Rapsodi Alaturka

Desteklerinizle halk türkülerimiz ve milli ezgilerimizi , tüm dünyaya duyurmak ve evrensel çok sesli, müzik kültürünün bir parçası haline getirmeyi amaçlıyoruz.

Rapsodi Alaturka Nasıl Ortaya Çıktı?

Rapsodi Alaturka Türkiye aşığı, uluslararası ödüllü ve besteleri olan piyanist Zena ve çeşitli projelerde görev almış, Hüseyin Karaca tarafından ortaya çıkarılmıştır.

Bizler milli ezgilerimizi çok seviyoruz ve ulusal müzik kültürümüzü, tüm dünyaya duyurmak ve evrensel çok sesli, müzik kültürünün bir parçası haline getirmek istiyoruz. Bu amaç doğrultusunda besteler yapıyoruz.

Neden Rapsodi Alaturka?

Rapsodi, genellikle halk türkülerinden ve milli ezgilerden oluşturulmuş müzik eseri anlamına gelmektedir.  Liszt’in dünyaca bilinen Macar rapsodileri örnek olarak gösterilebilinir.

Bu proje kapsamında birbirinden güzel ezgilerimizin,  tüm dünyada çok sesli olarak seslendirilmesi mümkün olacaktır. Milli ezgilerimiz tüm dünyada tanınır hale gelecek ve Türkiye'nin tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır. 

 Teksesli bir  halk ezgisini, çoksesli hale getirmek ve piyano notalarını düzenlemek bir hayli bilgi, beceri, deneyim ve emek gerektiren zorlu bir süreçtir.

Bu nedenle maddi ve manevi katkılarınız bize güç katacak ve desteğinizle birlikten güç doğacaktır. 

Desteğiniz neden önemli?

Ulusal müzik kültürümüzü sonraki nesillere aktarmak her yurttaşın öncelikli görevleri arasında gelmektedir. Biz bu anlayışla çıktığımız yolda büyük bir sorumluluğu taşıdığımızın bilincindeyiz. 

Desteğin azı çoğu olmaz, maddi ve manevi tüm desteklerinizle, kültürel mirasımızı hep beraber gelecek nesillere taşımak istiyoruz.

İhtiyacımız olan finansman miktarı 15.000 TL'dir ve bu tutarın tamamı beste çalışmalarının aşamalarında kullanılacaktır, bestelenecek eser sayısı 10 adettir. Destekleyen herkes projenin web sayfasında ilan edilecek, bazı destekçilerimize de yazılı olarak katkılarından dolayı imzalı, teşekkür yazısı e-mail vasıtasıyla gönderilecektir.

Rapsodi Alaturka, uzun soluklu bir projedir ve her türlü desteğiniz uzun yıllarca sosyal medyada ve internet sayfamızda kayıtlı kalacak ve ismini saklamayan her destekçimiz, bu projenin bir ferdi olarak kabul edilecektir. 
 

Nesilden nesile, gönülden gönüle, bizim ezgilerimiz.

Rapsodi Alaturka projesinin beste aşaması sizinde desteklerinizle bittikten sonra, piyano resitalleri, nota kitabı basımı ve albüm çalışmaları yapılacak ve tüm kitlelere ulaştırılacaktır, bu nedenle destekleriniz kültürel mirasımıza destek niteliğindedir.

 Maddi ve manevi tüm desteklerinizi bekliyoruz. Maddi katkı dışında projeyi, sosyal medya aracılığıyla veya ulaşabildiğiniz kişilere diğer yollarla yaymanız, bizim için tarifsiz bir mutluluk kaynağı olacaktır. 

Ekip

Proje takımı henüz video eklemedi.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
0 TL TOPLANDI
Hedef 15.000 TL
%0
0 DESTEKÇİ
13 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Hüseyin Karaca
Ankara, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.