Saatçi

Saatçi, ülkedeki yasadışı siyahi göçmenlere saat sattıran Serhad’ın, kaçak bir siyahi kadın olan Aida’ya aşık olmasını ve sonrasında yaşanan olayları anlatır.

SAATÇİ

Serhad, kaçak siyahi göçmenlere saat sattıran Timuçin’in yanında çalışmaktadır. Aynı zamanda da Aida adında siyahi bir kadına aşıktır ama bir türlü açılamaz. Ona yakınlaşmak için elinden geleni yapar. Hatta işsiz olan kadına kendi yanlarında bir iş bile ayarlar ama bir süre sonra Aida’nın sevgilisi olduğunu öğrenince olaylar ikisi için de içinden çıkılmaz bir hal alır.


Yönetmen Ne Diyor?

Eğer bu yazıyı okuyorsan ya benim arkadaşlarımdan birisin ya da onlardan birisi paylaştığı için okuyorsun. Ben sevdiğim hikayeleri yazarak ya da çekerek ekrana/perdeye taşımaya çalışıyorum. Saatçi'de onlardan birisi. Bir süredir elden ele, kulaktan kulağa duyurarak çeşitli sponsorluklar ve bütçe için çalışıyoruz. Elimizde gerekli olan bütçenin bir kısmı var ama yeterli değil. Bu yüzden gerisi için kitlesel fonlama yöntemine başvuruyoruz. Yani senin desteğine, bizimle dayanışma göstermene ihtiyacımız var. Bir film çekip hep birlikte izlesek güzel olmaz mı?

Filmin Amacı Nedir?

Daha önce "Köksüz" ve "Apartman" adında kısa filmlerini çeken ve çeşitli festivallare katılan Ali CABBAR, üçüncü kısa film projesi "Saatçi" ile kamera arkasına geçmeye hazırlanıyor. Toplumunda öteki diye tanımlanan insanların yaşadığı bir aşk hikayesine odaklanarak, Türkiye'deki göçmen / mülteci sorunlarına dair yeni bir perspektif
yaratmaya çalışıyor.

Desteklerinizle Ne Yapacağız?

Destekleriniz çekimlerimizi yapabilmemiz için gerekli olan ekipman, teknik ekip, oyuncu, ulaşım, yemek, konaklama, post prodüksiyon vb. gibi giderler için kullanılacak. Elimizde olan imkanlarla bir şeyler yapabileceğimizi biliyoruz. Ama bu filmi istediğimiz yere getirebilmek için elimizde olandan fazlasına ihtiyacımız var. Bu yüzden de sizlerin desteğini bekliyoruz.

Ekip

Ali Cabbar - Senarist, Yönetmen
Emine İzmir - Yapımcı
Evren Gündoğdu - Görüntü Yönetmeni
Barış Akkoyun - Oyuncu (Serhad)

Ekip

Şehirler

Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
6.175 TL TOPLANDI
Hedef 8.000 TL
%77
33 DESTEKÇİ
10 GÜN KALDI
Hedefine ulaşamayan projelerde destekler, destekçilerine hiçbir kesinti olmadan iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Emine Izmir
İstanbul, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.