, ses kalitesini, ses yalıtımını, dayanıklılığı bir arada arayan sahne alan kullanıcılar için üretiyoruz.
  • İstediği frekansları ön planda hissedemeyen veya gereksiz frekansları arka plana taşımak isteyen profesyonel kullanıcılar için tasarladığımız Frekans Filtreleme Sistemi ( FFS ) sayesinde isteğe özgü ses karakteri yaratabilme imkanı sunuyoruz. Dilerseniz kaygılandığınız frekanslar ile ilgili özel çalışma yapabiliriz. Detaylar: https://www.copplinn.com/frequency-filtering-ffs
  • Kulaktan düşme, konfor kaygısı yaşayan kullanıcılarımız için özel üretilmiş vücut ısısına duyarlı,  kulak deliğinin şeklini alarak dışarıyla teması kesecek şekilde kulak deliğini tam kapatan köpük uçlar kullandık.

       

  • Kulaklığımız ALULA'yı veya kendi kulaklığınızı rahat taşıyabilmeniz için kırışmayan ve her yere rahatlıkla sığdırabileceğiniz keseler tasarlayıp ürettik.
  •   Ülkemizin ses alma-verme cihazları kategorisinde TÜİK verilerine göre yurt dışı harcamalar 2017 'de 21.152.440$'dır. Bu ürün ailesi birçok ithalat kategorisine göre oldukça yüksek ve ilk sıralarda yer almaktadır. Bu ürünlere olan ilgiyi gösteren bu sayılar bu ürün gamının önemini göstermektedir. Hedef dışa bağımlılığı azaltmak ve ihracatı desteklemektir. Üretim yapmamız sonucu sağlık alanında işitme sorunlarına, askeri alanda iletişim çözümlerine, su altı haberleşmede, sese ihtiyaç duyduğunuz her alanda gelişmelere açık hale gelip, üstelik enerji ile ilgili; elektrikten ses elde etme, sesten elektrik elde etme teknolojisine de bilim tabanlı yatırım yapmaya başlamış olacağız. ( Ülkemize, doğaya, dünya bilimine olan katkımız )

    Neleri başaracağız? İleride Neler Yapmak İstiyoruz?

Sizlerin desteğiyle ilk adımda bu projeyi başarıya ulaştırıp, bahsettiğimiz kulaklığı üretmektir. Bu yaptığımız monitör sahne ve odyofil kulaklıkta hazır kulaklıkları ödüller kısmından alabileceğiniz gibi isteğinize özel frekansları düzenlenmiş kulaklık da satın alabilirsiniz. Detaylı bilgi ve iletişim için: https://www.copplinn.com/frequency-filtering-ffs

Kulaklıktan elde edeceğimiz bu bilgi birikimi sayesinde elektromekanik güç çevirici başlığı altında; balanced armature, dinamik sürücü, mikrofon, hidrofon, loudspeaker( elektromanyetik, elektrostatik ), bmr, planar sürücülerin temel tekniğini öğrenmek için yatırım yapmış olacağız. Ve bu akustik bilimi sayesinde sağlık alanında işitme sorunlarına, askeri alanda iletişim çözümlerine, su altı haberleşmede, kısaca ses ile ilgili birçok alanda gelişmelere açık hale gelip, ayrıca enerji ile ilgili; elektrikten ses elde etme, sesten elektrik elde etme teknolojisine de bilim tabanlı yatırım yapmaya başlamış olacağız.

Peki bütün bunlara adım atmak için ihtiyacımız olan ne? Toplanan Fon İle Ne Yapılacak?

 Hedefimiz 60 gün içinde 5000 Türk Lirası değerinde fon toplamaktır. Yapacağınız yardımlar siz destekçilerimize uzun vadede sıkıntısız bir müzik deneyimi yaşatacaktır. Ömür boyu verdiğimiz kasa garantisi sayesinde asla müziksiz kalmayacaksınız. 

Titanyum, alüminyum ve ahşap kulaklığın özelliklerini aşağıdaki tablodan müzikal, sahne ve izolasyon kategorilerinde inceleyebilirsiniz.

 

Daha detaylı bilgi için: https://www.copplinn.com/frequency-filtering-ffs

Hadi projemizi herkesle paylaş!
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
0 TL TOPLANDI
Hedef 5.000 TL
%0
0 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Furkan BAKIR
Kocaeli , Türkiye
ÖDÜLLER
5 TL
Damlaya damlaya göl olur
Projeyi inceleyip heyecanlandığın için sana minettarız. Desteklediğin için teşekkür ederiz. Bu desteğin karşılığında sitemizde üyelik elde edeceksin.
0 adet alındı.  (Toplam : 1000)
Tahmini Gönderim Tarihi:
12 Ekim 2019
50 TL
Kulaklık Taşıma Çantası
Seyahat esnasında yanınızda bulundurmanızı kesinlikle önerdiğimiz taşıma kesesi. Mevcut veya bizden edindiğiniz kulaklıklarınız her zaman yanınızda güvende olacak.
0 adet alındı.  (Toplam : 50)
Tahmini Gönderim Tarihi:
04 Aralık 2019
200 TL
Ahşap Sunum Kutusu
Bu ahşap kutu, kulaklığınızı maksimum derecede koruyacak ve uzun ömürlü olmasını sağlayacak. Ayrıca çevrenizdeki meraklı gözleri üzerine çekecek. Kulaklığınız ilgi odağı olacak.
0 adet alındı.  (Toplam : 50)
Tahmini Gönderim Tarihi:
04 Aralık 2019
1.500 TL
Ahşap ALULA
Bu ödülü tercih ettiğinde sunum kutusu, taşıma çantası ve diğer aksesuarlar ile birlikte ahşap kulaklık artık senin. Copplinn seni daima hatırlayacak ve destekçiler listemizde yer alacaksın.
0 adet alındı.  (Toplam : 20)
Tahmini Gönderim Tarihi:
04 Aralık 2019
1.500 TL
Titanyum ALULA
Bu ödülü tercih ettiğinde sunum kutusu, taşıma çantası ve diğer aksesuarlar ile birlikte titanyum kulaklık artık senin. Copplinn seni daima hatırlayacak ve destekçiler listemizde yer alacaksın.
0 adet alındı.  (Toplam : 20)
Tahmini Gönderim Tarihi:
04 Aralık 2019
1.500 TL
Alüminyum ALULA
Bu ödülü tercih ettiğinde sunum kutusu, taşıma çantası ve diğer aksesuarlar ile birlikte alüminyum kulaklık artık senin. Üstelik Copplinn seni daima hatırlayacak ve destekçiler listemizde yer alacaksın.
0 adet alındı.  (Toplam : 20)
Tahmini Gönderim Tarihi:
04 Aralık 2019
2.700 TL
Ahşap Kulaklık x2
Bir tane de arkadaşın veya sevdiğin için almaya ne dersin?! Bu ödülü tercih ettiğinde 2 adet taşıma çantası, 2 adet sunum kutusu ve aksesuarları ile 2 adet ahşap kulaklık artık senin. Copplinn seni daima hatırlayacak ve destekçiler listemizde yer alacaksın.
0 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
04 Aralık 2019
2.700 TL
Titanyum Kulaklık x2
Bir tane de arkadaşın veya sevdiğin için almaya ne dersin?! Bu ödülü tercih ettiğinde 2 adet taşıma çantası, 2 adet sunum kutusu ve aksesuarları ile 2 adet titanyum kulaklık artık senin. Copplinn seni daima hatırlayacak ve destekçiler listemizde yer alacaksın.
0 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
04 Aralık 2019
99.900 TL
Distribütör Paketi
74 adet kulaklığı kendin satmak için alabilirsin ve bağımsız distribütör ünvanıyla her zaman her üründe iskonto (%10) elde edersin.
0 adet alındı.  (Toplam : 1)
Tahmini Gönderim Tarihi:
04 Aralık 2019
DESTEKLE