Sergi360 - Gezilebilir Sergi Projesi

Sergileri belli bir mekana ve zaman aralığına sıkışmaktan çıkaracak ve her nerede olursanız olun ulaşılabilir ve gezilebilir kılacağız.

Biz Kimiz?

Biz; sanat tarihi, grafik tasarımı ve iletişim fakültelerinden mezun üç arkadaşız. Geçtiğimiz aylarda bir sergi proesi için ilk kez birlikte çalıştık. Toplam hazırlığı 4 ay, açılış öncesi hazırlığı 3 gün süren sergi, 5 gün boyunca ilgilileriyle buluşmuş, ne var ki verilmiş tüm emekler 5 dakika içinde o duvarlardan sökülmüş ve sergi sahiplerinin elinde hiçbir şey kalmamıştır. Biz, bu ve benzeri sergilerin yaşar hale gelmesi için kafa yoran ve çalışmalar yürütmek için kolları sıvayan, kolektif emekle hareket eden geniş bir ekip kurma derdi olan üç kişiyiz.

Amacımız

İlk öncelikli hedefimiz “Yaşayan Sergi” fikri ile temellendirdiğimiz bir internet sitesi kuracağız. İnternet sitemiz sanat merkezlerinde, galerilerde yapılan tüm sergileri, belli bir mekana ve zaman aralığına sıkışmaktan çıkaracak ve her nerede olursanız olun onu ulaşılabilir ve gezilebilir kılacak. Sergiyi 360 derece çekim tekniğiyle kayıt altına alacak ve yıllar sonra bile kalıcı hale gelmesini sağlayacağız. Teknik donanımımız ve kaliteli çekimlerimiz ile sizlere o anı yaşatacağız. İnternet sitemizi sadece serginin çekimleriyle sınırlamayacak, ulaştığımız tüm sergilerin yaratıcıları ile yaptığımız söyleşi ve sohbetlerle bir dergi de çıkaracağız. Dergideki her bir sergiye ve sergnin içeriğine interaktif olarak QR kod vasıtasıyla internet sitesinden de ulaşabileceksiniz.

Hedeflerimiz

Ankara merkezli başlayıp tüm Türkiye’ye yayılan bir sanal sergi ağı kuracağız. Ankara’da başlayacak projemiz kamusal veya özel tüm sergi organizasyonlarını sergilerin yaratıcılarının anlatımıyla içeriklendirerek 360 derece çekim kaydını sizlerle buluşturacağız.

Sergiler ile başladığımız bu yolu müzelerle, tarihi mekanlarla, gezi noktalarıyla adım adım genişletmek bir diğer hedefimiz.

Öte yandan bu mekan ve etkinliklere gidebilme olanağı yakalayamayan çocuklara ulaşabilmek için interaktif bir kültür-sanat dergisi çıkarmak, sosyo-ekonomik düzeyi düşük yerlerdeki okul ve kütüphanelere ulaşmak istiyoruz.

Son olarak tüm bunlarla mutlu olacağımız bir işi yaparken birlikte kendi geçimlerimizi de sağlamak istiyoruz tabi.

İhtiyaçlarımız

Proje için ilk etapta bize destek olabilecek bir kaç yatırımcıya ulaşmaya çalıştık fakat istediğimiz sonuçları elde edemedik. Bu yüzden ilk etapta aşağıdaki ekipmanları temin edebilmek için yola çıktık. Bu yolda bize vereceğiniz destekler bizleri mutlu edecektir.

  • 360 derece çekim yapan kamera – 2.400 $
  • 360 derece çekim yapan video kamera – 1.500 TL
  • Fotoğraf makinesi – 5.000 TL/10.000 TL
  • Ipad mini – 3.500 TL
  • Bilgisayar – 3.000 TL
  • Patent işlemleri ve internet sitesi kurulumu – 550 TL
  • Şirket Kurulumu – 1.000 TL

Fiyatlar yaklaşık fiyatlardır. Ürün çeşitliliği ve güncel kur farklarından dolayı maalesef net fiyat araştırmasını yapamadık.

Ekip

Şehirler

Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
10 TL TOPLANDI
Hedef 30.000 TL
%0
1 DESTEKÇİ
46 GÜN KALDI
Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır.
Avatar
Proje Sahibi
Elçin Eylem Özçelik
Ankara, Türkiye
ÖDÜLLER
Proje takımı henüz ödül eklemedi.